Odstranění části menisku

Odstranění části menisku

Zdeněk  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den,p.doktore mám k Vám prosbu.Operace 15.9.08.AS genus resect MMCP dex.Rupt MMCP gen dex.Gonartrosis I-II.Vazy stab.Povšechné známky artrozy všech kompartementů.Suprapatellární recessus+patella artroza.Laterární kompartement+tend.m.popliteus+LCL+meniskus b.p.n.Centrální.Centrální kompartement+LCP+LCA b.p.n.Mediální kompartement+LCM+meniskus s rupt CP,jeho resekce,zahlazeno shaverem.Redon,sutura,elastik.-prosím o laický překlad.Dále mi bylo řečeno,že asi za 3týdny bude další léčba buď injekcemi nebo medikam.Jaké jsou nejlepší injece,a proč,a jestli se platí.Děkuji předem za Vaši odpověď.
MUDr. Dalibor Ostrý  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Kopřivnice
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
AS genus resect MMCP dex znamená artroskopie pravého kolena a odstranění odtrženého zadního rohu vnitřního menisku. Gonarthrosa I.-II st je mírné opotřebení, ve všech kompartementech - částech kolenního kloubu. Ostatní struktury jsou bez poškození.
Tedy léčbu injekcemi doporučuji , nelze říci, které jsou nejlepší- každý má své zkušenosti a preferuje některý z preparátů. Většinou se používá serie 3-5 injekcí , může i více , ale jsou velmi drahé
Zdravím Dr.Ostrý

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí