Darujte nepoužívané brýle a připojte se s námi k akci Brýle pro Nepál

Autor:

Podstoupili jste laserovou operaci očí? Zbavili se dioptrií? Nebo prostě jen nevíte, co s vašími starými brýlemi? Připojte se k jedinečné charitativní akci, díky které Vaše již nepoužívané brýle mohou pomoci zrakově postiženým lidem v chudých a odlehlých oblastech Nepálu.

Občanské sdružení NAMASTÉ NEPÁL ve spolupráci s Česko-nepálskou společností a nepálskou nadací DCWC (Development of Children and Women Center) se rozhodlo uspořádat sbírku brýlí pro zrakově postižené obyvatele Nepálu.

rcp nepal 3

Nápad spočívá v tom, že kdokoli může prostřednictvím sběrného boxu věnovat své již nepoužívané dioptrické či sluneční brýle, které zbytečně leží nevyužité někde v zásuvce.


Sběrný box pro tuto charitativní akci je v Praze umístěn v Refrakčním centru (Olivova 6, Praha 1). Je to totiž místo, kde denně pomáhají lidem překonávat zdravotní postižení očí (ať již jsou to refrakční vady, oči postižené šedým zákalem, atd.). Pacienti zbavují svých brýlí pomocí laserové operace, a tudíž po operaci brýle již dále nepotřebují a mohou je věnovat potřebnějším.

Pražská klinika, v čele s MUDr. Petrem Novákem, si získala ve svém oboru značné renomé, a právě to bylo důvodem, proč byla oslovena v souvislosti s charitativní akcí Brýle pro Nepál.Charitativní akce se setkala s velkým ohlasem a první zásilka dioptrických brýlí byla dopravena do odlehlého nepálského údolí Cchum v říjnu 2010. Tato velice chudá oblast, kde v několika vesnicích žije zhruba 4.000 obyvatel, převážně tibetského původu, byla pro cizince otevřena teprve v roce 2007.

rcp nepal 1

Po úspěchu prvního ročníku sbírky jsme se rozhodli v této akci i nadále pokračovat a díky všem zájemcům, kteří využili sběrného boxu v našem Refrakčním centru v průběhu roku 2011, mohla být odeslána druhá zásilka brýlí s další expedicí v říjnu loňského roku.

rcp nepal 4

Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se společně s námi sbírky pro zrakově postižené obyvatele Nepálu zúčastnili a stejně tak i těm, kteří se rozhodnou své nepoužívané dioptrické či sluneční brýle darovat v roce 2012.

Sběrný box – BRÝLE PRO NEPÁL – je k dispozici na adrese: Refrakční centrum Praha, Olivova 6, Praha 1.

Autorem článku je Refrakční centrum Praha, www.refrakcnicentrum.cz

Aktualizováno: 11.11.2013