MUDr. Jakub Smrček

Stomatologie Praha
Stomatologie Praha
Zubní centrum MUDr. Jakuba Smrčka
  • 2
  • doporučení
    od kolegů

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás MUDr. Jakub Smrček a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Doporučení kolegů

Profil - MUDr. Jakub Smrček - Stomatologie Praha

ČlenstvíOstatní členství:

  • ČSK - Česká stomatologická komora
  • IKCR - Implantologický klub ČR

Více o lékaři

Dentální hygiena - paradentóza a její léčba

Při dentální hygieně se dozvíte a naučíte, jak si správně pečovat o své zuby a dásně. Naše dentální hygienistka Vám pomůže v boji s paradentózou (parodontózou), jak její účinnou léčbou, tak pravidelným sledováním v rámci recall programu. Výsledkem budou nejen zdravé a krásné zuby, ale i růžové zdravé dásně, které nekrvácí.

Součástí hygienického programu je samozřejmě i odstranění zubního kamene, pigmentací, zaleštění zubů i výplní, výběr pro Vás vhodných pomůcek i pro mezizubní hygienu a nácvik techniky čištění.

Paradentóza (parodontóza) a její léčba

Pokud u Vás nalezneme příznaky parodontózy (parodontitis), zhotovíme podrobné parodontologické vyšetření ,dle Prof.Rotha, stavu Vašeho parodontu a kostních defektů. Zapracujeme na odstranění poddásňového zubního kamene účinným čištěním, tzv. deep scalingem. Tak budou nastoleny nejlepší podmínky pro hojení hlubokých struktur závěsného aparátu zubů. Budeme Vás následně zvát na pravidelné recallové návštěvy. Popřípadě provedeme drobné parodonto-chirurgické zásahy.

Bělení zubů

Krásné a bílé zuby jsou dnes velice žádané. Díky efektivním metodám bělení zubů je dnes i pro Vás možné dosáhnout ideálu krásy.

Bělení zubů je naprosto bezpečné, nijak nepoškozuje zuby a výsledkem je prosvětlení Vašich zubů o několik odstínů. V našem centru poskytujeme takzvané domácí profesionální bělení zubů i ordinační bělení zubů. Používáme přípravky americké firmy Ultradent.

Mrtvé tmavé zuby je také možné efektivně vybělit. Po odvrtání starých výplní v zubu, které ho zabarvily, je možné takovýto zub vnitřně vybělit a posléze rekonstruovat výplní, fazetou či korunkou.

Naším cílem je pacient, který má ošetřené kazy a dokonalou ústní hygienu, a k nám se jen těší na pravidelnou preventivní kontrolu po půl roce, protože ví, že nový problém mít už nebude.

Záchovná stomatologie

Nejčastějším onemocněním tvrdých zubních tkání je zubní kaz. Neléčený kaz proniká zubními tkáněmi, vytváří kavitu v zubu a následně se šíří do zubní dřeně. Zde vyvolá zánět a odumření nervu, provázený typickou pulsující bolestí. Kaz musí být proto včas odhalen a odstraněn. Defekt v zubu je nahrazen výplní.

Zhotovujeme jak vysoce estetické kompozitní výplně, (bílé), které splňují moderní konzervativní přístup k tvrdým zubním tkáním, vysokou funkčnost, anatomii i barvu přirozenou barvě zubu, tak vysoce kvalitní a časem skoro konstantní amalgámové výplně. Častěji poslední dobou volíme i nepřímé rekonstrukce, to znamená výplně zhotovené v zubní laboratoři podle přesného otisku a adhezivně pak nalepené v ústech pacienta. Jedná se o rekonstrukce typu faset, inlayí, onlayí, většinou z celokeramiky, které splňují i ty největší nároky na estetiku.

Zubní fazety

Pokud chcete změnit tvar, barvu, postavení Vašich předních zubů, jsou celokeramické fazety zubů tím nejlepším řešením. Zubní fazety jsou velmi šetrným a estetickým ošetřením s dlouhodobým stabilním výsledkem. Zuby jsou preparovány velmi šetrně jen z vnější strany. Keramické šupiny, které rekonstruují tvar a barvu zubu jsou pak specielně adhesivně nalepeny na tyto plochy zubů. Zubní fazety Vám vrátí sebevědomí a chuť se zase naplno smát.

Endodontické ošetření

Pokud kazivý proces dosáhl až do zubní dřeně (nervu zubu) a zub je zanícen, snažíme se vždy přednostně o jeho záchranu a ošetření s jeho dlouhodobou perspektivou. Nabídneme Vám moderní endodontické ošetření kořenových kanálků s následnou rekonstrukcí tvaru, barvy a funkce postiženého zubu. Často bude v těchto případech tím nejlepším definitivním ošetřením bílá výplň či korunka. Nabídneme Vám celou škálu estetických korunek jak kovokeramických tak celokeramických systémů.

Tato disciplína stomatologie se velmi rychle vyvíjí, kontinuálně se tomto oboru speciálně vzděláváme a pořizujeme nové přístroje.

Zubní implantáty a chirurgie

Chirurgická ošetření

Pokud nelze zub již opravit a udržet dlouhodobě v puse, je nutné ho odstranit, extrahovat. Jsme schopni zajistit jednoduché extrakce zubů, dočasných zubů, extrakce z ortodontických důvodů až po složitější chirurgické odstranění zubů moudrosti. Mezi chirurgická ošetření patří i náhrada zubu zubním implantátem.

Chirurgie a Implantáty

Chirurgie a Implantáty

Zubní implantáty dnes představují nejpřirozenější náhradu ztracených zubů. Zubní implantát je titanový šroub, který je chirurgicky zaveden do čelistní kosti. Nahradí kořen ztraceného zubu. Po přihojení implantátu, obvykle po 3-6 měsících, je do umělého kořene usazena nástavba a ta je opatřena korunkou. Nahradit lze jeden i několik ztracených zubů, je možné zhotovit i kompletní nové fixní zuby na implantátech pro bezzubou čelist.

Největší výhodou náhrady zubu dentálním implantátem je to, že se nemusí brousit a dávat pod korunku sousední zuby, tak jako u klasického můstku. Toto řešení je i mnohem komfortnější pro pacienta, přirozené a velmi dobře se hygienicky udržuje.

Zubní implantáty vrací plnohodnotnou funkci a komfort, na kterou byl pacient zvyklí.

Navíc je dnes toto ošetření i cenově dostupnější. S velice kvalitním systémem Dentis jsme schopni zrekonstruovat kompletní náhradu zubu i s korunkou do 20 tisíc korun (zavedení implantátu- 10 000Kč, protetická rekonstrukce- 10 000Kč).

Chirurgie a Implantáty

Ve vhodných případech je možné špatný zub odstranit a nahradit implantátem v jedné návštěvě, popřípadě i opatřit provizorní korunkou. Pacient tak odchází s novým zubem po jednom výkonu.

Zubní implantáty mohou sloužit i k přichycení snímatelné náhrady, která se tak stává mnohem stabilnějším a schůdnějším řešením.

Zubní náhrady

Jedná se o nahrazení ztracených částí zubů, celých zubů jednotlivě i větších defektů. O korunkách jsem se již zmínil, nabízíme vysoce estetické kovokeramické i celokeramické systémy E-max press, E-max zirc cad, Cercon . Větší ztráty zubů je možné řešit můstky, implantáty, či u těch největších defektů částečnými či celkovými náhradami se zřetelem na estetiku a funkci. Pro ideální funkční modelaci hrbolků náhrad registrujeme Vaše individuální hodnoty obličejovým obloukem a funkčními registracemi skusu. Snaha o moderní pojetí a bezsponové náhrady je samozřejmostí.

Pokud je to možné a finanční situace pacienta to umožní, snažíme se dnes ztracené zuby přednostně nahrazovat náhradami nesenými implantáty. Zubní náhrady jsou fixovány na implantátech a jsou pro pacienty nejvíce přirozenou náhradou ztracených zubů. Vracejí pacienta plně do života, s komfortem, na který byl zvyklý.

 

Zubní náhrady Zubní náhrady Zubní náhrady  
Protetika Protetika    
Protetika Protetika

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Info Ceny od* Ceny do*
Augmentační techniky v parodontologii a implantologii Od 3 500 Kč Do 9 000 Kč
Bělení zubů Od 4 900 Kč
Branemarkův můstek Od 60 000 Kč Do 85 000 Kč
Celokeramické fixní náhrady Od 8 500 Kč
Celoplášťové kovové fixní náhrady
Celoplášťové plastové/kompozitní fixní náhrady
Dentální hygiena Od 1 320 Kč
Dětská stomatologie
Endodoncie (ošetření kořenových kanálků) Od 1 400 Kč
   Mikroskopická endodoncie Od 3 500 Kč Do 8 000 Kč
Keramické fazety Od 7 500 Kč
Keramické korunky a můstky Od 8 500 Kč
Kombinované fixní náhrady slitina-plast/kompozit
Kompozitní fazety
Kompozitní inleje, onleje, overleje
Léčba paradentózy (parodontologie)
Metalokeramické (slitina-keramika) fixní náhrady Od 5 500 Kč
Ortodoncie
   Rovnátka
Sklokeramické zubní náhrady Od 8 500 Kč
Stomatochirurgie Od 690 Kč
Zubní implantáty Implantát Straumann chirurg... Od 10 000 Kč
Zubní miniimplantáty
Zubní výplně (záchovná stomatologie) Od 690 Kč Do 3 500 Kč

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Stomatologie Praha
Adresa
Školská 22
11000 Praha
Praha 1
Česká republika

 Praha