ASK kolene a Bakerova cysta

ASK kolene a Bakerova cysta

Libor  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,jsem po ASK kolene,ruptura zadního rohu menisku,asi po 4 týdnech jsem začal cvičit a jezdit na rotopedu,následně se vytvořila Bakerova cysta,cítil jsem tlak v koleně a omezený pohyb,také bolest.Byla provedena 4 krát punkce,vždy asi 20 ml,druhý den vždy znova naplněná cysta.Provedena extirpace pseudocysty 66897,velká 10x5cm.Diagnoza M71.26.Po 4 týdnech jsem začal jezdit na rotopedu,u jizvy se vyvořila bulka asi 3 cm ,tvrdá,koleno tlačí a po narovnání zezadu táhne,do shodu bodavá bolest pod čéškou.Na kontrole na ORT nevidí problém,néní tam zánět ani něco žilního,uvidíme za 2-3 měsíce.Není nějaké rychlejší řešení? Děkuji.
kaneciho  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,byl jsem na ASK L.kolene a chtěl bych se zeptat na pár věcí.
V propouštěcí zprávě je napsáno:
Terapie:Operace:ASK L kolena-ASK parciální mediální menisektomie,parciální egalizace plastiky LCA
Diagnostický závěr:Základní dg:S832 Ruptura cornu ant.men.med.et partialis plasticae LCA inveter.gen I.sin.
Ostatní dg:W0188-Pád na rov.po uklouz.n.zakop.:j.urč.místo:jiné urč.činnosti
-St.p.plastice LCA gen.I.sin
Doktor mi doporučil nenašlapovat.
Druhý den po operaci zamnou přišla rehabilitační sestra a začla semnou cvičit.
Koleno nenatýká,pouze se dělá voda.

Chci se zeptat:
1:je normální,že po 7 dnech po operaci občas cítim menší bolest toho kolene?
2:neudělala rehab.sestra chybu,když semnou cvičila?
3:co znamenají diagnostiky,které jsem napsal?
4:jak dlouho může trvat vyléčení?
Mám už 2x ask a plastiku kříž.vazu,ve na jednom koleni.
Mám strach,aby se mi po pár měsících,nestalo zase něco podobného.Už vůbec radši nesportuji,šetřim koleno.
Děkuji za odpovědi.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí