• 2 odpovědí

Petra Foster DipDH

Napište nám

Recenze (3)

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Petra Foster DipDH a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Petra Foster DipDH již získal/a tuto recenzi

Profil - Petra Foster DipDH

Motto:

Prevence je klíčem ke zdravému úsměvu

ČlenstvíOstatní členství:

  • GDC - General dental council

Uvítání

Co Vás čeká? V průběhu vstupního vyšetření Vám dentální hygienistka provede vyšetření parodontu. Při něm používá sondu, kterou měří hloubku prostoru mezi dásní a zubem - tzv. kapsu. Současně sleduje, zda dásně na dotek sondou krvácejí, či nikoliv, a zda je přítomen zubní kámen. Toto vyšetření hodnotí skutečný stav Vašich dásní a parodontu i úroveň Vaší ústní hygieny. Podle výsledku je stanoven individuální plán léčebně-preventivní péče. Jeho cílem je vyléčení zánětu Vašich dásní a zpomalení, až zástava postupu Vaší paradentózy. Při čištění zubů odstraňujeme z povrchu zubů zubní plak. Zubní plak je složen ze zbytků měkké potravy a mikroorganismů. Je mazlavé konzistence, a pokrývá souvisle povrch korunky zubu. A protože je mazlavý, ústní voda jej efektivně neodstraní.  Tvoří se neustále; přítomnost bakterií v něm podporuje vznik zubního kazu a zánětu dásní. Pokud chceme těmto škodlivým účinkům zabránit, musíme se naučit je správně mechanicky odstraňovat.

Specializace a preferovaná oblast činnosti

Dentální hygiena není jenom pro dospělé.Aby se předešlo dlouhodobému onemocnění jako je zubní kaz a zánět dásní, je nutné se naučit jak efektivně pečovat o zuby již v raném věku a opětovně podpořit návyky ústní hygieny během dospívání. Dentální hygienistka byla speciálně vyškolena, aby pomohla Vašemu dítěti při vytvoření dobrých návyků ústní hygieny, které pak budou používané po celý život.

Profesní filozofie

Dentální hygiena je nezbytnou součástí moderní péče o ústní dutinu.  Úkolem Dentální hygienistky je eliminovat riziko zubního kazu, zabránit onemocnění dásní a parodontu. V případě jejich vzniků, je včas vyléčit, či zastavit jejich progresi, která může vést ke ztrátě zubů. Dentální hygienistka doporučuje vhodné pomůcky a ukazuje správnou techniku čištění zubů vedoucí k dokonalému odstranění plaku z celého povrchu zubů. Prevence je lepší než léčba Prvně je třeba říci, že dentální hygiena není jenom zkrášlovací procedurou, ale léčebným zákrokem. Tímto procesem se odstraňují příčiny zánětu dásní (gingivitigy) a parodontitidy.

Vzdělání a praxe

V oboru stomatologie se pohybuji od roku 2000. V roce 2006 jsem vystudovala obor Dentální hygieny na Universitě Královny Marie v Londýně (QMUL). Dále jsem také získala titul v Dentální Terapii, rovněž na Universitě v Londýně (QMUL). Dlouhodobě jsem pracovala v několika privátních klinikách v Londýně, kde jsem úzce spolupracovala se stomatology, parodontology, pediatry, ortodontisty a během této praxe jsem nasbírala mnoho zkušeností.  V současnosti nadále úzce spolupracuji s dětskou privátní klinikou v Londýně (www.toothbeary.co.uk) Ve Znojmě působím jako Dentální hygienička od roku 2015 kdy jsem získala oprávnění vydané Ministerstvem zdravotnictví České republiky, vykonávat zdravotnické povolání bez odborného dohledu.

Zajímavosti

 

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Ceny od*
Bělení zubů Od 3 500 Kč
Dentální hygiena Od 950 Kč
Léčba paradentózy (parodontologie) Od 1 250 Kč
Odstranění zubního kamene Od 950 Kč
Ošetření citlivých zubů Od 200 Kč

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Alšova 980/2
66902 Znojmo
Česká republika

 Znojmo