Radiofrekvence omladí obličej a zatočí se striemi či ochablou kůží

Autor:

Neinvazivních metod, které slibují efektivní omlazení pleti, se v dnešní době nabízí mnoho. Ne všechny jsou však účinné u tak širokého spektra problémů, jako právě radiofrekvence. Pokud vás trápí celulitida, strie, ochablá kůže, vrásky či jizvičky, ráda byste omladila kůži nejen v obličeji, ale i dekoltu či hřbetu rukou, pak je rozhovor s MUDr. Lenkou Faltovou určen právě vám.

Paní doktorko, řada z nás se setkala s použitím radiofrekvence na tělo, použití na obličej je poměrně novinka, jak se celá metoda liší a v čem je třeba být opatrný?

faltova

Radiofrekvencí se již v minulosti ošetřoval i obličej za účelem omlazení. Novinkou je především frakční koncovka a nové technické parametry přístrojů, které nám společně zajišťují podstatně hlubší a rovnoměrnější prohřátí ošetřované oblasti a tím i výraznější omlazující výsledek. Ošetření je vhodné pro oblast obličeje, krku, dekoltu, hřbetů rukou, k ošetření jizev i strií.

Ošetření frakční koncovkou je samozřejmě razantnější, musíme počítat s několikadenním podrážděním kůže a s následnou ochranou před sluncem.

Jaké problémy může radiofrekvence vyřešit?

Pomocí RF bojujeme s celulitidou, ochablou kůží kdekoli na těle, se striemi, vráskami, jizvičkami po akné, s barevnými nerovnostmi, s jizvami po poraněních či chirurgických zákrocích.

Pro koho je metoda vhodná, v kolika letech ji doporučujete klientům podstoupit nejdříve?

Pro ošetření radiofrekvencí neexistuje dolní věková hranice. Klienti mezi dvacátým a třicátým rokem života chtějí řešit nejčastěji následky po akné, jizvičky, barevné nerovnosti. Po třicátém roce věku je již vhodné aktivovat podkoží k lepší tvorbě kolagenu, a tím udržovat pevnost a pružnost kůže. Pokud kůže již ochabla, vytvořily se vrásky, ošetřením radiofrekvencí můžeme vrásky i ochabnutí významně zmírnit.

Jaké jsou kontraindikace ošetření?

Ošetření je kontraindikováno u pacientů s kardiostimulátorem, srdeční arytmií, u osob s kovovými implantáty v ošetřované oblasti, v místě poranění kůže, u klientů s těžkou formou cukrovky, autoimunními chorobami, s poruchami srážlivosti krve, u pacientů, kteří v posledních 2 měsících užívali léky, které ovlivňují charakteristiku kůže (např. Isotretinoin, kterým se léčí těžké formy akné).

Jaké jsou výhody metody radiofrekvence oproti jiným neinvazivním metodám omlazení pokožky?

Výhodou je poměrně rychlé vyhojení, i při vyšších intenzitách ošetření, možnost krýt ošetřenou oblast make-upem prakticky ihned po zákroku, kratší doba vysoké ochrany před sluncem po ošetření, možnost použít RF již po 2 měsících po vysazení Isotretioninu (např. u ošetření frakčním laserem je doporučeno počkat min. 6 měsíců po dobrání léků).

faltova rozhovor

Jak je třeba postupovat po ošetření?

Po ošetření je třeba používat speciální krémy, které doporučí lékař klientovi dle typu pleti, je vhodné několik dní vynechat saunu, bazén, klasické kosmetické ošetření. Nutná je přibližně měsíc vysoká ochrana před UV zářením.

Kolikrát je nutné zákrok zopakovat pro dobrý výsledek a jak dlouho přetrvá?

Počet opakování je individuální, v některých případech stačí ošetření jedno, pokud řešíme např. jizvičky po akné, či hlubší vrásky, opakujeme zákrok dvakrát maximálně třikrát v intervalu po čtyřech až šesti týdnech. Udržovací zákrok je vhodné provádět přibližně po roce.

Lze metodu radiofrekvence kombinovat s jinými technikami, zvláště na obličeji - lze ji kombinovat např. s injekčními výplněmi, botoxem apod.?

Ano, není žádný problém kombinovat ošetření RF s výplňovými implantáty či botulotoxinem. Naopak, kombinacemi často dosáhneme mnohem lepších výsledků.

O radiofrekvenci jsme si povídali s MUDr. Lenkou Faltovou, dermatoložkou kliniky plastické chirurgie a laserové dermatologie, LaserPlastic.

Aktualizováno: 13.3.2012