Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Achilovka - nehojící se rána - Artroskopie Achilovy šlachy - Diskuze

Achilovka - nehojící se rána

Achilovka - nehojící se rána

brutalni nikita  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den. Jsem tady nová a četla jsem vaše příspěvky k achilovce. Ale nic mi nepomohlo a proto se vracím k tomuto tématu.
Můj případ.
Tři roky jsem se léčila na zánět achilovky na ortopedii. Pan doktor to nejprve řešil obstřiky, které mi zabíraly. Později jsem je potřebovala častěji a byla jsem poslána na radioterapii. První várka této terapie mi zabrala jen na jeden týden. Následovalo vyšetření štitné žlázy, odběr krve. Vše v pořádku. Byla jsem odeslána na chirurgii, kde pan doktor doporučil operaci a byla jsem následně odeslána do nemocnice. Na vyšetření v nemocnici jsem se dostala do rukou samotnému primáři ortopédie. Bylo mi řečeno, že on nebude nic opravovat po druhém doktorovi. A operaci mi taky nedoporučí, protože se spolu tak dobře neznáme. Odešla jsem jak spráskaný pes. Opět jsem navštívila ortopeda u kterého jsem se léčila. Následovala druhá várka radioterapie. Po ukončení ozářek do týdne achilovka praskla. Operace, sádra, rehabilitace. Radioterapie a operace trvala od 5. 4. do 27. 9. 2013 a toho dne jsem měla kontrolu v nemocnici. Celou dobu mě bolela noha (levá noha), od vnějšího kotníku, pod patou. V den kontroly při nástupu do auta mi achilovka opět praskla. A opět od začátku jen s tím rozdílem, že při operaci mi k vůli nedostatku materiálu achilovku připevnili ke kotvičce. Koncem listopadu mi sundali sádru, do týdne jsem začala chodit na rehabilitace. Po třetí návštěve rehabilitace mi pata natekla, zrudla, nemohla jsem chodit, vysoké teploty. Obvodní lékař mě poslal na chirurgii, kde mi řekli, že jsem dostala zánět. Patu mi nařízli, chodila jsem na výplachy, antibiotika (3 balení). Z rány mi stále vytéká žlutý hnis. V polovině ledna letošního roku jsem byla odeslána do ambulance léčení chronických ran. Dostala jsem prostředek na ošetření ran DebriEcaSan, Atrauman Ag, přebaluji co druhý den. Hnis mi začal vytékat i s krví. Dnes jsem byla na kontrole v této ambulanci, kde mi řekli, že se to zatím nehojí. Bylo mi doporučeno zrušit rehabilitace a dále pokračovat v této léčbě. Jenže mě stále bolí ta otevřená jizva, z které hnis vytéká, bolí mě od toho kotníku a pod patou. Jsem již 9 měsíců na nemocenské a stále nevidím zlepšení. Abych nezapomněla, řekli mi, že ten zánět může být reakce těla na cizí těleso (kotvičku), ale po tolika antibiotikách by to mělo už zabrat. Prosím o váš názor. Předem děkuji.
Ola  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Doporučuji navštívit MUDr. Holibku. Ten mně provedl reoperaci po MUDr. D., který tvrdil, že už není řešení a musím se s tím zžít. V létě to budou tři roky od operace ve VN Olomouc - neúspěšně...při problémech neměl čas. U MUDr. Holibky jsem byla na operaci ve FN Olomouc s prasklou achil. v 8/2013 a již v 12/2013 jsem lítala bez berlí. Bylo mi také doporučeno užívat Wobenzim, který urychlil hojení a to o dost.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí