Kdy mohu začít běhat po ASK kolene?

Kdy mohu začít běhat po ASK kolene?

petr009  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den ,

1.10 jsem basolvoval ASK levého kolena , kdy mi musel být odebrát menší kus medíálního menisku.

Týden po operaci jsem začal docházel na rehabilitace na stejnou kliniku kde jsem docházel celkem 10x a absolvoval jsem zde klasické procedury jako bazén, elektorléčba, vodní trysky, cvičení a rozcvičování ohybu později rotoped 15 minut a stabilizační míč.

Vše proběhlo bez problému rozsah ohyby fyziologický.

Poté jsem nastoupina na domácí cvičení:
zpočátku civčení a protahování bez zátězě a nejdůznější rotace nohy pro posílení svalstva.

pozdějí jsem na protahovaní ( zvedání nohy zakopávání předkopávání atd. ) přidával zátěž od 0,5 kg do 2,5 kg k dnešnímu dni tzn. 58 dní po operaci.

K dnešnímu dni muj rehabilitacni progrma vypada nasledovne:
15 minut protahovani - zatinani svalu na jeho posileni
45 minut rotopedu
15minut vypady na stabilizacnim mici + cviceni na stabilitu jako postaveni na spicky a paty
pote 4 serie zakopavani se zavazim 2,5 kg
4 serie predkopavani se zavazim 2,5 kg
pote dle casu cviceni ze zavazim 0,5 kg protahovani a zatinani.

V průběhu cvičení občaes koleno " cítím " ale prudkou nebo extra omezující bolest jsem nijak doposavad necítil.

Takže cvičím 5 - 6 týdně , 1-2 hodiny denně

po cca 48 dnech cvičení cítím na koleni zpevnění a stabilitu ale pořád stehennímu svalu chybí cca 2-4 cm .

Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně běhání ? Doposud jsem neběhal a snažil se koleno šetřit a skriktně dodržovat pooperační režim.

Po jaké době by bylo možné dle vašehé názoru v mém modelovém případě zařadit běh ?

6.12 bych měl absolvovat 2000 m běhu na soutěži. Vidíte to jako reálné ?


Předem děkuji


S pozdravem a přáním hezkého dne
petr009  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den ,

1.10 jsem absolvoval ASK levého kolena , kdy mi musel být odebrát menší kus medíálního menisku.

Týden po operaci jsem začal docházel na rehabilitace na stejnou kliniku kde jsem docházel celkem 10x a absolvoval jsem zde klasické procedury jako bazén, elektorléčba, vodní trysky, cvičení a rozcvičování ohybu později rotoped 15 minut a stabilizační míč.

Vše proběhlo bez problému rozsah ohyby fyziologický.

Poté jsem nastoupina na domácí cvičení:
zpočátku cvičení a protahování bez zátězě a nejdůznější rotace nohy pro posílení svalstva.

pozdějí jsem na protahovaní ( zvedání nohy zakopávání předkopávání atd. ) přidával zátěž od 0,5 kg do 2,5 kg k dnešnímu dni tzn. 58 dní po operaci.

K dnešnímu dni muj rehabilitacni progrma vypada nasledovne:
15 minut protahovani - zatinani svalu na jeho posileni
45 minut rotopedu
15minut vypady na stabilizacnim mici + cviceni na stabilitu jako postaveni na spicky a paty
pote 4 serie zakopavani se zavazim 2,5 kg
4 serie predkopavani se zavazim 2,5 kg
pote dle casu cviceni ze zavazim 0,5 kg protahovani a zatinani.

V průběhu cvičení občaes koleno " cítím " ale prudkou nebo extra omezující bolest jsem nijak doposavad necítil.

Takže cvičím 5 - 6 týdně , 1-2 hodiny denně

po cca 48 dnech cvičení cítím na koleni zpevnění a stabilitu ale pořád stehennímu svalu chybí cca 2-4 cm .

Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně běhání ? Doposud jsem neběhal a snažil se koleno šetřit a skriktně dodržovat pooperační režim.

Po jaké době by bylo možné dle vašehé názoru v mém modelovém případě zařadit běh ?

6.12 bych měl absolvovat 2000 m běhu na soutěži. Vidíte to jako reálné ?


Předem děkuji


S pozdravem a přáním hezkého dne
petr009  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý večer,

přejmenujte prosím tento web na lékaři-offline.cz !!!!

Děkuji

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí