Operace kolene - vysvětlení propouštěcí zprávy

Operace kolene - vysvětlení propouštěcí zprávy

mio  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

protože operatér nebyl ochotný po ART kolena ani zajít na pokoj a vysvětlit co vlastně během operace prováděl, chtěl bych Vás požádat o vysvětlení textu diagnózy, kterou mám na propouštěcí zprávě.

Ruptura menisci med. genus 1.dx sandwich, osteochondrosis dissecans codyli lat. femoris dtto gr. II, plica synovialis infrapatellaris hypetrophica.

Zároveň bych se chtěl zeptat za jak dlouho je podle Vás vhodné začít opět aktivně sportovat - hraji basketbal.

Děkuji za odpověď.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
? nebyl ochotný? No, třeba neměl čas a vysvětlí vám to při ambulantní kontrole.
mio  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
"Nebyl ochotný" - je v tom trochu sarkasmu, protože se tak nějak neráčil vůbec ukázat po operaci...ambulantní kontrola už proběhla, takže bohužel... :-( Může mi tedy prosím někdo pomoci s výkladem zprávy a poradit kdy mohu začít hrát naplno basket? DĚKUJI.
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Není problém přeložit a vysvětlit diagnozy. Proč se do toho člověkovi nechce je to, že musí následovat další konkrétní kroky, někdo je musí naplánovat, sledovat reakci vašeho těla na další postup... a podle toho korigovat... což jistě po netu nejde.
Nevím, kde a kdo Vás operoval, ale pokud tomu tak je, jde o poměrně invalidní přístup- že se vám dál nevěnuje a nevede léčbu....
Je tam popsaná ruptura menisku, měla by být nekompletní, pravděpodobně je část z něj odstraněna.. není popsáno, odhaduji, podstatné taky je jaká část a kde přesně.. ale v podstatě to samo o sobě by neměl být problém. Nejsou tam popsané vazy, tak snad jsou v pořádku.. Dál konstatuje defekt chrupavek kloubní plochy II st, což je sice blbý, ale ne katastrofický, je velmi, velmi podstatné, kde přesně ten defekt je . proto se nedá rozumně odpovědně vyjádřit, jestli z toho budou trvalé následky a problémy - v nejhorším možném případě, nebo o tom ani nemusíte vědět- v nepozitivnějším případě - kdy ten defekt je na takovém místě a tak malý, že fakticky nevadí. To v podstatě umí odpovědět operatér, nebo ev. jiný ortoped po vyšetření včetně magnetu, nebo se dá odhadnout podle dalšího průběhu...
racakova  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtela bych vas poprosit o preklad diagnozy: M235 st. p. plastice LCA .
M2351 Laesio LCA genus 1.sin.
Predem dekuji.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí