Oční klinika Neovize nabízí specializované vyšetření rohovky

Autor:

Na Oční klinice Neovize je nově nabízena možnost vysoce specializovaného vyšetření rohovky oka. Znalost přesného stavu endotelu rohovky, jeho kvalita a struktura je důležitá pro zhodnocení vhodnosti zejména nitroočních operací, jako například operace šedého zákalu, implantace nitroočních čoček, ale i při plánování laserových operací dioptrických vad a dále pak při diagnostice vrozených vad rohovky tzv. dystrofií, které se projevují většinou až v dospělosti nebo i v pokročilém věku.

Samotný výsledek vyšetření může výrazně ovlivnit volbu metody chirurgického zákroku a tím zcela minimalizovat výskyt pooperačních komplikací. Celé vyšetření je bezkontaktní a trvá přibližně 10 min. Pro pacienta je zcela bezbolestné a nijak jej nezatěžuje. Vyšetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami a cena za obě oči je 200,- Kč.

neovize Endoteliální mikroskop zn. TOMEY patří v současnosti mezi absolutní špičku ve své třídě. Lékař má okamžitě k dispozici automatické analýzy a přehledné diagramy, přístroj může ovládat pomocí moderního touch screenu. Další investice do nejmodernějšího technologického zařízení ve výši téměř třičtvtrtě milionu korun potvrzuje, že na Neovizi je bezpečnost našich pacientů na prvním místě.

Publikováno: 29.11.2011