Odstranění šedého zákalu bez skalpelu má za sebou už tisícovka pacientů

Autor:

Světově uznávaná metoda zaznamenala úspěch i v Česku. Převratná operace šedého zákalu pomocí laseru je značným přínosem v oční medicíně. Účinnou léčbu už úspěšně podstoupilo 1007 pacientů z České i Slovenské republiky.

Díky nejmodernějšímu femtosekundovému laseru LenSx®, který vlastní pražská Oční klinika DuoVize a sesterská Očná klinika NeoVízia Bratislava, se během operace nemusí používat ostré nástroje. Pacientům tak přináší pohodlí, přesnost a šetrnost. Celá laserová operace šedého zákalu je navíc přísně individualizovaná. Chirurg nastavuje všechny parametry operace přesně na míru každému pacientovi. Samotný laserový zákrok pak trvá jen 40 – 50 sekund.

Na laseru LenSx bylo v celém světě odoperováno již 250 000 očí. Celkem je nainstalováno 650 laserů v 65 zemích světa, vše obsluhuje více než 2800 vytrénovaných očních chirurgů. V České republice je tento přístroj jediný, a to na pražské klinice DuoVize, na Slovensku je instalován na klinice NeoVízia v Bratislavě.

operace oci 6   kopie   operace oci 12

Výzkumy prokázaly, že laser je desetkrát přesnější než člověk

„Již léta se pacienti ptají, zda se operuje šedý zákal laserem. Nyní jim konečně můžeme odpovídat: ano,“ říká mikrochirurg oční kliniky Duovize MUDr. Lubomír Továrek. První operace v České republice pomocí laseru LenSx se na pražské klinice uskutečnila v dubnu 2012. Od té doby již touto metodou prošlo společně se sesterskou klinikou v Bratislavě přes tisíc spokojených pacientů.

Laserová operace šedého zákalu (katarakty) je nejmodernější metoda odstranění šedého zákalu. Je vhodná pro každého, koho trápí toto onemocnění a komu záleží na kvalitě jeho vidění. „Při laserové operaci katarakty se nepoužívá žádný skalpel. Ten je nahrazen precizním laserovým paprskem řízeným počítačem a kontrolovaným chirurgem. Tím metoda vylučuje chyby způsobené manuálním vytvářením řezů pomocí skalpelu, nůžek a jehel,“ doplňuje Továrek.


Více informací naleznete na: www.operacesedehozakalulaserem.cz, www.duovize.cz

Kontaktní osoba pro média: Mgr. Pavel Kachlík, 604 863 320, pavel.kachlik@guideline.cz

_________________________________________________________________

Laser LenSx byl jako první femtosekundový laser schválen americkým FDA (Food and Drug Administration) pro operaci katarakty a získal i evropský certifikát CE. Nejmodernější zákrok při operaci šedého zákalu se cenově pohybuje kolem 15 000 korun.

Publikováno: 11.9.2014