Bolesti kolen při klečení

Bolesti kolen při klečení

louza
Přeji dobrý den, mám dotaz ohledně mozného poranění kolen. Při klečení na kolenou mám silnou bolest na vnější straně obou kolen. Musím se vždy rychle postavit a pak bolest ustoupí. Nikdy jsem žádně zranění neutrpěl, žádný otok, hybnost kloubu normální vše OK, až na tento problém. Chci znát příčinu, než půjdu k lékaři. Předem děkuji za Vaše odpovědi.
MUDr. Dalibor Ostrý  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Kopřivnice
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
k lékaři se většinou chodí proto, aby zjistil příčinu :-)
Pokud nebyl žádný úraz a nebudeme uvažovat o větším opotřebení kolen, je častou příčinou takových bolestí narušení chrupavek na kloubu mezi čéškou a stehenní kostí . Projevuje se nejvíce bolestmi při chůzi ze schodů. z kopce, při dřepech , klečení , vstávání z dřepu, ale i při delším sezení. Přičinou může být přetěžování, vadné postaveníé nohou nebo i ochabnutí stehenních svalů - vnitřní části
Zde tedy doporučuji nezatěžovat kolena hlavně dřepy, schody, klečením apod, , vhodné jsou i doplňky na regeneraci kloubů, ale při trvajících potížích je odborné vyšetření včetně RTG snímku .
Zdravím Dr.Ostrý
still_wolf  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mam stejný problém a upřímně řečeno mam z toho hrůzu, jelikož mi je teprve 22let. Koleno mě bolí pouze při dřepech nebo při zatížení dotyčné nohy v pokrčené poloze. Bolest je ale postupná a s opakováním dotyčné námahy roste. Nikdy jsem nějak moc nesportoval, spíš jsem dával přednost dlouhých procházkách a práci kolem domu. Jedná se o stejný problém? Mohl by jste mi poradit vhodné doplňky na regeneraci kolene?
Děkuji

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí