Fractura chondralis

Fractura chondralis

ditmar  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Utrpěl jsem pracovní úraz,kdy došlo k vytočení kolene,navštívil jsem ortopeda a byla mi doporučena okamžitá operace s podezřením na "přetržení-odtržení menisku S83.2.Po provedení 66039 složité operační artroskopie byla operační diagnóza-fractura chondralis condyli medialis femoris gen.I.sin S83.3,nalezena chondrální fraktura v obl. středu artikulační plochy 2X1cm.
Můžete mi prosím zdělit oč vlastně jde a zda budu mít trvalé následky,je mi 41.let,aktivně sportuji,především cyklistika-MTB.
Děkuji Martin Urbášek
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, chondralni fraktura znamena poskozeni vrstvy chrupavky zasahujici patrne az ke kosti.Ve Vasem pripade v mistech,o ktere se opirate,je-li dolni koncetina v zatezi.
Takovy nalez ma nekolik moznych scenaru vyvoje,a to od prakticky uplneho zaceleni pres vyplneni menehodnotnou vazivovou chrupavkou az po minimalni zmenu a zakonzervovani stavajiciho stavu.
Hojeni se muze vicero postupy podporit,ale nikdy ne zcela zarucit.V propade trvajiciho defektu se nekdy indikuje dalsi operacni vykon.
Trvale nasledky v urcite mire zanecha tento uraz vzdy ve smyslu drivejsich projevu pourazove artrozy.
S pozdravem MUDr. František Picek, XXXXXXXXXX
limetka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 9 odpovědí
Dobrý den, jak jsem tu už psala v jiné diskuzi, jsem po 2 ASK (červenec, srpen 2011). Mám stále velké bolesti, většinou hlavně po zátěži (např. když ujdu 500 m, poté přetrvávají i v klidu), v podstatě mohu jen pomalu chodit, žádný sport, běh, kleky, dřepy vůbec nepřichází v úvahu. Nechala jsem si z nemocnice zaslat operační protokoly, v nichž je napsáno toto:
Supra patelární prostor bpn, patela dysplastická lateralizuje, chodropatie III st, mediální meniskus bez rpt., later. meniskus při zadním rohu rozvlákněn, LCA A LCP bpn, mediálně i later. chondropatie II st, provedena parc. later. menisectomie, dále VAPR háčkem proveden later. release pately, egalizace chrupavek na patele, stavěno krvácení (operační protokol z 1. operace). Po necelém měsíci následovalo vyčištění kloubu od koagul, měla jsem hermatros a 6x mi punktovali z kolene pokaždé 35 ml krve. Co to pro mě znamená? A jaké jsou možnosti léčby? 8 měsíců po 2. operaci mi byl zjištěn Sudeckův syndrom, beru Miacalcic a vápník, 14 dní chodím do hyperbarické komory. Myslíte, že by byla vhodná aplikace hyalganových injekcí? Je mi 36 let, doma mám malé dítě a potřebuju alespoň čátečně fungovat, ale s tou bolestí to nejde. Už jsem téměř rok na neschopence. Jaký je rozdíl mezi chondropatií a artrozou?

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí