Pro úspěch při hubnutí zapojte nejkvalitnější bílkoviny a aminokyseliny

Pokud jste se rozhodli, že to skutečně chce změnu a přejete si omezit svou dosavadní váhu a zhubnout, mám pro vás důležitou zprávu: vždy hubněte především s kvalitní stravou! Protože nekvalitní dieta může přinést i „jojo“ efekt, a tak by vaše radost ze ztráty kil mohla být jen dočasná. Ale nebojte, poradíme vám, jaké kvalitní bílkoviny a aminokyseliny do stravy zařadit!

Konopný protein – poklad přírody

Proč ze všech proteinů na trhu zrovna konopný? A věděli jste, že právě tento protein obsahuje všech 23 aminokyselin, vyskytujících se v přírodě, včetně 8 esenciálních, které jsou pro tělo nezbytné a dodávají se pouze stravou? Kromě toho v něm naleznete dokonalou rovnováhu všech nenasycených mastných kyselin omega 3,6 a 9.

Konopný protein je bohatý rovněž na vlákninu (cca 20 %). Konopí vytváří v těle zásadité prostředí a napomáhá detoxikaci těla tím, že odvádí z těla jedovaté toxiny a těžké kovy. Pravidelné užívání poté zlepšuje krevní oběh a obsažený chlorofyl čistí krev. Je přirozeným zdrojem vitamínů A, B1, B2, B3, B6, C, D a E. Důležitý je také vysoký podíl antioxidantů, vápníku, hořčíku, zinku a železa

Konopný protein při dietě
Konopný protein pomáhá při hubnutí.

Jak konopný protein užívat?

Pokud je záměr nárůst svalové hmoty: do 30 min. po tréninku koktejl spíše s převahou sacharidů, kde je cca. 15-25 % proteinů (KONOPNÝ GAINER 25 %).

Pokud je potřeba doplňovat bílkoviny do běžného denního příjmu, pak se dává cca. 1-1,5 hod. po cvičení protein, který má kolem 50 % bílkovin (KONOPNÝ PROTEIN BIO) a případně později s odstupem dvou a více hodin po cvičení i vysokoprocentní protein (až 90%).

Je-li záměr spíše hubnutí, dává se např. 45-50 % protein (KONOPNÝ PROTEIN BIO, KONOPNÝ PROTEIN KAKAO/KOKOS už do 30 min po cvičení.

Pro doplnění energie, během dne i před cvičením: KONOPNÝ GAINER 25 % můžeme rozmixovat s jedním banánem.

Pro zasycení i jako náhrada jednoho jídla během dne: rozmixujeme protein se zeleninou - špenát, mrkev, řepa, avokádo (na slano) nebo ovocem - banán, maliny, avokádo (na sladko) a doplníme koktejl konopnými loupanými semínky.

Konopný čaj

Jak známo, úspěch všech kúr a detoxikací tkví v tom, je-li, nebo není-li nervový systém zklidněný. Jinými slovy, když se nezbavíme stresu, může se naše úsilí zcela minout účinkem. A právě v tom výrazně pomáhá konopný čaj, jenž pozitivně působí na celou nervovou soustavu.

Náš TIP: Na podporu hubnutí doporučujeme vyzkoušet konopný čaj s ibiškem.

konopný čaj detoxikuje tělo a pomáhá při hubnutí
Konopný čaj s ibiškem detoxikuje tělo a dodává energii při únavě.

Konopné semínko

Již Buddha si během meditací vystačil s jedním konopným semínkem denně, tak proč to také nezkusit?

Konopné semínko obsahuje ideální poměr nenasycených mastných kyselin, vzácné proteiny, vitamíny a minerály. Chrání srdce a oběhový systém a podporuje přirozenou obranyschopnost těla. Pro podporu hubnutí doporučujeme každé ráno začít s polévkou lžící konopných semínek.

konopná semínka podporují hubnutí a detoxikují organismus
Konopné semínko je skvělým doplňkem stravy nejen při hubnutí.

Více o produktech na www.zelenazeme.cz >>

Aktualizováno: 5.9.2019

Diskuze k tématu