Potíže po meniskektomii

Potíže po meniskektomii

verka
verka  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,potřebuji poradit. neboť muj operater je skoupý na slovo.

Dne 11.11.09 jsem mi byla provedena ASK menisektomie.(přestože na MR se neprokázala ani fissura,jen "drobná incipientní osteochondrální léze přední části med.kondylu femoru interkondylicky") Dren, který mnoho odváděl(cca100ml/24hod)mi byl ponechán 2dny-o den déle než je prý zvykem.Ještě i s drenem jsem měla nařízeno chodit(rehabilitační)bez berlí, s plnou zátěží.Po propuštění jsem měla stále pocit, že mám koleno ve svěráku a to mi způsobuje silné a bolestivé trnutí a mravenčení po zevní a zadní straně bérce až do malíku a plosky nohy. Při vytahování stehů operatér na mé stesky nereagoval.Řekl, ať jezdím na rotopedu-nu, jen jsem tak pohupovala pedály sem a tam, neboť do ohnutí 90st.mi hodně chybělo.Vnutila jsem se tedy za týden, kdy provedena punkce (20ml)-ulevilo se tlaku i brnění do nohy, ale stále zůstávalo. Do dnešní doby punkce provedena ještě 2x, při poslední punkci vpraven mezokain a Dopomedrol.Doporučen režim bez omezení, tedy i můj koníček tanec.(kéž by to šlo!)

Nyní po 8týdnech, kdy mám konečně pocit, že koleno je méně naplněno, začíná mě bolet, píchá a bolí při každém kroku (před operací to bylo jen občas po zátěži).Začínám znovu s ledováním, na rotopedu jezdím na volnoběh, mobilizuji češku a fibulu(tam mě to dost drží!).
-- co byste teď doporučovali,snad i elektroléčbu, jakou?Co jiného?
-- je správné vytáhnout dren, když odvádí cca 100ml/den krve?Není lepší jej ponechat déle?
-- je možné, že výsledek MRvyšetření(vyloučil meniskus,ale ukázal jakousi lézi interkondylicky) se neshoduje s ASK?(naopak viděl meniskus ale není léze)
Budu vděčná za odpovědi. Děkuji Věra 57let
Honza  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer , mám takový problém. Před rokem jsem prodělal operaco endoprotézy kyčelního kloubu. Poslední 2 měsíce se mi stává , že při zatížení kyčle se mi stává že mi vrže. Jedná se o hlasité vrzání které slyší i okolí. Dle lékaře se jedná běžnou věc, ale já se domnívám, že není něco v pořádku. Nyní v zimě se mi také stalo, že mi kyčel stuhnul a bylo obtížné s nohou hýbat.
kamikula  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Otázka: Dobry den,chtela bych se zeptat.Pred rokem jsem byla na operaci s pravym kolenem,kde mi vzali meniskus z vnirni strany kolene.Je to jiz dlouha doba a ja mam s kolenem stale problemy.Citim jak mi koleno lehce vyskakuje,boli to pri otaceni a pri chuzi ze schodu.A obcas me zacne koleno bolet z prave i leve strany a ja bolesti nemohu ani na nohu slapnout.Take nemohu v podrepu dat na pravou nohu celou svou vahu nebot bolest me okamzite vymrsti zpet do stoje a pri pokleknuti pocituji lehke praskani v kloubu.Muj ortoped me stale posila na rehabilitace(magnetoterapii) a rika ze to je vporadku.Neposlal me ani na zadne vysetreni a temer se oto nezajima.Tak bych chtela znat vas nazor a radu. Dekuji s pozdravem linhartova

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí