Otok po artroskopii kolene

Otok po artroskopii kolene

atynka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je normální abych měla ještě 10 dní po artroskopii kolene, koleno oteklé a otékal mě vždycky v průběhu dne nárt. Nesmím na to šlapat jen pomalu ohýbat a ještě 14 dní nesmím chodit, potom dalších 14 dní pomalu s berlemi. Píchám si injekce na ředění krve a při operaci mě brousili chrupavku a všechno co se dalo a stříhali nějaké vlásečnice.

Děkuji za odpověď
Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,i já mám ten samý problém a to jsem po artroskop.kolene skoro 3 měsíce.Stále chodím na rehabilitace a lymfu punčochu proti otoku,ale schody a jsou pro mě stále bolestivé,nekleknu si,ani pořádně nohu v koleni neohnu.
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, otoky po artroskopických zákrocích jsou celkem běžné. Stupeň otoku většinou souvisí s délkou operace a zejména pokud se ošetřovali tkáně, které jsou hodně prokrvené - to je např. tukové těleso v přední části kloubu ( často brání dostatečnému přehledu během operace), potom často pliky ( vazivové blány v okolí čéšky) a samozřejmě úpony menisků a obaly vazů. Řada pacientů jde na operaci v situaci, kdy koleno reaguje na dlouhodobý mechanický problém zbytněním nitrokloubní blány a po artroskopii trvá ještě nějaký čas, než otok vymizí. Proto je důležité si uvědomit, že otok není důvodem koleno šetřit ani indikátor případného problému. Stupeň zátěže a rychlost rehabilitace určí operater podle rozsahu operačního výkonu. Je však pravdou, že většina otoků zmizí do 3 měsíců. U pacientů kde otok trvá delší dobu je známkou, že změny v kloubu jsou rozsáhlejší a budou limitovat koleno i nadále.
Laďka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Děkuji moc za odpověď. Snad se časem vše zlepší.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí