Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Blýskání v oku - Záblesky, padající saze, clona před okem - Diskuze

Blýskání v oku

Blýskání v oku

anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
v pravém oku vidím blesky, o co se jedná ?vedralover
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den,
bohužel neuvádíte žádné jiné důležité informace, jako je věk, vysoká dioptrická vada, zda stavu předcházelo zhmoždění oka, popřípadě jestli jsou přítomny i bolesti hlavy apd.
Může se jednat o stav oftalmologické migrémy nebo o tah sklivcové membrány za sítnici, což může vést až k jejímu odchlípení. Záblesky v oku jsou vždy důvodem k návštěvě oftalmologa!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika OFTEX
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
ředitel
XXXXXXXXXXXX
--------------------------------------------------------
tel.: XXXXXXXXXXX, GSM: +XXXXXXXXXXXXXXX
email: XXXXXXXXXXXXXX
Lielunka  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, asi před 3 týdny jsem si natáhla dost bolestivě sval na levé straně krku, když jsem se prudce otočila v leže na posteli na svého syna. největší bolest trvala asi 3 dny a pak postupně polevovala. Ještě dnes trochu sval cítím. Ale pár dní na to, neuvědomuji si přesně kdy, se mi na levém oku začaly při pohledu doleva objevovat v zorném poly záblesky. Na očním vyšetření jsem byla asi pře třičtvrtě rokem a vše bylo v pořádku. Jen trochu "roztáhlé" cévky, ale to prý je tím, že mám nízký tlak. Chtěla bych se zeptat, zda může natahlý sval mít souvislost s okem a nebo zda je nutné objednávat se raději k očnímu lékaři. Děkuji za odpověď.
MUDr. Eva Jerhotová Ph.D.  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Praha
  • 111 odpovědí
  • 45 Likes
Dobrý den,
patrně dochází k odloučení sklivce od sítnice, v podstatě k fyziologickému procesu, kdy se přiléhající obal sklivce (gelu vyplňujícího oko)odlučuje od sítnice a tahem vyvolává tyto fenomény-záblesky.
Určitě se v brzké době vyšetřit nechte, úraz mohl být spouštěč, ale může to být i náhoda.
S pozdravem