Běhání po artroskopii kolene

Běhání po artroskopii kolene

Jirka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
21.2.2011 jsem se podrobil artroskopii vnitřního menisku,dolního rohu kolena prave nohy.Jsem po rehabilitaci a chodím do práce.Již několik let běhám pul maratony,pětadvacítky,desítky,pruměrně tak padesát km týdně.v současne době nohu stále posiluji a jezdím na kole.Když však zkusím běh cítím bolest a koleno mi pote oteče.Poradte mi prosím zda nezatěžuji během koleno moc brzi,popřípadně kdy se asi po takoveto operaci běžci vracejí opět k běhání.Vítám každý příspěvek a ještě dodávám,že je mi 46 let. Díky Jirka klema47@seznam.cz
kopcak  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 5 odpovědí
Tak to bych také rád věděl. Operaci jsem podstoupil 26.2. Hraji hokej a přes léto běhám hasiče(sprint). Je to cca 14 dni co jsme popvé vyběhl. Byl to pouze lehký běh se psem. A koleno v pohodě. A dnes jsem si byl zaběhat na ovále, uběhl jsem 3 kola a konec. Jelikož bolest byla nesnesitelná. :( A poté mě to bolelo i když jsme šel do schodů. Prosím poraďte zdali již můžu běhat či ne, nebo co vlastně můžu.Je mi 21. Předem díky Ondra kopecnyondrej@seznam.cz
maizeen  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Myslím, že po operaci je nutno, aby se správně dodržovala doba rekonvalescence a postupně se navyšovala zátěž. Začít třeba od protahování nohy a procházkami. Cviky, které nejsou takovou obtíží provést a masážemi kolene. Teprve po jednom až dvou měsíci by se zpevněné koleno mohlo přivykat k běhům a skokům. Ale nesmí se to moc přehánět.
kopcak  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 5 odpovědí
Ano tohle všechno dodržuji. Už je to 2 měsíce tak by to mohlo být docela dobré. Každý večer se protahuji jelikož nemám rád když mám zkrácené šlachy. Ono to do včerejška bylo v pohodě. Až večer mě to začalo tak lehce pobolívat a teda dnes při běhu. Jinak chůze v pohodě. boles je jen při chůzi do schodů. No prostě je to nepříjemné. :-/ Jinak jsme opoměl zmínít že mám utržený přední křížový vaz ale ten by na to neměl mít vliv jelikož i před operací menisku jsem hrál hokej bez omezení.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí