Bolest v koleni do dřepu,při chůzi a vklidu

Bolest v koleni do dřepu,při chůzi a vklidu

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Dobry den,mam na Vas dotaz.Mam jiz od cervna, 2014 bolest v levem koleni.Zasla jsem si ke sve prakticke lekarce ta mi dala doporuceni na ortopedii, tam jsem si jiz nezasla,prt jsem si rikala ze,se to zlepsi casem a tak jsem si hnedka zasla na chirurgii.Pan doktor me poslal na RTG co se neukazalo nic ohledne toho kolene.Tak ze jsem si koupila stahovak v lekarne ,ale bolesti neustoupili.Pouzivala jsem ruzne masticky,leky proti bolesti na zlepseni kolene,ale bohuzel bez vysledne.V listopadu 2014,jsem uz nemohla jit do drepu a uz ne vubec s drepu se zvednout. Do drepu jsem nemohla jit uz v lete ale tedka uz jeto silnejsi problem jit do drepu natoz vstat s toho drepu kdyz mi neco upadne.Pri chuzi citim krupnuti v tom levem koleni.Pri stani v praci jeto hodne silne zvladnou a vetsinu zateze jak pri chuzi či stani davam vse na prave koleno.Myslela jsem si ze,kdyz budu v klidu zmírní se mi bolest ale bohuzel neni tomu tak.Zkousim zda krupe v koleni i v sedě,ano krupe mi v nem take. V praci mi kolegine rekli at si znovu zajdu k lekari. Ze pry muzu mit poraneni menisku,ale ja mela zato ze ,to se muze stat jen sportovcum,coz ja nejsem. Prosim o nejake vystvetleni co se deje s mim kolenem,ale vim ze na RTG se to nedobrazuje pokud by to byl vazne meniskus.Proc az tedka poi roce k ortopedovi?Prt jsem porad verila a dofala ze,jeto natazeny sval a zlepsi se to,ale bouzel nee.A tak jsem si zasla na ortopedii 27.1.2015 kde mi bylo s deleno toto : Tak mi bylo sdeleno po RTG ze se tam nic neukazalo,ale mam natekle leve koleno ktere me jiz boli rok.Bylo nabydnuté dve moznosti, bud to jit na artroskopii a nebo to lecit formou inekci. Ja jsem byla hnedka pro artroskopii,coz pan doktor se na me prekvapive podival.Jsem mu nato odpovedela,ze ale vy jste mi dal navyber a ja se pro ni tey rozhodla. Tak mi vystvetloval ze,to jde i temi inekcemi lecit.Ja jsem mu nato odpovedela ano ja to vim,ale ja pracuji ve 12 hodinovem provozu kde potrebuji byti v poradku.Jeho odpoved tak zmente praci.Rikam prosim pane doktore?!Ja jiz pracuji ve 12 hodinovem provozu jiz 9let a problemy s kolenem zacli az pred rokem coz mi nedava padny duvod zmenit zamestnani.Zklamal me tedy jiz pan doktor.Ale pry tam je nejaky naznak na meniskus za 3 tydny mam jit na kotrolu a rict panu doktoru zda inekce mi zabrala. Jiz prosim o vasu radu a jeste vas napisi o vystvetleni s jeho nalezu co mi napsal ve zprave : Objk: přim.výživy,chůze bez pomůcky,strereotyp,levé koleno prosáklé,S-0-0 120 st vazy pevné,Lachmann neg.,manevry na med.meniskus + - RTG levé koleno,kloubu-snížwni med.kl.štěrbiny.,jinak v normě. Dg: St distorsionem genus 1. sin.rec. Synovialitis genus 1., sin. Th: 16mg DM /M i. a do levého kolene kloubu. Dop:vyvarovat se přetížení,kontrola 16.2.2015. 13-14h. Zvážíme i ASK. Děkuji Vám za pomoc a radu a překlad všeho s pozdravem
inge  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
100% artroskopie a zadne injekce a hlavne zmente doktora!!!!!!!!!!! RTG ne ukazuje nic!!!! Jenom zlomeninu.Mate spis meniskus.Jsem 3 mesice po operaci a beham!!A nigdi ne chodte za chirurgem!!!!! Jenom ortoped
hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Ja se mam prave rozhodnout zda jit na ASK do 16.2. Mam strach ze, pak bude zbytecna ASK a nic se nezjisti. Ale co jsem dostala tu inekci se mi zda ze se mi to koleno jeste zhorsilo,ale kdyz jdu do drepu,tak uz to neni takove bolestive,ale neni to jeste ono.A hlavne to zhorseni pocituji pri chuzi a stani. Zmena doktora?Asi mate pravdu.Ten mi operoval dva haluxy na nohou.Ctu od jiste doby co jsem byla u toho ortepeda a co mi rekl jit natu ASK ,tak tu ctu ze, ASK je dobra,jiní píši ze,neni ze jeste jim to koleno pohorsila atd...Jak muzeze vedet ze,mam meniskus?!

Reakce na hvezdicka

Jiřka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
2.1.jsem si podvrtla pravé koleno jenom mě píchlo,Večer jsem už musela zajet do nemocnice na pohotovost - Ortopedii,měla jsem koleno pořádně oteklé.Dostala jsem ortézu na 4 týdny,poté stahování a mazání Voltarenem dalších 14 dní.Po 6 týdnech celkem,kdy sice zmizel otok,ale bolest a píchání v koleni přetrvává musím na Artroskopii kolene.Podezdření na přetržené menisky a vazy.Operace je nevyhnutelná,samo se to nezahojí,nic nepomůže.Takže další 2 měsíce doma,operace a rehabilitace.Do práce nejdříve v koncem dubna.

Reakce na Jiřka

inge  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Na treti den po operaci jsem pracovala,prace na nohach- jeste ziju)) pretrzeny meniskus a vaz

Reakce na inge

Jiřka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
tak to by bylo skvělé,pracuji 12hod. denně/4-5dní a celý den také na nohách - doufám že to dám jako vy))

Reakce na Jiřka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Ja uz to bohuzel nedavam pri 12h smennach a dneska jsem sla od toho ortopeda pekne nastvana!Opet injekce ktera mi je k nicemu!

Reakce na inge

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Dneska jsem byla u ortopeda a uz v praci jsem to oznamila mistrovi ze,jdu k ortopedovi a ze me posle na Ask,tak ze at stim pocita a mistr ze at nato jdu at nemam strach ze on to mel take.Tak ja jsem sla k tomu ortopedovi stim ze,uz mi rekne co a jak na kdy chci udelat tu Ask.Ze mi ta injekce co mi pichnul do leveho kolene pusobyla pouhe 4dny.Dal mi dneska dalsi ale jinou ze,mam prijit na kontrolu za 3tydny.Pak dle te injekce zda mi zabrala.Ale ja jsem mu dneskata i pred tim ze nemuzu do drepu a ze pri chuzi a spatnemu otoceni do stran mi tam krupe.A me to fakt dneska uz nastvalo.A co vy kdy jdete natu Ask?

Reakce na hvezdicka

Jiřka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Objednali mne v nejbližším možném termínu tj. 20.3. nástup na Traumatologickou Ortopedii v Kolíně a 23..3 operace,mezitím jsem na neschopence mažu Volterenem,chladím a beru prášky proti bolesti.Změňte doktora,já si nemůžu stěžovat,jsem po úraze/vymknuté p.koleno/a otoky zmizeli,do práce nemůžu,po týdnu v práci bych to koleno měla jako stehno,operace by nebyla možná.Koleno mě píchá a bolí musím ho mít pořád stažené 3krát denně ho leduji asi 15-20min.,to mi pomáhá,když je zmrzlé tolik nebolí.Artroskopie kolene je jediná možnost,po týdnu vyndání stehů,ortéza a rehabilitace.Už se ale těším do práce,mistr to ví a počítá s tím,nedá se nic dělat,hlavně že na to přišli hned.Navštivte ortopedii v Kolíně jsou dobří.

Reakce na Jiřka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Ja jsem z meho ortopeda vazne nestastna. Fakt ten jeho arogantni pristup me uplne odrazuje k nemu chodit na navstevy! Mame tu jen jeho kazdy den krom strady kdy ma operacni den. Jinak k nam dojizdeji jeden jetu s Litomeric ten jetu jen dva dny pondeli a utery a ten druhy je s Chomutova a ten je tu pouze jeden den a to pondeli. Uz jsem volala obou a maji delsi cekaci dobu pt jsou tu jen den a dva dny v tydnu. A ja uz nemuzu cekat a hlavne jsem stale v praci mam 4smenny provoz v japonske firme a ten je narocny, Tak jasne jsme byli domluveni ze, uz me objedna na tu ASK a pak mi da dalsi injekci po ktere jsem nespala celou noc prt, me zni zaclo nee jen bolet v koleni ale uz i lytko. Fakt mam vztek. Me uz operoval obe nohy s Halluxem a uz tenkrat jsem poznala ze, je dosti prisny a ne jen mne nesympaticky!!! Tak ja jsem uz vlastne pocitala ze,me uz objedna a ja uz jen budu cekat na dopis s prijetim s dannym terminem. Me tenkrat predem dal fr.berle. A jak jste na tom vy?Dostala jste je take i ortezu?Ta musi byt ta orteza? U me se neni jiny zda mam praskli meniskus ,ale ta ASK se dela pokud boli koleno aby se zjistilo co se deje s kolenem. Muj mistr jak jsem jiz uz zminovala mel problůemy s kolenem,ale nemel praskly meniskus jenom mel nejake necistoty v koleni. Cettla jsem muj prvni clanek co se me stalo a proc najednou zaclo bolet koleno?! Jak nato mate nazor Vy? Co jsi myslite Vy? Dekuji za psanicko...:)

Reakce na hvezdicka

Jiřka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Ano četla jsem Vaše příspěvky,dle mého názoru to máte z přetížení/jako u sportovců/
stojíte 12hod. denně na nohách cca 4-5 dní v týdnu - velká zátěž.Zajděte si na ambulanci Ortopedii v nemocnici v Litoměřicích a požadujte naplánovat termín operace na Artroskopii kolene,injekce nezabírají a do práce takto chodit nemůžete/pracovní neschopnost/ještě se Vám to zhorší..Pracuji v TPCA v Kolíně a nemám problém ohledně zdraví vždy vyjdou vstříct,máme i vlastní rehabilitační středisko ve firmě zdarma i v pracovní době.Kolínská nemocnice ortopedická ambulance naplánovala operaci ihned jakmile mi opadl otok,čekám doma na termín operace bez zátěže,aby se to ještě nezhoršilo.

Reakce na Jiřka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Ja jsi tam mohu zavolat az v pondeli nebo v utery tam je.Tak unas ve frime take jiz neni problem brat ohled na nejake zdravotni problemi.Tak ze jsi nemyslite ze,by to mohl byti praskli meniskus?Prt kdyby to nebyl ,jak to vse bude po operaci ASK? Take pak bych pak mela ortezu a berle a rehabilitace? I presto ze by to nebyl meniskus.Ja pracuji v te danne firme 9 let a nikdy jsem nemala problem s kolenem.Kdyz mame nocni tak sedime dle urcite pozice pracovni kde to jde. A kdyz mame ranni tak o vikendu take muzeme sedet. Tak ze opravdu nevim co se deje v mem koleni .A chodim uz opatrne prt nejsem jsi jista uz tim kolenem. A jeste mi vera rekl ten ortoped,nooo ale oni se davaji 3 injekce. Mu rikam ano pokud ta prvni mela nejakou tu ucinost a nee ze mne pusobyla 4dny a pak celat dalsich 14dni. A mamka na mne vreca jak jsem sla od ortopeda A to ti opet nedal nejake ty leky nebo rehabilitace?Rikam nee,Me rekl ze,jsou nejake leky zbytecne. A kdyz jsi to koleno mazu proste nic ,jeto zbytecne. A hlavne ja uz nelze stat dlouho na noze a vse predavam na pravou nohu ve ktere jsem zacla míti natahle svaly :/ tak ze nic moc :/ Jaaa uz jsem stoho vazne otravena a nikdo nic nedela :/

Reakce na hvezdicka

Jiřka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 5 odpovědí
  • 1 Like
Pohotovost v nemocnici - ambulance ortopedie funguje všude stejně,nesmíte se bát s tím tam zajít,nemůžou Vás odbít a ignorovat dlouhotrvající bolesti.Nesmíte to přetěžovat a stále na to chodit.Chce to opravdu klid a pokud je to oteklé tak ležet ledovat,používejte Voltaren pomáhá,ortézu by Vám měli dát určitě a neschopenku!
Jen to myslím s Vámi dobře v práci to bez Vás zvládnou,určitě by jste měla menší bolesti než půjdete na operaci/Artroskopii/kolene.Rehabilitace Vám nepomůžou /jak říká můj doktor,zbytečně by Vám to zase oteklo/ vypadá to na menisky pod kolenem,píchání pod kolenem a na vnitřní straně kolene,pnutí a bolest.Mě to někdy v noci i budí vezmu si Aulin od doktora a spím dál.
Než jdu spát tak to zaleduji a namažu Voltarenem,trošku se to zklidní.Přes den to mám stažené stahovákem,předtím když to bylo čerstvé po úrazu tak jsem měla ortézu,tu mám doma z nemocnice a zase jí budu používat po operaci,kvůli fixování kolene.Určitě si tam zajeďte zdraví máte jenom jedno a čím déle to odkládáte tím je to bude horší,nakonec stejně na tu operaci budete muset,prodlužujete si bolest.
Skočte na pohotovost a je to vyřešené,pošlou Vás na RTG jestli to náhodou není zlomené /to oni musí/ a dají Vám ortézu,kontrola za 14dní na ortopedii a potom už jen doporučení na Artroskopii kolene.A budete mít pokoj a hurá zdravá do práce do jara jste fit jako já.

Reakce na Jiřka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Me nedal vubec nic,ani leky ani masticku,mazala jsem to Liotonem a konskou masti,ale uleva tam neni.Nemam to nejak extra natekle.Me to budi v noci a spatne se otocim jak ve spanku tak ve stoje a toje lupnuti bolestive.Ano na pohotovosti me vezmou to je pravda,ale vic nic.Stejne me pak poslou na ortopedii.Ano zdravi je na 100% prednejši!!!A dekuji za radu ty nikdy neni na skodu.Jen mam proste hloupeho doktora!!!!!!!!!!!

Reakce na inge

Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
v uterý mě operovali,v pátek jsem už byla v práci,po Artroskopii.Samozřejmě jsem docházela na rehabilitaci.Pracuji v obchodě,žádné sezení.Nevím co bych 2 měsíce dělala doma.

Reakce na Laďka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
A s cim jste sla na operaci?S meniskem?U me se nevi proc me boli koleno...Uz jsem po druhe injekci a uplne zbytecne byli.9.3 mam kontrolu u ortopeda.Uz po druhe mi sdelil Ask a porad nic.Jsem fakt nastvana uz!!!

Reakce na hvezdicka

Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Měla jsem prasklý meniskus a tím že jsem to nechala dlouho,taky odmítala Ask,tak mi potrhal i chrupavku.Jsem po operaci od května 2014.

Reakce na Laďka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
A jake jste mela Vy priciny tech problemu?

Reakce na hvezdicka

Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Bolesti kolena,chodila jsem tak asi tři roky,střídavě jsem chodila na rehabilitaci,hodně mi pomáhaly magnety.Až když se bolest vystupnovala,že jsem nemohla do schodů,do dřepu a kleknout si,rozhodla jsem se pro operaci.

Reakce na Laďka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Ja jsem nedostala zadne leky natoz nejake rehabky či magnet.Too v zadnem pripade.A to jste si sama rekla o tu operaci?Prominte ze,se takhle ptam prt stim nemam zadne zkusenosti a tak mne hodne veci kolem kolene zaclo zajimat az jsem sama zacla mit nejake problemi. Ja jsem tu uvedla co se stalo me muj ortoped jako by me prehlizel...:/

Reakce na hvezdicka

Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Nevím odkud jste,já jsem se obrátila na ortopedii v Berouně,objednala se,měla jsem sice diagnozu od mého ortopeda,tam si udělali své rentgeny a vyšetření a během tří neděl jsem byla po operaci.Bydlím na Domažlicku a nikdo mi nedělal sebemenší problém.

Reakce na Laďka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Ja jsem s Usteckeho kraje s mesta Loun a ja jsem uz docela nastvana a chci se objednat k jinemu ortopedovi. Mam obavy zda to bude nebo nebude meniskus ,nebo co vlastne. A pokud se tam nic nenajde pak nevim zda se mi to az pak po ASK jeste vice nezhorsi a zda po ASK budu muset mit rehabka atd to vse podstupovat ...

Reakce na hvezdicka

Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Změnte doktora ,ortopeda.Dobra ortopedie je i v Sokolově v nemocnici,v Plzni "Primaved". Vše jsem si vyjednávala přes internet,každa ortopdie má své stránky.Snad jsem vám alespoň trochu pomohla,nevzdávejte to,netrpte a čím déle se to protahuje,tím víc koleno poškozujete.Mluvím z vlastní zkušenosti.Nebojte se,samotná operace trvá 20 minut a pokud je vše v pořádku ještě ten den vás pouští domů.Záleží na vzdálenosti,já tam zůstávala přes noc,právě kvůli 120km vzdálenosti.
Držím palce a snad mi jednou napíšete že běháte bez problémů.Hezký večer.

Reakce na Laďka

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
Urcite zmenim a dekuji za vase skvele rady a psanicko ...:)

Reakce na hvezdicka

Ferda  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
právě ASK by měla odhalit Váš problém,není radno to odalovat,já jsem je podstoupil na obou kolenech a tam mi zjistili proč to bolí....zhoršení bych neočekával

Reakce na Ferda

hvezdicka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 12 odpovědí
  • 6 Likes
I presto vsechno ze by se tam nic nenaslo na ASK neni to na skodu podstoupit to? Stoho mam take prave obavy...:/

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí