Jak postupovat dál po odstranění menisku?

Jak postupovat dál po odstranění menisku?

Mirek
Mirek  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den pane doktore,
jsem měsíc po vyjmutí vnitřního menisku. Pooper. průběh i rehab. bez problémů. Dle zprávy chrupavky bez poškození.
Meniskus sešit v roce 2007, v té době již koleno bez ACL. Do listopadu 2013 všechny sporty bez problému. Nyní, ve 36 letech,chci předejít všude zmiňované sekund. artróze. Uvádí se rozmezí 10-20 let, jaké jsou Vaše profesní zkušenosti? Co byste mi nyní poradil? Nechat si udělat plastiku ACL, popř, jaký je Váš názor na transplantaci menisku? (provádí se v Brně). Děkuji za Vám za odpověď. Mirek
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Оrtopedie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Není úplně standardní, aby se suturoval meniskus a nevyřešila se plastika LCA.. chybějící LCA je podstatné riziko pro poranění menisku.....
Podstatné pro prognózu Vašeho kolena je jeho faktická viklavost.. pokud je výraznější, pak asi vhodné i takto pozdně(daleko od úrazu) uvažovat o plastice. Taky docela záleží, co děláte, zda a jak hodláte sportovat... Po netu nelze rozumně rozhodnout.
Plastika menisku transplantací je možná, osobně ji považuji spíš zatím za experimentální věc... taky se nerozšířila obecně i když fakticky jejímu rozšíření nic nebrání a technika je známa již mnoho let.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí