Na svah bez brýlí a čoček. Dioptrie odstraní šetrně laser

Autor:

Lyže, snowboard, oblečení na svah a také dioptrické brýle anebo kontaktní čočky, k tomu pouzdro a roztok. Chystáte se na hory a takto vypadá seznam základních věcí? A co udělat změnu a užívat si zimní radovánky bez dioptrií? Moderní medicína umí odstranit dioptrie zcela bezbolestně a rychle.

Nasadit si dioptrické brýle a přes ně brýle na lyžování, to je pro řadu lyžařů a snowboardistů noční můrou. Brýle špatně sedí, odstávají nebo se posunují. A sportovat jen s dioptrickými brýlemi? To je nepohodlné, ale i nebezpečné. Dioptrická skla se mohou rozbít a poranit oči a to není jediný problém, jakmile sportovec přijde do restaurace, brýle se mu zamlží. A lyžaři a snowboardisté jistě najdou i další úskalí.

Řešením jsou kontaktní čočky. Ale i ty mají své mínusy. Při mrazu a větru rohovka oka více osychá a kontaktní čočky brání příjmu kyslíku a oko ještě více dráždí. Zatímco doma stačí nakapat umělé slzy, na svahu se tento problém řešit nedá.

Sportovci uvidí ve 3D

Jednoduchým řešením je zcela bezbolestná laserová operace, během které se odstraní dioptrie. Své o tom ví primářka brněnské Oční kliniky NeoVize, docentka Šárka Skorkovská: "Jednou z hlavních příčin, proč se na nás lidé obracejí pro odstranění dioptrií, jsou obtíže při sportu. Naštěstí dnes máme k dispozici bezbolestné a spolehlivé zákroky, které nijak nesnižují odolnost oka a zajistí vysokou kvalitu vidění."

Pro sportovce je vhodná metoda NeoSMILE 3D (více se o metodě dočtete ZDE >>). Hlavní předností této metody je šetrnost. Samotný zákrok netrvá déle než 15 minut. A nový zrak si pacienti mohou užívat už několik hodin po operaci!

laser

Brněnská Oční klinika NeoVize se stala první klinikou na Moravě, která zavedla tuto nejmodernější laserovou metodu. NeoSMILE 3D je balíček služeb obsahující důkladnou předoperační péči, laserovou operaci metodou ReLEx SMILE a dále pak pooperační péči s potřebnými kapkami, léky či umělými slzami, a také doživotní záruku v ceně zákroku. Případné dodatečné korekce dioptrických vad jsou tak zdarma.

Laserová operace NeoSMILE 3D vyřeší sportovcům provždy všechny problémy s brýlemi a kontaktními čočkami. Sportovci si tak mohou užívat svůj 3D zrak bez omezení!

Publikováno: 9.12.2016

Doktor ve Vašem okolí