Pomůže plastika menisku?

Pomůže plastika menisku?

Petra  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, jsem právě 1 rok po operaci menisků, vnitřní byl podélně prasklý a byl mi zachován, vnější byl částečně "ucvaknut", současně byl zjištěn přetržený křížový vaz a poškození chrupavky IIb. Do plastiky vazu se lékaři již moc nechtělo (je mi 46let), Bohužel koleno mě nyní bezdůvodně více bolí i bez např. špatného došlápnutí, doporučoval byste další vyšetření popř. plastiku? Velice děkuji za názor, pro upřesnění sportuji rekreačně 1x týdně kolo, pilates, bazén, lyže již bohužel ne, zdravím Vás, Petra
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, dle nálezu co popisujete máte opravdu potíže ve smyslu nestability kolene, která je zapřičiněná nedostatečností předního zkříženého vazu. Řada lidí si myslí, že projev nestability je pouze při sportu a doskočení se zřejmým opakovaným podvrtnutím. Neléčená nestabilita u jinak fyzicky zatěžujícího člověka vede k předčasnému opotřebení chrupavek a dalším poškozením menisků. Ortoped jistě za tohoto stavu pacientovi nabídne plastiku vazu, jako řešení, které stabilitu navrátí. Důvod, proč možná k tomuto nedošlo, je fakt, že dříve jsme brali pro artroskopickou plastiku vazu věk do 40 let, jinak byla doporučována dlouhodobá rehabilitace k posílení zejména hamstringů nebo pomoc stabilizační ortézy na sport. Dnes k pacientovi přistupujeme zcela individuálně. Pokud přede mnou stojí 55-letý pacient, aktivní člověk, má nároky na sport, na rentgenu nejsou zásadní změny poškození kloubu (čili artroza) s dobrou kvalitou kosti nebudu ani chvilku váhat a stav budeme řešit plastikou vazu.

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí