Užijte si slunce i bez strachu z vrásek

Autor: Perfect Clinic - centrum estetické medicíny

Mít v létě dozlatova opálenou pokožku je přáním mnoha žen i mužů. Sluneční paprsky sice umí dodat krásný bronz i potřebný vitamín D, ale také s sebou bohužel přinášejí škodlivé UVA a UVB záření. Podle dermatologů se slunce významně podílí na předčasném stárnutí pokožky až v 80 %. Jak si nejlépe užít jaro a léto se zdravou a svěží pokožkou?

Držet se ve stínu, případně zalézat před sluncem do sklepa, není řešením. Stačí vědět, jak a čím si vhodně pokožku chránit.

Nechcete vrásky? Mazejte se krémy i ve stínu

Chránit před slunečními paprsky byste měli nejen své tělo, ale i tvář, pokud nechcete ve čtyřiceti letech vypadat na šedesát. Existují speciální ochranné a hydratační opalovací krémy na obličej. Koupit si můžete také hydratační krém s vysokou UVA a UVB ochranou.

Krémy používejte, i pokud je pod mrakem. "Důležité je nanášet krémy, i když jedete během slunečního dne v autě nebo sedíte v práci u okna. Sklo sice blokuje UVB záření ale okolo 50 % UVA paprsků, které mohou pokožku spálit nebo způsobit její stárnutí, se dostane i přes sklo. Denní expozice ultrafialovým paprskům může nechráněné pokožce způsobit i dvakrát rychlejší stárnutí než pleti, která je chráněná patřičným krémem. Vrásky se díky sluníčku mohou prohlubovat kolem očí, úst a nosu. Důležité je nosit také kvalitní sluneční brýle. Ty vás uchrání od častého "mžourání" do sluníčka, ze kterého po delší době mohou vzniknout mimické vrásky kolem očí," vysvětluje dermatoložka Věra Terzijská z Perfect Clinic. 

pcdermavizual5
Nadměrné opalovaní bez ochranných krémů vede k předčasnému stárnutí pleti a tvorbě mimických vrásek.

Ochranný faktor? Kupte si i SPF 50

Při pobytu na sluníčku je samozřejmě důležitý krém s ochranným faktorem. "Číslo ochranného faktoru značí, kolikrát déle můžete být na slunci podle svého fototypu. V našich podmínkách je na jaře a v létě, pokud se intenzivně neopalujete, ideální SPF 20 - 25. Faktor by nikdy neměl být menší než 15, a to i když patříte k jedincům s tmavší pokožkou. Krém si nanášejte minimálně 20 minut před sluněním, aby měl dostatek času se vstřebat. Na přímém sluníčku používejte na pleť faktor minimálně 50, jinak si zahráváte s předčasným stárnutím pleti," říká dermatoložka Lucia Mansfeldov z Perfect Clinic.

Fotolia 159155020 Subscription Monthly M
Tělo si chraňte opalovacím krémem s ochranným faktorem 30, na přímém slunci používejte i faktor 50.

Dejte pokožce hydratační šok

I když se během léta chráníme a mažeme správnými krémy, je naše pleť namáhána a vysušována díky opalování, koupání či klimatizaci více, než kdy jindy. Je důležité jí tedy věnovat větší péči. "Důležitá je potřebná hydratace jak v podobě dostatečného pitného režimu, tak použitím kvalitních hydratačních krémů. Vyzkoušet můžete také miniinvazivní metody hydratace kůže jako je Skinbooster, což je účinná a hluboká hydratace pleti kyselinou hyaluronovu zevnitř, pomocí jemných vpichů. Ideální je právě na letní období, kdy potřebujeme dodat našemu tělu pořádnou hydratační terapii, ale funguje velmi dobře i jako anti aging technika, “ doporučuje dermatoložka Věra Terzijská a dodává, že zpevnění zvláčnění pokožky obličeje vydrží až jeden rok. 

Více informací najdete na webu http://www.perfectclinic.cz/

Publikováno: 3.7.2017