Necitlivost/trnutí nohou

Necitlivost/trnutí nohou

bluenite  |  návštěvník  |  Praha
Můj problém se dost těžko objektivně popisuje. Pokusím se. Hlavní symptom je fyzické oslabení nohou vycházející jakoby z kolenou. Tento pocit mám dlouhodobě, cca 8let s pomalým progresem (jsem ročník 1964). Oslabení se projevuje necitlivostí nohou vůbec (syndrom loutky) a velkou těžkostí při nesení i malé zátěže. Nohy se úplně klepou v kolenou. Praská v nich (to již od mala), nicméně myslím že to svůj podíl mít bude taky - vysychání chrupavky (?) U kolenou to pociťuji hlavně kvůli jejich hybnosti, slabost se ale týká i stehen a také prstů. Stehenní svaly (přední část) je necitlivá na dotek, který cítím jakoby přes nějakou fólii. Byl jsem s tím na neurologii, proběhly testy na roztroušenou sklerózu, evokované potenciály, 2x magnetickou rezonanci, atd. Vše s negativním výsledkem, "všechno je ok".
Před 4lety mi byla bez spojitosti na neurology zjištěna borelióza, nejspíše dlouhodobě zanedbaná. Po jejich seznámení s tímto nálezem se všechno svezlo na ni a podstopil jsem "léčebné postupy" ve spojitosti s ní. Po 2měsících byly ukončeny s informací, že se s tím nedá nic dělat... Sám vím, že se dělat něco dá, nevím ale co. Snažím se o to alternativní cestou, bylinkami, čínskou medicínou, kinezioterapií a jinými postupy. BYl jsem v kontaktu s postupy dr. Jonáše a jinými podobného zaměření. Stav se sice vůbec nezlepšuje, ale ani nezhoršuje, jak jsem byl upozorněn doktory. Kámen úrazu je, že nikdo z ofociálních lékařú neví nic a také neumí poradit, kam se obrátit. Jestli to souvisí s cévním systémem a mám se poradit s hematologem kvůli nedokrvení, nebo s ortopedickým odborníkem přes kosterní systém a klouby? Neurologie je podle mého názoru také pouze částečný obor zájmu v tomto případě. Představa ůspěchu je podle mne v celostní medicíně, t.j. propojení více odborností lékaře nebo jiného odborníka s praxí s podobnými případy.
Má někdo podobné zkušenosti, nebo ví na koho se obrátit s prosbou o radu? Opravdu již nevím, co by mohlo přinést pozitivní obrat, jsem z toho i psychicky nanic.
děkuji za jakoukoliv radu
Petr
Karel  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Asi půl roku mám prsty nohou u obou končetin jakoby ztuhlé . Pociťuji to zejména poránu anebo když chodím naboso. Po obutí ne že by tyto příznaky zmizely, ale trnutí v botě nepočiťuji a nevadí mi ani při chůzi. Neuropatii neurolog vyloučil vyšetřením EMG. Mám vyhřezlou ploténku (léčenou před 12 lety), ale lékař trnutí a ztuhlost prstů nespojuje s tímto onemocněním . Přesto mi ale neřekl, od čeho problém je. Děkuji za radu a pomoc.
Lufi  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Zkuste chodit na lymfatické masáže nohou, ale ruční /bývají dělány i ve zvláštních kalhotech se stlačeným vzduchem - to není vhodné/.
Hrozně to nohy odlehčí i prokrví a začne lépe pracovat lymfatický systém, což lépe odvádí škodlivé látky z těla, které můžou být částečnou příčinou problému. Kolena po tom přestaly na chvíli bolet, bude třeba udělat aspoň 6 masáží v kratší době / 2x týdně/. Je třeba to vyzkoušet, výsledek může být individuální.