Léto bez brýlí a čoček? Jde to! Plavání je možné už týden po laserové operaci

Autor:

Šetrné, zcela bezbolestné a za pomoci moderních technologií, k tomu ostré vidění už druhý den po operaci, sportování a líčení týden poté, takové jsou výhody dnešních laserových operací očí. Stále více lidí se tak chce zbavit závislosti na brýlích či kontaktních čočkách a mít rychlou rekonvalescenci i v době letních prázdnin.

Doba, kdy se pacient dlouho vzpamatovával z operace očí, jsou pryč. Dnešní operační metody jsou natolik šetrné, že se lidé skoro okamžitě vrací do běžného režimu. "Zásadní zkrácení rekonvalescence po zákroku přináší metoda NeoSMILE 3D (více informací o metodě najdete ZDE >>). Během několika hodin po operaci se pacienti už mohou dívat na televizi a třeba plavání je možné už týden po zákroku," prozrazuje docentka Šárka Skorkovská, primářka Oční kliniky NeoVize Brno.

Metodou NeoSMILE 3D lze odstranit jak dioptrie do dálky, tak i astigmatismus. Na celém světě podstoupilo tento miniinvazivní zákrok už přes 200 tisíc lidí. A zájem o tuto šetrnou metodu se každoročně zvyšuje.

Metoda NeoSMILE 3D je šetrná k rohovce

Jak operace probíhá? „Femtosekundový laser delikátním způsobem nařízne rohovku v délce 2 až 3 milimetrů a poté pomocí 3D technologie oddělí tkáň uvnitř rohovky. Oční chirurg ji pak pomocí speciální pinzety z oka vyjme. Tímto dojde ke změně zakřivení rohovky a zostření vidění. Úplně tak odpadá použití excimerového laseru. Metoda NeoSMILE 3D je tedy mnohem šetrnější k oční rohovce," popisuje docentka Skorkovská z NeoVize.

NeoVize - první klinika na Moravě

Pacient vidí lépe hned po zákroku. Jeho nový zrak se stabilizuje během několika hodin a tentýž den tak už může pracovat na počítači. Druhý den vidí většina lidí zcela normálně. O týden později je možné už sportovat, včetně plavání, a ženy se mohou líčit.

laser

Brněnská Oční klinika NeoVize je první klinikou na Moravě, která zavedla tuto nejmodernější laserovou metodu. "NeoSMILE 3D je balíček služeb obsahující kvalitní předoperační péči, laserovou operaci metodou ReLEx SMILE, pooperační péči včetně potřebných léků a kapek či umělých slz a také doživotní záruku laserové péče," doplňuje primářka Skorkovská.

Chcete metodu NeoSMILE? Vybírejte pečlivě. Zákrok SMILE mohou totiž provádět pouze pracoviště vybavená femtolaserem značky Zeiss.

Publikováno: 22.8.2016

Doktor ve Vašem okolí