Po artroskopii neohnu koleno

Po artroskopii neohnu koleno

Helly  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den.Obracim se na vas a prosim o nazor...Pred peti tydny jsem mela uraz na lyzich.Pri padu se mi neodepla lyze a a koleno se mi vytocilo smerem ven.Lekar mi diagnostikoval podvrknuti kolena,tyden klidu a ortezu.Po tydnu bezezmen,dalsi dva tydny doma v klidu.Pri kontrole po 3tydnech mne poslal na magnetickou rezonanci,ale jelikoz je velmi dlouha cekaci doba na toto vys.,mela jsem prijit na kontrolu za dalsich 5tydnu! Pro velke bolesti a zjisteni,ze koleno neohnu(max10°),jsem se obratila na jineho lekare.Ten mi neprodlene provedl artroskopii.Mela jsem utrzeny meniskus,kttery mi castecne odstranil a mam i zcela utrzeny predni kriz.vaz.Jsem tyden poAS,koleno(v leze-vuli) ohnu cca10-20°.Silou-tlakem v sede asi40-50°.Lekar mi tvrdi,"ze to neni mozne",ze na sale mi nohu ohli do 90°.Pry mi v pohybu nic nebrani.Cele dny cvicim,posiluji kvadriceps i vnitrni str.stehna. Stale mam tlak na vnitr.str.kolena a pri rotaci koncetiny na stejnem miste (bocni vaz?) mi jakoby preskoci a projede prudka bolest.Koncetinu mam stale oteklou vcetne kotniku.Mohou to byt nezhojene bocni vazy?Staci rehab. doma,nebo doporucujete odbornou?Co by mi jeste mohlo branit v pohybu kolena?Prosim o vas nazor,radu....Dekuji.S pozdravem Helly
faltus  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 11 odpovědí
Dobrý den,

buďte trpělivá , cvičte sama i s RHB pracovníkem.Bolesti pooperační mohou být vnímány individuálně.Pokud hodně sportujete, doporučuji plastiku/náhradu př zkříženého vazu.

S pozdravem
bety  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Helly,mám taky po úraze na lyžích a identické pocity,taky stejný postup dostani se na astrosk.
bety  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Tak se mi podařilo odeslat nedokončené,ale stejně bych popisvala to samé.Jak pokracuješ ty Helly ? Poradil někdo?Snad jen rozdil,nevím kolik na sále byl ohyb. Bylo mi řečeno,ze křížové vazy jsou úplně rozcupované,začneme cvičit a pak se uvidi...
Helly  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj Bety.Ja jsem po artroskopii 3tydny a koleno po 10ti REHA ohnu do 90st.Ma asi smulu,ale je to pry na dlouho.Jsem z toho zoufala.Predbezne jsem se jiz objednala na plastiku predniho krizoveho vazu a to na 8.6.,ale pokud do te doby koleno nerozhybu do plneho rosahu,operace se pry odlozi. Kazdy to ma jinak,nekdo tri tydny po vykonu beha.Ja nohu nepropnu,tudiz kulham.A co ty mas za problem?

Reakce na Helly

bety  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Helly, nechtěla jsem se opakovat, ale mám prakticky z 26.3 stejný problém.Úraz na lyžích v Rakousku. Kde hned naznačil doktor, že bude po magnetické rezonanci nutná operace. U nás postup, jak u tebe. Ortéza, hole a za 3 týdny na kontrolu, pak magnet. rezon. Zjistila jsem, že tento konzervativní způsob léčby je u nás častý, ale pro mě nevhodný. Potřebovala jsem mít jasno rychleji. Sama se starám o dvě děti. Mám mimo práce ještě brigádu. A tak jsem se celkem rychle na doporučení dostala na artroskopii. A zase podobně jako ty. Musím silou rozcvičovat. Na sále prý vše šlo a pocity máme stejné. Na vlastní náklady jsem si ještě zaplatila bazén...protože, pan doktor řekl, jestli to do 14 dnů neohnu, zase mi to udělá silou on. Strach má velké oči a tak chodím do práce rocvičuji, koleno mám večer , jak konev a o bolestech nemluvím. A úspěchy zatím nevelké. Nevěřím , že bych jednou na stehením svalu vše utáhla. Koleno je vyklavé a je to nepříjemné. Chci lyžovat a tak se pro plastiku určitě rozhodnu. Termín nemám. Právě proto, že nejdříve je lepší zase vše dát do tzv. ideálního stavu. Nejdříve se může po 6 týdnech a nejpozději do roka. Ortoped na Bulovce, ke kterému jsem šla po 3 týdnech na kontrolu, byl překvapen, ale radikální léčbě požehnal, jen zkonstatoval, že diag. také určil správně, bez oper. a čeká mě stejně další operace s vazem a ať si tak půl roku odpočinu. A tak nevím Helly, jak se budu rychle hýbat a jak rychle se pustím do další operace? Pokud budeš chtít můžeme si psát i na email, je to soukromnější. Hezký den.
Helly  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Ahoj Bety.Dnes jsem prijela z reha trochu uklidnena....je to sice drina,ale pokroky jsou.Na kontrolu k ortopedovi jdu za tyden,tak uvidim co rekne. Nechapu,jak muzes chodit do prace!?To bych opravdu nezvladla.Vcera jsem to se cvicenim trochu prepiskla a koleno jsem mela v jednom ohni a otekle.V noci me budila bolest.V praci bych s tim nevydrzela ani pet hodin....Jinak take nechci zustat bez sportu.Kola,brusli ani lyzi se nevzdam.Staci,ze uz jsem musela minuly tyden vystornovat jiz zaplacenou letni dovcu u more. Bety jestli chces,muj mail je Helly.Z@seznam.cz Ahoooj a at ti je lepe.Helena
faltus  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 11 odpovědí
Dámy, mám radost, že se váš stav lepší . Pro chatování používejte asi lépe osobní email.

Reakce na faltus

Helly  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Ano prosim...:-)
Majka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zajímá mne jak se píše v odstavci Pooperační režim - že mohou nastat dechové potíže - jaké? Jsem od července po artroskopii a dechové potíže od té doby mám, několikrát během dne se samovolně zhluboka nadýchnu, už mne to obtěžuje a pobolívá mne z toho hlava. Mám jít ještě s druhým kolenem na artroskopii a mám docela obavy.
Děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí