Jak zatížit koleno po operaci chrupavky?

Jak zatížit koleno po operaci chrupavky?

Kovi  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, Jsem den po operaci chrupavky v koleni kde jsem měl prasklinu 0,8 mm. Kontrolu mam až za 12 dni a nevím jak moc mužů nohu zatizit ? Jak dlouho bude trvat asi rehabilitace až k úplnému uzdravení? Děkuji Michal .
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den, bohužel nemám operační protokol co Vám přesně operovali, ale myslím si,že šlo o dissekci chrupavky, chonropate. Vzhledem k tomu,že zákrok byl ASP bude jistě ještě několik týdnů koleno citlivé, chůze o 2FH bude asi lO dnů pak možno zatížit ev. nutná léčba aplikace viskosuplement-látky které zlepšují
proces regenerace v samotném kloubu.
Dr Kopal. Nutná RHC cvičení, poslivání kol. vazů, 4hl. svalu atd.
Blanche  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den já jsem po operaci menisku od 17.4.a zjistili u zákroku, že chrupavku mám úplně zničenou.Chodila jsem 3 týdny o berlích ,poté jsem zatěžovala velmi postupně a docházela na cvičení, magnet a elektro.Nejvíce mi pomohl magnet ,absolvovala jsem jej 18 krát.Při delší chůzi koleno dost mravenčí.Dnes na kontrole se zjistilo, že mám zánět achilovky.Opět tedy klidový režim a kontrola za šest týdnů.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí