Brýle jedině jako módní doplněk! I toto vám Oční centrum umožní

Autor:

Oční centrum je pracoviště poskytující léčebnou a preventivní péči v oblasti očního lékařství. Tvoří je skupina očních ambulancí zejména ve východních Čechách a Oční klinika Pardubice. Samozřejmostí je zde odborný a zároveň lidský přístup, špičková technika a časová flexibilita personálu.

Nosíte od malička brýle? Nebo máte po čtyřicítce čím dál kratší ruce? Vnímáte malá písmenka jen jako šmouhy? Řešením jsou zase brýle. A všechny nepříjemnosti s tím spojené. Problémy při sportu. Přehazování brýlí na dálku a na blízko, případně nemalá investice do půlených brýlí. Zamlžená skla při teplotních přechodech už jsou jen detailem. Kolik lidí podobné trable důvěrně zná! Oční centrum Vás těchto problémů zbaví.

Oční centrum řeší Vaše problémy

V očních centrech umějí tyto problémy vyřešit. „Díky ambulantnímu zákroku netrvajícímu déle než dvacet minut, kdy je pacientovi vpravena do oka multifokální nitrooční čočka místo té původní,“ vysvětluje primář očního centra Vladimír Korda. Vše se děje při místním umrtvení,  anestetikum lékař nakape do oka.

Oční centrum takto odstraní všechny dioptrické vady a s doživotní zárukou. Je jedno, zda-li měl člověk problémy s krátkozrakostí či dalekozrakostí od dětství, nebo až v pozdějším věku, kdy  čočka ztrácí svoji pružnost. Operaci mohou využít i pacienti trpící šedým zákalem nebo astigmatismem.

Není čeho se bát – Oční centrum nabízí nejen odborný, ale i lidský přístup

Mnozí pacienti mají strach už jen ze samotného slova operace. „To je přirozené, rozhodovací proces bývá u našich pacientů také tím nejdelším obdobím za cestou bez brýlí. Ale obavy jsou skutečně zbytečné. Celý zákrok netrvá déle než dvacet minut a pacient při operaci cítí jen mírný tlak. Liché jsou i obavy z jizev, protože řez je jen dva milimetry dlouhý,“ popisuje Vladimír Korda. Hned po zákroku pacient odchází se zalepeným okem domů. Druhý den je již však bez obvazu a je schopen číst.

Co všechno zákroku předchází? Oční centrum zajistí to nejlepší pro Váš zrak

V jedné z dvanácti ambulancí Očního centra lékař provede komplexní oční vyšetření a seznámí zájemce s průběhem operačního zákroku a termínem. Většinou není později než ve dvou až třítýdenní lhůtě od vyšetření. Samozřejmostí Očního centra jsou špičkoví lékaři a moderní přístrojové vybavení. Třešinkou na dortu pak příjemné prostředí, pohodová atmosféra a skutečnost, že termín vyšetření i zákroku si můžete stanovit sami. Provádějí se i o víkendech a pozdních odpoledních hodinách.

Seznam ambulancí s kontakty a ceníky najdete na internetové adrese: www.ocni-centrum.eu

Paradoxně největší problém dělá po zákroku pacientům skutečnost, že vidí ostře a v barevné paletě, které odvykli. Za několik dnů si každý na nové vnímání okolního světa zvykne.

Aktualizováno: 26.7.2011

Autor

Studium na Karlově universitě, atestace oftalmologie I., II. stupeň, Ph.D., MBA, specializace vitreoretinální chirurgie, diagnostika a léčba onemocnění sítnice, oční lékař ve FN Hradec Králové, primář a majitel OFTEX oční kliniky a sítě OFTEX očních center a optik.