MUDR. Tomáš Vilhelm

Neurologie  |  Rehabilitační a fyzikální medicína
 • 414 odpovědí
 • 84 Likes

MUDR. Tomáš Vilhelm

Neurologie  |  Rehabilitační a fyzikální medicína
MUDr. Tomáš Vilhelm
PLATINUM BADGE
 • 87% do 1 dne 1
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď
  doporučení
  od kolegů

Napište nám

Recenze (68)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDR. Tomáš Vilhelm a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


MUDR. Tomáš Vilhelm již získal/a tuto recenzi

Suchá jehla - zmrzlé rameno

 |  Fyzioterapie
Taťána M.  |  3.5.2018
  Spokojený/á

Pan. doktor velice milý , empatický a profesionální. Vše bylo se mnou zkonzultováno a vysvětleno. Už po prvním zákroku poctila jsem velkou úlevu , po čtvrtém -nemám bolesti , které mě neskutečně trápili skoro půl roku . Děkují moc,Taťána 

Bolest zad po dvou letech odezněla

 |  Fyzioterapie
Enymoni  |  14.3.2018
  Spokojený/á , Celková cena: 1 300 Kč

Špičkový přístup lékaře až neuvěřitelné.Byla jsem zoufalá ale díky panu doktorovi už dva roky nemám bolesti které byli před tím nesnesitelné.Skoro jako zázrak.Děuji.

Obnovení hybnosti levé lopatky

 |  Léčba nemocí pohybového aparátu
Registrovaný uživatel  |  5.3.2018
  Spokojený/á

Přátelský přístup, příjemné jednání, velice mi pan doktor pomohl. Aplikováním metody suché jehly se mi již ten den hodně ulevilo a doporučené cviky, které jsem prováděl doma mi vrátily původní rozsah pohybu levé lopatky během krátké chvíle. Naprostá spokojenost, dnes jsem již bez problémů. Ještě jed... Více 

 1 Like

Hučení v uších, bolest pravé lopatky

 |  Fyzioterapie
Registrovaný uživatel  |  26.2.2018
  Spokojený/á

Léčení touto metodou mi pomáhá, dojíždím za panem doktorem cca 300 km, jsem s léčbou někde uprostřed a doufám, že dojdu úspěšného konce. Pan doktor je velice pečlivý a důsledný, ochotný pomoci. Vřele jeho i metodu "suchá jehla" doporučuji :-)

Dlouhotrvající bolesti krční páteře

 |  Fyzioterapie
Divizna  |  23.2.2018
  Spokojený/á

Dobrý den,chtěla bych se vyjádřit,k metodě-léčba suchou jehlou.Měla jsem dlouhotrvající bolesti krční páteře,přecházející do obličejové části.Pana doktora jsem vyhledala,když po lécích nebyly výrazné změny.Ordinaci jsem navštívila dvakrát,a nyní jsem téměř bez obtíží.Pan doktor je odborník ve svém o... Více 

Suchá jehla,bolest krční páteře,ramene a dolní končetiny

 |  Fyzioterapie
Taťka  |  12.2.2018
  Spokojený/á

Nemůžu říct více,než plná spokojenost. Pan doktor je člověk na pravém místě. Cítil jsem se u něj velice spokojeně a uvolněně.Snaží se člověka velice poslechnout a najít tu nejlepší léčbu.Mám diabetes a když to s nějakým problémem řeknu u doktora,tak to hned svedou na cukrovku.Po první návštěvě krční... Více 

Suchá jehla na "zmrzlé rameno"

 |  Fyzioterapie
66  |  24.1.2018
  Spokojený/á

Pan doktor má citlivý přístup k pacientům. Po týdnu od jeho zákroku se mi při diagnoze ,,zmrzlé rameno" od bolesti citelně ulevilo. Všem doporučuji a děkuji.

 1 Like

Vynikající zkušenost s vyšetřením u dr. Vilhelma

 |  Neurologické vyšetření
Registrovaný uživatel  |  29.11.2017
  Spokojený/á

Dobrý den, moje zkušenosti s panem doktorem jsou vynikající. Byla jsem u něj kvůli dlouhodobým bolestem zad , potvrdil mou domněnku, že bolest není psychického původu, jak mi 10 let tvrdila státní péče, ale zřejmě revmatismus nebo infekce a po návštěvě imunologa v Praze se potvrdila chronická neléče... Více 

 2 Likes

Suchá jehla na bolavá záda

 |  Fyzioterapie
zolotko  |  15.11.2017
  Spokojený/á

Pan doktor je moc vstřicný , přijemny , snažise pochopit problem, skterým se k němu obracime. Mam bolavá dolni záda už 9 let. Chodila jsem k doktorům s nadeji že někdo z nich mi pomůže. Nestalose! Po druhe nvštěvě u p. T. Vilhelma bolesti se o hodně zmenšilý. V terapii hodlam pokračovat a pana dokto... Více 

 1 Like

Další recenze

Doporučení kolegů

Profil

Motto:

Je-li ti mizerně, pomoz někomu, komu je ještě hůř a bude ti lépe

Uvítání

Dobrý den,
děkuji za důvěru , se kterou se na mne obracíte se svými dotazy a zdravotními problémy. Nedělám zázraky a rozhodně neumím pomoci  všem. Jen se snažím k práci přistupovat tak , abych  cítil osobní satisfakci nad jejími výsledky a vnímal  její smysl. To jsou přesně ty dva faktory , které jsem  dříve  jako lékař pojišťovenské manufakturní medicíny postrádal.

Specializace a preferovaná oblast činnosti

MYOFASCIÁLNÍ BOLESTIVÉ SYNDROMY
Moje pracoviště se zřejmě jako jediné lékařské pracoviště v České republice věnuje systematicky problematice myofasciálních  bolestivých syndromů pohybového aparátu. Právě myofasciální bolestivé syndromy  jsou podle některých studií  příčinou až 80% všech  bolestivých stavů pohybové soustavy. Bohužel  v České republice neexistuje  lékařská odbornost, která by se těmito problémy  cíleně zabývala a o vzdělání v léčebných  metodách ani nemluvě.    Proto jsem také  převážnou většinu  svých  znalostí načerpal v průběhu posledních let samostudiem  a později rozšířil  absolvováním vzdělávacích   akcí v zahraničí ( Polsko, Švýcarsko, Bahrajn).  
DRY NEEDLING
je pilířem léčebných postupů , které  v terapii využívám.  Poměrně  mladá léčebná technika spočívající  v použití  tenkých , flexibilních mikrojehel zaváděných do  dráždivého bolestivého bodu ve svazku svalových vláken, který je zdrojem tzv. přenesené bolesti. Cílem techniky je destrukce  spoušťového bodu  s nastolením  svalové rovnováhy a obnovení normální délky a napětí svalu.   To vše vede k  odstranění přenesené bolesti. Dry Needling    
FYZIOTERAPIE
je nedílnou  součástí léčby pohybového systému. Při své práci spolupracuji s fyzioterapeuty, kterým  důvěřuji , za kterými  jsou vidět výsledky a sdílejí můj pohled na problematiku.  
KDY SE NA NÁS OBRÁTIT ?
 • Bolesti zad zejména v případech bez prokázaných strukturálních změn
 • Bolesti šíje spojené s bolestí hlavy , ramen a horních končetin
 • Úponové bolesti ( např. tenisový, golfový loket, patní ostruha, bolesti achilovy šlachy, fotbalové tříslo atd...)
 • Sportovní svalová poranění
 • Bolesti hlavy 
 • Ischias neindikovaný k operační léčbě
 • mnoho dalších bolestivých stavů můžete konzultovat.
 
   

Profesní filozofie

INFORMOVANOST
Základem úspěšné léčby, spokojenosti pacienta a satisfakce lékaře  s výsledky jeho práce je v první řadě  důsledné předávání informací z obou stran. A to i v případě, že informace  mnohdy nejsou pozitivní. Mnohokrát jsem se setkal s tím, že důvodem  nespokojenosti pacienta s dosavadní léčbou je  pouze a jen jeho neinformovanost. Denně se bohužel setkávám  zejména při své práci na poradenských portálech s dotazy  pacientů na vysvětlení nálezů RTG, MRI. Běžně jsem svědkem naprosto kritické neinformovanosti pacientů. Pojišťovenská medicína produkuje kvanta vyšetření jejichž  výsledky nikdo s pacienty neprobere. Pacienty často rotují mezi lékaři a neví vlastně proč. Při své práci se snažím používat  nejmocnější a současně nejlevnější diagnostiku , kterou jsou lidské smysly a intuice. Jsou to přesně ty  vlastnosti, které se z přetechnizované medicíny postupně vytrácí.

Naše ordinace

Pracoviště Centra pro léčbu bolestivých stavů najdete v Šumperku na Slovanské ulici, blízko bývalého kina Svět. Nemáme čekárnu, protože se zkrátka  u nás nečeká. Pracujeme výhradně objednávkovým systémem a tudíž každý pacient  přichází v předem určený čas. Vstupní místnost tedy slouží především jako azyl pro rodinné příslušníky a doprovod. Rozhodně  vás nečeká přeplněná, vydýchaná místnost , kde není k hnutí, ale příjemné komorní prostředí s dostupným  čtivem a osvěžením. Prostory pracoviště  jsou vybaveny tak , aby  co nejlépe  sloužily svému účelu.  Základem je dostatek prostoru pro přístup  k ošetřovacímu lehátku ze všech stran  a samotný pohovor se obvykle  odehrává  v pohodlném křesle a kávy nebo čaje.  

Vzdělání a praxe

Po fakultě jsem dnes již před neuvěřitelnými 20 lety nastoupil jako neurolog do okresní nemocnice. Neurologie mi dala úžasný teoretický základ , ze kterého těžím dodnes.  Bohužel slabý léčebný potenciál neurologie právě v problematice bolesti pohybového systému a jeho striktně farmakologické založení mne postupně dovedl na cestu vzdělání v rehabilitační a fyzikální medicíně, která je v této oblasti nesporně mnohem potentnější. Nicméně zde jsem se potkal s reálným obrazem pojišťovenské medicíny, kde se od rehabilitačního lékaře  v ambulantních zařízeních očekává, že bude fungovat jako předepisovač procedur jako na běžícím páse. Navíc mu výkonová vyhláška  diktuje co, jak často a v jakém počtu psát má a co naopak psát nesmí. To vše ve směšně stanovených časech. To vše mne  vedlo ke snaze hledat takové postupy diagnostiky a terapie, které nebudou pouze "léčbou " následků ale příčin. 

Více o lékaři

CO JSME ?
Centrum pro léčbu bolesti pohybového systému je privátní zdravotnické zařízení, zaměřené na diagnostiku a terapii tzv. myofasciálních bolestivých syndromů. Jejich podstatou je svalová nerovnováha s tvorbou hyperaktivních svalových svazků a spoušťových bodů . Tato struktury jsou pak  spolu se změnou nervové dráždivosti odpovědné ze  vznik tzv. přenesených bolestí a přecitlivělost struktur  odpovědných za vnímání bolesti. Tyto změny jdou ruku v ruce se změnou napětí a délky svalu.   Dnes je již dostatečně prokázáno, že právě myofasciální syndromy tvoří více jak 80% všech bolestivých stavů. Snažíme se tady o diagnostiku a terapii právě s vědomím existence  těchto poruch a jejich příčin.  Dry Needling Nabízíme zkrátka jiný pohled a řešení než je v České republice zvykem. Tento pohled je opřen o zkušenosti získané  studiem  v zahraničí, kde není problematika myofasciálních zdaleka tolik opomíjená a současně na dnes již více jak sedmiletých zkušenostech  s použitím metod myofasciální terapie.   
CO NEJSME ?
 • Nejsme pracoviště používající techniky čínské a východní medicíny, jak se lidé často domnívají.
 • Nepatříme do škatulky alternativní medicíny
 • Nejsme pojišťovenské manufakturní pracoviště
 • Nejsme omezováni pojišťovenskými  regulacemi
To vše nám umožňuje  pacientovi věnovat tolik času, kolik je skutečně pro smysluplnou terapii potřeba.Délka vstupního vyšetření  je 90 minut.  
DRY NEEDLING - TECHNIKA SUCHÉ JEHLY
je základem léčebných postupů myofasciálních syndromů .  Snažíme se integrovat oba základní dva terapeutické přístupy:
 1. TRIGGER POINT DRY NEEDLING (TrP DN) s přímým ovlivněním spoušťových bodů 
 2. GUNNOVA INTRAMUSKULÁRNÍ STIMULACE ( IMS )
Suchá jehla
 

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Praktické lékařství Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura Od 1 Kč Do 1 Kč
Celostní medicína
   Reflexní terapie Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Telefonické a mailové konzultace Od 100 Kč Do 300 Kč
Vydávání lékařských potvrzení, průkazů a zpráv
Ortopedie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura Od 1 Kč Do 1 Kč
Analgetické proudy Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) Od 1 Kč Do 1 Kč
Dornova metoda
Elektroléčba, Elektrostimulace Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Estetické operace přednoží
   Kladívkový prst
Fyzioterapie Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Hlezno - podvrtnutí
Interferenční proudy
Kinesiotaping (taping, tejpování) Od 1 Kč Do 1 Kč
Klasická masáž
Koleno - totální endoprotéza
Konzervativní léčba úrazů Od 1 Kč Do 1 Kč
Kraniosakrální terapie
Kyčel - totální endoprotéza klasická
Laserterapie Od 1 Kč Do 1 Kč
Léčba rázovou vlnou Od 1 Kč Do 1 Kč
Léčebná tělesná výchova Od 1 Kč Do 1 Kč
Loket - epikondylitidy Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Magnetoterapie
Manipulační terapie, Mobilizace Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Manuální Fyzioterapeutická Korekce - MFK Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Myoskeletální (manuální) medicína Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Obstřiky a punkce Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Orthokine – autologní léčba osteoartritidy a bolesti zad
Ozonoterapie
Podologie, Podiatrie – péče o nohy
Proloterapie
Rameno - ošetření rotátorové manžety Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Rameno - operace přední luxace
Reflexní masáž
Ruka - karpální tunel
Sportovní masáž
Ultrazvuk
Fyzioterapie a rehabilitace Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura Od 1 Kč Do 1 Kč
Analgetické proudy Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) Od 1 Kč Do 1 Kč
Diatermie
Dornova metoda
Elektroléčba, Elektrostimulace Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Fyzioterapie Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Interferenční proudy
Kinesiotaping (taping, tejpování) Od 1 Kč Do 1 Kč
Klasická masáž
Konzervativní léčba úrazů Od 1 Kč Do 1 Kč
Kraniosakrální terapie
Laserterapie Od 1 Kč Do 1 Kč
Léčba rázovou vlnou Od 1 Kč Do 1 Kč
Léčebná tělesná výchova Od 1 Kč Do 1 Kč
Lymfatické masáže, Lymfodrenáž
Magnetoterapie
Manipulační terapie, Mobilizace Od 1 Kč Do 1 Kč 1
McKenzie metoda
Myoskeletální (manuální) medicína Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Oxygenoterapie
Ozonoterapie
Podologie, Podiatrie – péče o nohy
Reflexní masáž
Sportovní masáž
Ultrazvuk
Celostní medicína Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Akupunktura a Akupresura Od 1 Kč Do 1 Kč
Celostní medicína
   Kineziologie
   Reflexní terapie Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Psychoterapeutická intervence Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Regenerace
Neurologie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Bannwarthův syndrom
Epilepsie
Léčba migrény Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Neuralgie trojklanného nervu
Neurologické vyšetření
Neuropatie
Obrna lícního nervu
Sonografie
Syndrom neklidných nohou
Urologie a Andrologie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Diagnostika a léčba zvětšení prostaty
ORL - Ušní, nosní, krční Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Tinitus (ušní šelest)
Závratě (vertigo)

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Slovanská 9
V blízkosti kina Svět
78701 Šumperk
Česká republika

 Šumperk     Telefon  773560897 Telefon   
Ordinační hodiny
Pondělí
17:00 - 21:00 
Úterý
16:00 - 21:00 
Středa
15:30 - 21:00 
Čtvrtek
15:30 - 21:00 
Pátek
15:30 - 21:00 
Sobota
08:00 - 15:30