• 1 odpovědí

MUDr. Hassan Mezian

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Hassan Mezian a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - MUDr. Hassan Mezian

Motto:

Naším cílem je poskytovat vysoce kvalitní péči v prevenci a léčbě onemocnění pohybového ústrojí s ohledem na psychickou pohodu našich pacientů.

Více o lékaři

Profil kliniky

Rehabilitace MUDr. Hassan Mezian provozuje léčebnou rehabilitaci a relaxační procedury. Byla založena v Litoměřicích v roce 1992 a od té doby nás navštívilo již několik desítek tisíc pacientů. V průběhu několika let se rehabilitace z Litoměřic rozrostla do Lovosic, Bohušovic nad Ohří a nedávno také do Úštěka. Zajišťujeme také rehabilitaci pro Centrum sociální pomoci pro zdravotně i mentálně postižené a garantujeme akce Sdružení zdravotně postižených.

Naším cílem je poskytovat vysoce kvalitní péči v prevenci a léčbě onemocnění pohybového ústrojí s ohledem na psychickou pohodu našich pacientů. Toto zajišťuje tým vyškolených odborníků a odbornic, kteří zajišťují všem našim pacientům a klientům tu nejlepší péči.

Vedoucím lékařem je MUDr. Hassan Mezian, který má v rehabilitaci více než 25 letou praxi a primářem je již více než 20 let. S našim zařízením také externě spolupracuje as. MUDr. Jan Vacek, přednosta kliniky rehabilitačního lékařství IPVZ Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a předseda Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny ČLS JEP.

Máme uzavřenu smlouvu se všemi českými zdravotními pojišťovnami a spolupracujeme s renomovanými zaměstnavateli v okrese Litoměřice v rámci regeneračních programů pro jejich zaměstnance.

Přehled procedur a relaxační péče

Klasické masáže

Masáž ovlivňuje jak psychickou, tak i fyzickou pohodu. Je výborným prostředkem k uvolnění ztuhlých svalů, odbourání stresu i psychickou relaxací. Díky masážním hmatům se uvolňuje svalstvo, rozšiřují se kožní vlásečnice a pokožka se intenzivně prokrvuje. Masáž přinese úlevu celému tělu i mysli. Klasické masáže jsou vhodné při bolestech páteře a kloubů, k uvolnění ztuhlých svalů a psychické relaxaci. Masáž může být celková (celé tělo) i částečná – krční páteř, záda, končetiny atd. Na typu masáže záleží i její délka, po celou dobu vás bude provázet relaxační hudba.

Reflexní masáže

Reflexní masáž je vysoce specializovaným rehabilitačním výkonem, který je prováděn výhradně odborně vyškoleným rehabilitačním pracovníkem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Jedná se o místní masáž, která používá sestavy hmatů bez emulze, jen na suchou kůži.

Aromaterapeutická masáž

Aromaterapie je jednou z nejstarších léčebných metod na světě. Vůně ovlivňují náladu, probouzejí emoce, uvolňují a uklidňují. Pomáhají proti nespavosti, depresím, při svalových a revmatických bolestech i při obtížích v menopauze. Při masáži celého těla budete hýčkáni vonnými oleji a příjemnou relaxační hudbou.

Masáže při migrénách hlavy

Migréna postihuje téměř pětinu žen a o něco méně mužů a projevuje se mimo jiné úpornou bolestí hlavy. Speciální masáž pomůže tyto projevy zmírnit a ulevit tak od nepříjemných bolestí.

Měkké techniky

Jsou speciální rehabilitační techniky které slouží k jemnému uvolnění kůže a podkožních struktur a tím přináší obrovskou úlevu zvláště při chronických obtížích pohybového aparátu.

Masáž plosky nohou – protiúnavová masáž

Akupresurní body na chodidle jsou spojeny s orgány a tělesnými partiemi, které lze díky těmto bodům stimulovat a pozitivně ovlivňovat. Tato masáž je ideálním prostředkem k odstranění únavy a pocitu těžkosti nohou a omezuje také riziko tvorby civilizačních nemocí, spojených s poruchami krevního oběhu.

Baňkové masáže

Metoda baňkování je výborným prostředkem při odstraňování svalové ztuhlosti, posílení imunity, při revmatizmu, artróze a jako účinná první pomoc při nachlazení. Teplem nahřáté skleněné baňky se přisají na pokožku zad a nechají se působit na konkrétním místě, nebo se jimi pohybuje. Prokrvením kůže napomáhá baňkování k odstranění škodlivin z těla a uvolnění hlubokých svalových skupin.

Vířivé lázně

Celková nebo částečná vířivá lázeň pro horní nebo dolní končetiny a záda. Jemná forma podvodní masáže ve vodě o teplotě 36 – 38°C, která cirkuluje a pod tlakem je vháněna do lázně. Podvodní masáž zlepšuje prokrvení končetin, působí relaxačně a odstraňuje únavu.

Aromaterapeutické vířivé lázně

Do vířivé lázně jsou přidány vonné esence, které ovlivňují náladu, probouzejí emoce, uvolňují a uklidňují. Pomáhají proti nespavosti, depresím, prokrvují končetiny a mají velký relaxační účinek.

Rašelinové zábaly

Zábaly působí protizánětlivě, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení, aktivují enzymatické reakce a působí proti bolestem a spazmům. To vše díky půdním látkám, bílkovinám, enzymům a stopovým prvkům, které jsou obsaženy v rašelině. Zábaly jsou vhodné samostatně i jako doplňková procedura před cviky nebo masáží. Doporučujeme 10 sezení.

Suché uhličité koupele

Uhličité koupele dokonale prokrvují pokožku, svalstvo a všechny tělesné orgány včetně žláz a mozku dobře okysličenou krví. Tato metoda je ideálním prostředkem pro zvýšení tělesné i duševní pohody, posiluje organizmus, povzbuzuje imunitní systém a zlepšuje sebehojivé schopnosti těla. Celé tělo mimo hlavy je uzavřeno do speciálního vaku, který je plněn čistým oxidem uhličitým. Při proceduře vás bude provázet příjemná relaxační hudba. Pro dlouhodobý účinek doporučujeme 10 suchých uhličitých koupelí.

Infrasauna

Infračervené záření ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad, snižuje svalové napětí, mírní bolesti, stimuluje krevní oběh, působí při léčbě chronických zánětlivých procesů kůže a je vhodným doplňkem při redukci váhy. Při saunování dochází k účinné relaxaci a regeneraci organizmu a díky intenzivnímu pocení se vyloučí až třikrát větší obsah škodlivých látek v porovnáni s tradiční saunou. Díky teplotě 30 – 60°C je infrasauna příjemná a dostupná pro ty, kterým tradiční saunování nevyhovuje.

Laserová terapie

Laser se používá při léčbě akné, jizev, strií, popálenin, bércových vředů, artritidě, artróze a při bolestech zad. Laserový paprsek působí přímo na buněčnou strukturu a urychluje metabolické pochody. Pro viditelný účinek je nutno několik návštěv.

Akupunktura

V našich podmínkách se tato tradiční čínská medicína používá k ovlivnění zdravotních poruch metodou napichování aktivních bodů. Lze díky ní léčit psychosomatická onemocnění, bolestivé stavy alergie a pomáhá i při léčbě obezity a odvykání kouření.

Moxa

Tato léčba ohněm má ve východní medicíně tisíciletou tradici. Spočívá v nahřívání určitých částí těla pomocí žhavých tyčinek, ale nedochází při ní ke spáleninám. Moxování je vhodné pro podporu imunity, dobré zažívání a pro celkové posilnění organizmu.

Elektroléčba

Elektroterapie využívá aplikace elektrických proudů a impulsů na organismus. Vlivem elektroterapie dochází k lokálnímu zvýšení teploty tkání. Prohřátí tkání má řadu fyziologických účinků, jako např.: zlepšení metabolismu, zvýšení propustnosti kapilár, zlepšení prokrvení a tím lepší svalová relaxace, zlepšení regeneračních schopností tkání. Elektroléčba je vhodná i při léčbě natržených svalů a distorze kloubu v akutních případech.

Magnetoterapie

Nízkofrekvenční pulzní magnetické pole, 3,5 - 14 Hz patří mezi moderní progresivní metody současné medicíny. Pulzní magnetické pole urychluje proces regenerace, potlačuje bolesti a záněty, v kloubech zvyšuje produkci kloubního mazu, uvolňuje svalové spazmy. Na nervových drahách umožňuje principem indukce naladit bioproudy v alfa frekvenci. Ta je charakteristická pro stav hluboké relaxace, ve kterém se nervový systém vyrovnává s následky psychické zátěže a stresu, vykazuje optimální výkonnost, tvořivost, schopnost učení a zapamatování.

LTV – Léčebná tělesná výchova

Je prováděna skupinovou i individuální formou a zaměřena na nácvik správného držení těla, nápravu plochých nohou, posilování oslabených svalů, strečink na svaly zkrácené. Využíváme při nich různé terapeutické pomůcky.

Lékařské vyšetření

Základní klinické vyšetření a cílené vyšetření pohybového aparátu. Pro většinu procedur není vyšetření nutné.

Další pracoviště:

Rehabilitace Bohušovice

zdravotní středisko
Bohušovice nad Ohří
tel. 731 234 445

Rehabilitace Úštěk

Sídl. Pionýrů 190
Úštěk
tel. 737 520 236

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Fyzioterapie a rehabilitace Info Ceny od* Ceny do*
Baňkování
Elektroléčba, Elektrostimulace sezení, hrazeno ze ZP Od 70 Kč
Fyzioterapie hrazeno ze ZP
Klasická masáž Od 260 Kč Do 500 Kč
Magnetoterapie sezení, hrazeno ze ZP Od 90 Kč
Masáže lávovými kameny
Reflexní masáž 30 minut, hrazeno ze ZP Od 260 Kč Do 320 Kč
Vodoléčba hrazeno ze ZP
Vojtova metoda hrazeno ze ZP
Léčba nadváhy a obezity Info Ceny od* Ceny do*
Léčba obezity

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Tylova 6
412 01 Litoměřice
Česká republika

 Litoměřice