Rehabilitace po ASK kolenního kloubu

Rehabilitace po ASK kolenního kloubu

andula  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den,
po ASK kolenního kloubu a odstranění menisku, ortoped napsal žádanku na rehabilitaci do plného rozcvičení a mobilizaci pately.
Co všechno by mělo být součástí této rehabilitace (jen tělocvik, nebo i jiné procedury)? Děkuji za rychlou odpověď Andrýsková
mirek  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Před třemi týdny mi byla provedena ASK. Výsledek-uzavřený kloub artrofibrozou,provedený shaving.Dále nález rpt.med.men.v zadní1/2 léze v R-W zóně,provedena reinzerce.Dále nález chondropathie CMF G II.,shaving chondropatie.Meniskus i chrupavky intaktní ve fose LCA i LCP funkční.
Po 11 dnech při vytáhnutí stehů ještě punkce 25 ml krve. Od operace doporučeno 3 týdny bez nášlapu,mobilizovat čéšku,rozcvičovat svaly stehna a lýtka. Při vytažení stehů mi pan doktor předepsal rehabilitaci.Kontrola po ukončení. Na otázku kdy a jak nohu začít zatěžovat odpověděl, že je to vše v papírech. Do poukazu pro rehabilitaci napsal opět bez nášlapu 3 týdny. Prosím o názor jestli je to myšleno tak, že další tři týdny bez nášlapu, vlastně celá rehabilitace bez zatížení? Na rehabilitaci mi řekli,že od konce 3 týdne mám fr.hole používat max. na schodech jinak vůbec. Ortézu jsem neměl vůbec.Koleno pobolívá minimálně(zatím nedošlapuji).Trochu lýtko bolí hned pod kolenem,jakoby po velké sportovní zátěži,opuchlé není.
Děkuji za váš názor
Dedo  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobrý deň,

som 10 dní po parciálnej menisektómii. Na nohu môžem stúpať. Ohnúť ju môžem do cca 90°, úplne nie - kvôli boletsti a štichom.
Je po takomto zákorku nutná rehabilitácia? Ako dlho trvá?

Ďakujem.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí