Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vyšetření kostního metabolismu - Diagnostika a léčba osteoporózy - Diskuze

Vyšetření kostního metabolismu

Vyšetření kostního metabolismu

Lada  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, dcera si od 2 let stěžuje na bolest kolen. RTG na distal.epifýze femuru patrné trojúhelníkové projasnění bez dislokace. Teď nás čeká vyšetření kostního metabolismu, což netuším, jak se provádí a co nás čeká.
Děkuji Lada
Fera  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Po dvou letech léčení osteoporózy mne teď čeká kontrolní denziometrie.Beru lék fosavance jednou týdně.Před dvěma lety mi nebylo provedeno ,ani doposud ,laboratorní vyšetření krve.( na vápník,fosfor,vitamin D,krevní obraz a pod.) Mám požádat ošetřujícího ortopeda o tato vyšetření?
Na myšlenku nesprávné látkové výměny mého těla mne přivedlo to,že celý život jsem měl zaměstnání kde jsem se stále pohyboval,více jak 25 let soustavně ráno cvičím20-30 min .Jednou týdně se účastním spol.cvičení.( 1,5 hod.Jóga).I teď v penzi (je mi 68 let) jsem stále na nohou,mám spoustu aktivit.Nepiji ,nekouřím,žiji v harmonickém manželství,stravuji se zdravě,z větší části z vlastních výpěstků.Mí rodiče neměli zlomeniny,jen matka asi v osmdesáti letech upadla na ledu a zlomila si ruku.
Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

babča 27.5.2021
Spokojený/á

MUDr. Tomáš Mundil, Poliklinika Opatovská. Úžasný odborník, vynikající manipulace s bolavým kolenem, na které jsem se půl roku téměř nemohla postavit (artróza II. stupeň a osteoporóza). Po jeho zásahu jsem zcela bez bole... Více 

Doktor ve Vašem okolí