• 248 odpovědí
 • 76 Likes

MUDr. Tomáš Vilhelm

Neurologie Šumperk  |  Rehabilitační a fyzikální medicína Šumperk
Neurologie Šumperk  |  Rehabilitační a fyzikální medicína Šumperk
MUDr. Tomáš Vilhelm
 • 100% do 1 dne 1
 • zodpovězených
  poptávek
  průměrná
  odpověď
  doporučení
  od kolegů

Napište nám

Recenze (137)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Tomáš Vilhelm a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


MUDr. Tomáš Vilhelm již získal/a tuto recenzi

Ordinaci suchá jehla Mudr. Vilhelma navštěvuji pravidelně př...

Milďa 20.2.2024
Spokojený/á

Ordinaci suchá jehla MUDr. Vilhelma navštěvuji pravidelně při úporných bolestech zad. Pan doktor je odborník s lidským přístupem k pacientovi. Moc děkuji za jeho pomoc a péči.

Léčba a perfektní přístup MUDr. Vilhelma mi pomohl od velkých bolestí zad

keb 23.8.2023
Spokojený/á

Velmi vstřícný a pečlivý pan doktor, přišel jsem o berlích a odcházel jsem bez nich. Jeho léčba a perfektní přístup mně pomohl od velkých bolestí zad. Pana doktora mohu jen doporučit!!

Další recenze

Doporučení kolegů

Profil - MUDr. Tomáš Vilhelm - Neurologie Šumperk  |  Rehabilitační a fyzikální medicína Šumperk

Motto:

Je-li ti mizerně, pomoz někomu, komu je ještě hůř a bude ti lépe

Uvítání

Dobrý den,
děkuji za důvěru , se kterou se na mne obracíte se svými dotazy a zdravotními problémy. Nedělám zázraky a rozhodně neumím pomoci  všem. Jen se snažím k práci přistupovat tak , abych  cítil osobní satisfakci nad jejími výsledky a vnímal  její smysl. To jsou přesně ty dva faktory , které jsem  dříve  jako lékař pojišťovenské manufakturní medicíny postrádal.

Specializace a preferovaná oblast činnosti

MYOFASCIÁLNÍ BOLESTIVÉ SYNDROMY
Moje pracoviště se zřejmě jako jediné lékařské pracoviště v České republice věnuje systematicky problematice myofasciálních  bolestivých syndromů pohybového aparátu. Právě myofasciální bolestivé syndromy  jsou podle některých studií  příčinou až 80% všech  bolestivých stavů pohybové soustavy. Bohužel  v České republice neexistuje  lékařská odbornost, která by se těmito problémy  cíleně zabývala a o vzdělání v léčebných  metodách ani nemluvě.    Proto jsem také  převážnou většinu  svých  znalostí načerpal v průběhu posledních let samostudiem  a později rozšířil  absolvováním vzdělávacích   akcí v zahraničí ( Polsko, Švýcarsko, Bahrajn).  
DRY NEEDLING
je pilířem léčebných postupů , které  v terapii využívám.  Poměrně  mladá léčebná technika spočívající  v použití  tenkých , flexibilních mikrojehel zaváděných do  dráždivého bolestivého bodu ve svazku svalových vláken, který je zdrojem tzv. přenesené bolesti. Cílem techniky je destrukce  spoušťového bodu  s nastolením  svalové rovnováhy a obnovení normální délky a napětí svalu.   To vše vede k  odstranění přenesené bolesti. Dry Needling    
FYZIOTERAPIE
je nedílnou  součástí léčby pohybového systému. Při své práci spolupracuji s fyzioterapeuty, kterým  důvěřuji , za kterými  jsou vidět výsledky a sdílejí můj pohled na problematiku.  
KDY SE NA NÁS OBRÁTIT ?
 • Bolesti zad zejména v případech bez prokázaných strukturálních změn
 • Bolesti šíje spojené s bolestí hlavy , ramen a horních končetin
 • Úponové bolesti ( např. tenisový, golfový loket, patní ostruha, bolesti achilovy šlachy, fotbalové tříslo atd...)
 • Sportovní svalová poranění
 • Bolesti hlavy 
 • Ischias neindikovaný k operační léčbě
 • mnoho dalších bolestivých stavů můžete konzultovat.
 
   

Profesní filozofie

INFORMOVANOST
Základem úspěšné léčby, spokojenosti pacienta a satisfakce lékaře  s výsledky jeho práce je v první řadě  důsledné předávání informací z obou stran. A to i v případě, že informace  mnohdy nejsou pozitivní. Mnohokrát jsem se setkal s tím, že důvodem  nespokojenosti pacienta s dosavadní léčbou je  pouze a jen jeho neinformovanost. Denně se bohužel setkávám  zejména při své práci na poradenských portálech s dotazy  pacientů na vysvětlení nálezů RTG, MRI. Běžně jsem svědkem naprosto kritické neinformovanosti pacientů. Pojišťovenská medicína produkuje kvanta vyšetření jejichž  výsledky nikdo s pacienty neprobere. Pacienty často rotují mezi lékaři a neví vlastně proč. Při své práci se snažím používat  nejmocnější a současně nejlevnější diagnostiku , kterou jsou lidské smysly a intuice. Jsou to přesně ty  vlastnosti, které se z přetechnizované medicíny postupně vytrácí.

Naše ordinace

Pracoviště Centra pro léčbu bolestivých stavů najdete v Šumperku na Slovanské ulici, blízko bývalého kina Svět. Nemáme čekárnu, protože se zkrátka  u nás nečeká. Pracujeme výhradně objednávkovým systémem a tudíž každý pacient  přichází v předem určený čas. Vstupní místnost tedy slouží především jako azyl pro rodinné příslušníky a doprovod. Rozhodně  vás nečeká přeplněná, vydýchaná místnost , kde není k hnutí, ale příjemné komorní prostředí s dostupným  čtivem a osvěžením. Prostory pracoviště  jsou vybaveny tak , aby  co nejlépe  sloužily svému účelu.  Základem je dostatek prostoru pro přístup  k ošetřovacímu lehátku ze všech stran  a samotný pohovor se obvykle  odehrává  v pohodlném křesle a kávy nebo čaje.  

Vzdělání a praxe

Po fakultě jsem dnes již před neuvěřitelnými 20 lety nastoupil jako neurolog do okresní nemocnice. Neurologie mi dala úžasný teoretický základ , ze kterého těžím dodnes.  Bohužel slabý léčebný potenciál neurologie právě v problematice bolesti pohybového systému a jeho striktně farmakologické založení mne postupně dovedl na cestu vzdělání v rehabilitační a fyzikální medicíně, která je v této oblasti nesporně mnohem potentnější. Nicméně zde jsem se potkal s reálným obrazem pojišťovenské medicíny, kde se od rehabilitačního lékaře  v ambulantních zařízeních očekává, že bude fungovat jako předepisovač procedur jako na běžícím páse. Navíc mu výkonová vyhláška  diktuje co, jak často a v jakém počtu psát má a co naopak psát nesmí. To vše ve směšně stanovených časech. To vše mne  vedlo ke snaze hledat takové postupy diagnostiky a terapie, které nebudou pouze "léčbou " následků ale příčin. 

Více o lékaři

CO JSME ?
Centrum pro léčbu bolesti pohybového systému je privátní zdravotnické zařízení, zaměřené na diagnostiku a terapii tzv. myofasciálních bolestivých syndromů. Jejich podstatou je svalová nerovnováha s tvorbou hyperaktivních svalových svazků a spoušťových bodů . Tato struktury jsou pak  spolu se změnou nervové dráždivosti odpovědné ze  vznik tzv. přenesených bolestí a přecitlivělost struktur  odpovědných za vnímání bolesti. Tyto změny jdou ruku v ruce se změnou napětí a délky svalu.   Dnes je již dostatečně prokázáno, že právě myofasciální syndromy tvoří více jak 80% všech bolestivých stavů. Snažíme se tady o diagnostiku a terapii právě s vědomím existence  těchto poruch a jejich příčin.  Dry Needling Nabízíme zkrátka jiný pohled a řešení než je v České republice zvykem. Tento pohled je opřen o zkušenosti získané  studiem  v zahraničí, kde není problematika myofasciálních zdaleka tolik opomíjená a současně na dnes již více jak sedmiletých zkušenostech  s použitím metod myofasciální terapie.   
CO NEJSME ?
 • Nejsme pracoviště používající techniky čínské a východní medicíny, jak se lidé často domnívají.
 • Nepatříme do škatulky alternativní medicíny
 • Nejsme pojišťovenské manufakturní pracoviště
 • Nejsme omezováni pojišťovenskými  regulacemi
To vše nám umožňuje  pacientovi věnovat tolik času, kolik je skutečně pro smysluplnou terapii potřeba.Délka vstupního vyšetření  je 90 minut.  
DRY NEEDLING - TECHNIKA SUCHÉ JEHLY
je základem léčebných postupů myofasciálních syndromů .  Snažíme se integrovat oba základní dva terapeutické přístupy:
 1. TRIGGER POINT DRY NEEDLING (TrP DN) s přímým ovlivněním spoušťových bodů 
 2. GUNNOVA INTRAMUSKULÁRNÍ STIMULACE ( IMS )
Suchá jehla
 

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Ortopedie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) Od 1 Kč Do 1 Kč
Dornova metoda
Elektroléčba, Elektrostimulace Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Fyzioterapie Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Kinesiotaping (taping, tejpování) Od 1 Kč Do 1 Kč
Klasická masáž
Koleno - totální endoprotéza
Konzervativní léčba úrazů Od 1 Kč Do 1 Kč
Kraniosakrální terapie
Kyčel - totální endoprotéza klasická
Léčba rázovou vlnou Od 1 Kč Do 1 Kč
Loket - epikondylitidy Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Magnetoterapie
Obstřiky a punkce Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Ozonoterapie
Podologie, Podiatrie – péče o nohy
Rameno - operace přední luxace
Ruka - karpální tunel
Fyzioterapie a rehabilitace Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Cvičení podle paní Mojžíšové (Mojžíšova metoda) Od 1 Kč Do 1 Kč
Diatermie
Dornova metoda
Elektroléčba, Elektrostimulace Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Fyzioterapie Od 1 Kč Do 1 Kč 1
Kinesiotaping (taping, tejpování) Od 1 Kč Do 1 Kč
Klasická masáž
Konzervativní léčba úrazů Od 1 Kč Do 1 Kč
Kraniosakrální terapie
Léčba rázovou vlnou Od 1 Kč Do 1 Kč
Lymfatické masáže, Lymfodrenáž
Magnetoterapie
McKenzie metoda
Ozonoterapie
Podologie, Podiatrie – péče o nohy
Reflexní masáž
Urologie a Andrologie Ceny od* Ceny do* Zákroků ročně
Diagnostika a léčba zvětšení prostaty

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Články

Léčba suchou jehlou - Dry Needling
7.5.2019

Léčba suchou jehlou je nefarmakologická (bez použití léčiv) léčebná technika používaná především u bolestivých stavů pohybového...

Jiný úhel pohledu na bolesti zad
31.10.2013

Bolesti zad jsou druhou nejčastější příčinou nemocnosti po sezónních virózách a mají na svém kontě více než třetinu všech...

Napište nám

Adresy

Neurologie Šumperk  |  Rehabilitační a fyzikální medicína Šumperk
Adresa
Slovanská 9
V blízkosti kina Svět
78701 Šumperk
Česká republika

 Šumperk   
Ordinační hodiny
Pondělí
17:00 - 21:00 
Úterý
16:00 - 21:00 
Středa
15:30 - 21:00 
Čtvrtek
15:30 - 21:00 
Pátek
15:30 - 21:00 
Sobota
08:00 - 15:30