Řízení auta s dioptrickou vadou na jednom oku

Řízení auta s dioptrickou vadou na jednom oku

tom  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý dem,měl by jsem dotaz jde řídit auto jedním okem v levým oku mám dioptrie 2 a půl děkuji za odpověd
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, dle aktuálního znění vyhlášky je možné Vás uznat za způsobilého pouze v případě, že při pohledu oběma očima vidíte alespoň 50 % normy. Je možné předpokládat, že díky pravému oku to splňujete. Nicméně osobně doporučuji na řízení brýle. Bez nich máte nejenom horší zrakovou ostrost, ale také zhoršený odhad vzdálenosti a horší prostorové vidění. V případě, že levé oko je Vaše jediné, tak bez brýlí řídit nesmíte.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX
ředitel
Rokycanova 2798, 530 02 Pardubice
Česká republika
tom  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
A můžu se zeptat kde je ta vyhláška napsaná ? Já jí někde nemůžu najít děkuji za odpověď a kolik maximalně musí bít dioptrie v levým mám 2 a půl a řidičák si chci teprve udělat tak jestli to je možný děkuji za vaší odpověď

Reakce na tom

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA  |  Basic member  |  Oftalmologie  |  Pardubice
  • 571 odpovědí
  • 27 Likes
Dobrý den, to ani tak není otázka dioptrií, ale toho jak vidíte bez brýlí a eventuálně s brýlemi. Podmínka zrakové ostrosti se posuzuje s brýlemi, pokud s nimi tedy vidíte dostatečně, tak se do posudku napíše pouze podmínka " schopen s brýlemi". Vyhlášku najdete např. na stránkách XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Oční klinika OFTEX


Notice: Undefined index: name in /data/www/medved/application/views/widgets/videos-bottom.phtml on line 1
-
Související videa