Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolest po ASK kolene - Operace kolene - operace menisku - Diskuze

Bolest po ASK kolene

Bolest po ASK kolene

kara199  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, je mi 33 let,před dvěma lety jsem si při fotbale poranila koleno a teď jsem téměř 7týdnů po ASK kolene pro podrobné vyšetření kloubu,kvůli delším problémům,byl mi indikován přetržený přední křížový vaz (takže mě čeká plastika) a při této ASK mi byl opraven roh menisku.Vše proběhlo bez komplikací,lékař mi nedoporučil berle ani ortézu a po vyndání stehů jsem mohla do práce(sedavé zaměstnání).Mám ale velké bolestli,lupání v koleni,nohu nenatáhnu a když to zkusím přes velkou bolest, tak mi koleno propadne dozadu.Stále kulhám,občas mě bolí lýtko a stehno nad kolenem.Jakýkoliv sport nepřipadá v úvahu.Prosím,můžete mi někdo poradit jak s v tomto případě zachovat a co může být příčina?Moc děkuji za odpověď.
meggie  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den.mám dotaz jsem dva měsíce po ask pravého kolene kde mi odstranili část vnitřního menisku.koleno jsem měla dlouho oteklé a bolest jako před operací.nyní jsem dokončila rehab.otok zmizel ale bolest odezněla jen trochu,stále mě píchá na vnitřní straně při vytočení nohy a při větším došlápnutí,dřep mi dělá stále problémy a opět mi v něm začalo přeskakovat.chci se zeptat jestli je to normální průběh a nebo jestli je tam nějaký problém.děkuji za odpověd
jeny44  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Potřebovala bych poradit ohledně operace menisku,která byla provedena 7.1.2011.Jako dg.je uvedená Dilaceratio zadní 2/3men.med gen.I.dx.,chondropatia med compartmentu gen.I. dx. III a IV st.Po propuštění z nemocnice jsem nastoupila na rehabilitace-cvičení a elektroléčbu,která mi byly prodlouženy a přidáno cvičení na rotopedu,pak dalších 7 procedur s přidáním parafínu.Bohužel nevidím žádné změny a od včerejšího dne cítím větší bolest v dolní části kolene při chůzi.Poraďte mi prosím,co s tím dělat.Děkuji Kubinová.
Katka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na jednu věc. Už je to rok co jsem byla na operaci s meniskem(v Brně u sv.Anny), ale když mi potom řekli,že mi operovali srůsty u chrupavky a koleno se mi zhoršilo. Nevím jak to mám dále řešit,protože když jdu na kontrolu k lékaři tak mi řekne,že přelupávání a bolest je normální. Jenže já nemohu běhat, nemohu jezdit na kole, nemohu vlastně vůbec nic. Někdy se mi stává,že když jdu ze schodů tak se mi ta noha podlomí a nedokážu na ni došlápnout. Mohli by jste mi poradit nějak jestli to mám řešit nebo ne? Nejraději bych šla znovu na operaci,ale řekli mi,že mi nepomůže. Jinak tento úraz se mi stal při volejbalovém zápase při pádu. Děkuji
Filip  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, asi před 1,5 měsícem jsem byl na operaci menisku. Doktor mi řekl, že meniskus byl mírně poškozen a v místech kde se moc nepoužívá. Asi 14 dní jsem chodil o berlích a pak jsem začal zatěžovat. Dnes chodím dobře a bez problémů, ale nastává problém když delší dobu stojím nebo koleno namáhám. Potom nemohu udělat dřep bez bolesti a při chůzi občas cítím něco mezi pícháním a tlakem. Bolest je zhruba stejná jako před operací. Chci se zeptat jestli je chování kolene normální případně, kdy bolest plně odezní a budu moct začít normálně žit. Děkuji za odpověď.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Jeví se to jako jednoduchý dotaz- přetrvávající bolesti po askp, nicméně odpovědět seriozně na základě toho, co píšete, když Vás člověk nemůže vyšetřit je prakticky nemožné.
Budu proto psát velmi teoreticky. Je velmi, velmi podstatné, v jakém stavu jsou všechny důležité struktury kolena- menisky, vazy, chrupavky... Některé věci jdou ošetřit s vysokou pravděpodobností dlouhodobě špičkového výsledku, jiné jsou bohužel v podstatě z dlouhodobého hlediska prakticky neléčitelné.
Skutečný stav Vašho kolena zná operatér, ani do operačního protokolu se leckdy bohužel nepíše všechno. Na některých pracovištích nálezy fotí nebo natáčejí, což je komplexnější info pro odborníka. Máte v podstatě 2 možnosti- první, mnou doporučovaná je navštívit operatéra, vysvětlit mu problém a očekávat seriozní vysvětlení stavu a návod, jak pokračovat dál s prognozou, jak asi se to může vyvíjet. Pokud tato cesta při jisté trpělivosti nevede ke kýženému úspěchu (při dokonalém respektování rad lékaře), je možné lékaře změnit, což ale není úplně jednoduché. Nebude mít plné info např.

Reakce na prim. MUDr. Jiří Selucký

Milli  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den,prosím chtěla jsem se zeptat..Můj operatér mi tvrdí že je vše v pořádku...9.12.2011 jsem prodělala ASK revise,resekce plik,later.rellease pately...Dnes nejsem schopna koleno ohnout do pravého úhlu a ani ho naplno narovnat..Pořád přetrvávají modřiny přes celé lýtko a celkem to cítím ale jako namožené.Brala jsem Dalacin na zánět a už od operace jím Xarelto na srážlivost krve.Na omak koleno také tedy bolí ale není to taak strašné.Neumím si představit že bych měla udělat třeba dřep.A docela se bojím i na rehabilitace.Chtěla jsem se zeptat jaka je doba na uzdravení kolene.samozřejmně vím že je to individualní.Můžu říci že před operací mě koleno nebolelo ani ze čtvrtky jako teď po operaci .Děkuji Vám Milli Chomutov
prof. MUDr. Libor Paša Ph.D.  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Brno
  • 32 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den,
olewsti pooperaci mohou být. ale není to obvyklé
tedy pokud přetrvávají. je správné zhodnotit stav, přešetřit a upřesnit původ bolestí
doc paša
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
jsem po operaci kolene ( ASK menisku ) a koleno mě pořad boli doktor mě pichl 3 injekce ale stejne nepomohly vubec si nevim rady.Neměly jste někdo podobny problem?Jestli na toto nepomahaji nejake masti apod.... Děkuji
veronica2108  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,já jsem nyní týden po operaci př.zkříženého vazu operovaného v Uherském Hradišti(jako nemocnice nic moc ale bylo to moc narychlo :) )
Koleno mě bolelo jen mírně druhý den jsem ani nepotřebovala léky na bolest a možná nebyly třeba ani první den.propustili mě za dva dny s tím že mám nohu procvičovat ale hlavně nezatěžovat nohu,tedy chodím o berlích a nedošlapuji na operovanou nohu a postupně ohýbám.takže tedy absolutně nechápu jak vám neřekli že nemáte na ni došlapovat.pak už je jen volba plastika...
eva  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 7 odpovědí
Ahoj Veroniko
Nerozumím ničemu.Naflákala sem si na kole,pravé oteklé a sedřené,a i lokty.Chladila sem to.po 14-ti dnech celkem dobré,ale pro změnu sem zakopla právě na nedoléčené.Je to šílené.Byla sem v Ostrožské v lázních.Doma v Liberci mi vytáhly krvavou tekutinu,a zatáhly.Je to na prd noha celá oteklá,od kotníku po stehno.Chladím a leduju aa stahuju.Když koukám všude možně na internetu,mít bolavé koleno je fakt radost.Přesto přeju hodně úspěchů,a doléčení v lázních umí tam divy
ahoj Eva
léčení kolene  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
V dubnu 2012 jsem se podrobila ASK kolene. Tento zákrok proběhl bez problému a cítila jsem úlevu od bolesti, po 14 dnech od operace jsem se normálně pohybovla, při kontrole mě operující lékař řekl, že koleno je rozcvičené dobře, při ohnutí nebolí. Nyní cca 2,5 měsíce po operaci se objevily bolesti znovu , zejména při chůzi do schodů a ze schodů a po delší chůzi. Při chůzi po nerovném terénu je koleno nestabilní.Pokud se na nohu opřu, nemám v koleně sílu. Je naděje, že se stav zlepší, nebo jsem udělala někde chybu?. Prosím o radu, jak dál postupovat.Děkuji. S pozdravem Outlná
anonym  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,dne 26.9 2012 mě ortoped operoval koleno-výkony:meniscectomia med.part.+debridement comp.med.et femoropat.+excisio plicae mediopatellaris et infrapatellaris+synovectomia parapatellaris part.-po 14 dnech jsem nastoupila do práce,kde hodně jezdím na kole mezi klienty a rovněž chodím po schodech.Po týdnu mě na schodech více zabolelo v kolenu.Každý týden chodím na punkci kde mi vytahuje 25ml vody-5x,1x s trochou krve.Byla mi už 5x aplikována kys.hyaluronová.Koleno mě stále bolí a nejvíce po schodech a někdy i v noci píchavě zabolí.Co byjste mi poradil?Předem děkuji.
Jana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dovolím si Vám doporučit stránky: www.arcticheat.cz

Jako podpůrnou léčbu k řešení při bolestech.

Reakce na Jana

Mirek  |  návštěvník
  • 5 odpovědí
Dobrý den, abych se operaci vyhl, tak jsem si pořídil tablety Priessnitz, které mi zabraly a vyhl sed všem těm nepříjemnostem.
Martina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
v 7/2012 jsem byla na ASK kolene, centralizace a stabilizace češky. Do kolena mi byl zaveden dren a druhy den sem odesla domu. Mela sem chodit FH a za 5 dni na kontrolu u ortopeda. Ortoped mi sundal obvaz, vyndal stehy a pustil domu s tim, že mam koleno plně zatěžovat.(Po 5 dnech?!) Koleno jsem měla o 10 cm větší, a extremne natekle. Jeste ten den jsme jeli tedy do Motola, kde mi chteli udelat punkci- bohuzel byla krev srazena, mela jsem prijit za 2 dny opet na punkci. To už tam byla jina doktorka, ktera mi udelala znovu punkci, s tim, ze je krev srazena a byl by dobry artroskopicky vyplach kolene(brali mi crp). Měla sem mit klid, ledovat, kdyby byly teploty, přijet a ASK vyplach kolene. Za dva dny na kontrole - opet jiny lekar, ktery mi řekl, že jsou pouze nasakle tkane, mam ledovat a po mesici od ASK začit rehabilitovat.(Muj ortoped mi dal rehabilitace hned po 5 dnech). Na kontrole po prvni serii rehabilitaci se ortopedovi zdalo vse v poradku, 3 mesice po ask, o francouzskych holich, otoky, bolest a nemoznost chuze. Doted 6 mesicu po ASK nemuzu na koleno stoupnou bez bolesti, nemuzu chodit, otoky, koleno se mi nezamyka, a nemuzu ho ani plne natahnout a skrčit. Mohli by jsme mi poradit co dal? Ve čtvrtek jsem byla na MRI.
ženda  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
mám již 2 měsíce po operaci obou menisku a chrupavky, a stále to bolí,píchá při chůzi a mám zvětšenou češku,co mě ještě čeká.poradte.
studna12  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den.Jsem 5 mesicu po artroskopii-odstraneni vnitrniho menisku (sloni ucho).Koleno neustale boli,oteka,nemohu na nej kleknout,bolest citim pri chuzi do schodu i pri delsi chuzi,casto i v klidu,obcas kulham.Take mi v nem "preskakuje",jak kdyby tam byl chyceny vaz za neco...Co s tim?Nevim,zda navstivit znova nemocnici,kde jsem byla operovana (neprobehlo tam vse zrovna "v poradku"),jit nekam jinam nebo cekat,ze se vse srovna...Velice me to limituje a nemam z toho dobry picit.Prosim o radu.Dekuji.
Pawi  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Byla jsem na ASK kolene a bylo mi provedeno odstranění vazových můstků. Jenže pořád mám bolesti. Jak dlouho trvá, než se koleno úplně zhojí? Mám špatnou patelu, nemá správný tvar a umístění, tak mám trochu obavy, aby ta bolest nebyla z ASK, ale právě tou patelkou. Děkuji za odpověď.
Martina  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore.Jsem po 3 operacích kolene.První byla v 1.2011 po úrazu na bruslích.Měla jsem přetržený LCA,v květnu toho roku následovala plastika,rhb.Skoro 2 roky jsem si dávala pozor,aby se nic nestalo.Občas mně bolelo koleno po námaze a bylo ztuhlejší.Letos v červnu jsem upadla se schodů a přisedla si to operované,křuplo mi vněm,ale neoteklo i když hodně bolelo a nemohla jsem vůbec chodit.Lékař mi navrhnul ask,která byla v červenci.Bohužel koleno a celá noha od kolena dolů mně neustále bolí.Koleno je pořád oteklé a hlavně ráno hodně ztuhlé.S natažením kolene problém nemám,ale při pokrčení mi v něm hodně křupe,něco jako by tam blokovalo,musím počkat někdy pár sekund ,někdy i několik minut než se to uvolní a pak teprve jde noha ohnout.Bolest je to dost velká,hlavně když se snažím nohu ohnout násilím.Většinou musím nohu pootočit tak,aby se koleno nebo to co mi tam blokuje uvolnilo.Dnes jsem byla na MRI kolene,výsledky až v pondělí.Nález z RTG zúžené kloubní štěrbiny a počínající spondyloza v medialní části kloubu a zahrocení pately.Dg po operaci a operační nález..odtrsnění infrapatel.pliky,shaving.Synovitis plica.
Při chůzi mám problém operovanou nohu ohnout,ale když ležím tak to celkem jde i když s bolestí.Na nerovném povrchu mi koleno jako by vyskočí a podvrtne se.Bolí mně už i holenní kost a bolest vystřeluje až do kotníku.Jelikož to byla uý 3 operace tohoto kolena a takovéto potíže jsem neměla tak jsem z toho docela špatná.Neustíle musím brát léky od bolesti,nejhorší je to v noci,kdy mně bolest budí ze spaní.Je takový stav normální i po dvou měsících od operace.Na rhb mám zatím jen magnetoterapii,prý další procedury až po rezonanci.Moc Vám děkuji a přeji hezký den.





Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí