Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jaké sporty se doporučují vykonávat po atroskopii kolene? - Operace kolene - operace menisku - Diskuze

Jaké sporty se doporučují vykonávat po atroskopii kolene?

Jaké sporty se doporučují vykonávat po atroskopii kolene?

Drag  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

29.6. jsem byl na atroskopii s kolenem, druhý den ještě cítil, že franc. berle byly povinností, ale 3. den už jsem zlehka zkusil našlapnout na operovanou nohu a žádnou bolest jsem necítil a dokonce jsem neměl problém napnout na maximum nohu, ale i tak jsem radši až do převazu/kontroly u operatéra jsem používal jenom franc. berle, což jsou 4 dny po operaci. Doktor mně řekl, že už tedy můžu pomalu zatěžovat nohu a zkoušet bez berlí. Sice během atroskopie mně přišli na to, že mám přetržený přední zkřížený vaz, a že mě bude čekat ještě další operace-plastika, ale to ještě vůbec nevím kdy...Doufám, že se nepočítá s tím, že nyní úplně přestanu sportovat v období mezi operacemi, které bude nejspíš poměrně dlouhé.

Zeptal jsem se operatéra například, jestli už můžu třeba zlehka jezdit na kole, tak mně řekl, ať to nechám po sundání stehů a to je 10 dní po operaci. Jinak po sundání stehů, začnu s rehabilitací. Rád bych věděl, jaké běžné sporty se třeba doporučují "v rámci rehabilitace". Dočetl jsem se, že větší zátěž může nastat až po 3 týdnech-2 měsíců podle zákroku. Jinak bych věděl, jak hodnotíte sporty jako nohejbal/florbal, pokud nebude bolest, jestli budu moct začít s ním už po 3 týdnech a do té doby spíše klid a pouze lehce zatěžovat? Nechci dávat na první pocit, abych toho pak nelitoval, kdy doporučujete začít s nohejbalem/florbalem tedy? Samozřejmě budu vše diskutovat s operatérem, ale zajímá mě názor od více lidí... ;) Nechci nic podcenit, ale zároveň už chci zase sportovat. Díky odpovědi.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí