Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Přeskakování čéšky po operaci kolene - Operace kolene - operace menisku - Diskuze

Přeskakování čéšky po operaci kolene

Přeskakování čéšky po operaci kolene

tom1983  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,je mi 31 let,pred 10 mesici jsem podstoupil artroskopii kolene po uraze na fotbalovem zapase. Presneji(ze zpravy): u operace hemartros,pohmozdeni predni casti medial.menisku-odfrezovani, chondralni fraktura v oblasti later.kondylu femoru ventrolateralne-exstirpace uvolnene casti chrupavky,defekt cca 0,5 cm po kost,zahlazeno shaverem. Pozvolna jsem zacal lehce behat a chodit do posilovny. Krome obcasneho krupani a lehke bolesti na vnitrni strane mi z niceho nic zacala preskakovat ceska. Nejcasteji z drepu do narovnani asi v uhlu 120 stupnu,ale i pri chuzi. Prosim Vas o radu,zda nejde o vazny problem,ktery by se resil dalsi operaci.Je mozne,ze nabranim svalstva tenhle problem ustoupi? Hral jsem cely zivot fotbal a rad bych se k nemu vratil. Jeste bych se rad zeptal,jestli neni moc velkou zatezi pro koleno beh a jake cviky na posileni stehennich svalu by byly nejvhodnejsi? Je vhodne posilovat napr. na leg pressu z duvodu rychlejsiho narustu svalstva i pres preskakovani cesky? Dekuji za rady
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, celkem přesně interpretujete problém. K přeskakování čéšky dochází v momentu,kdy v určitém ohnutí kolene se dostává čéška do kontaktu s poškozenou chrupavkou na zevní části stehenní kosti. Většinou toto přeskakování se objeví v momentu, kdy se vstřebá lokální otok a člověk si dovolí již více zatěžovat. Rehabilitace či posilování nemohou řešit tento mechanický problém. Obecně platí, že doskokové sporty tyto potíže dále stupňují. V rámci ještě konzervativní péče lze zvažovat nitrokloubní aplikaci chondroprotektiv ( většinou 3 injekce např. Hyalganu), nebo aplikace kolagenových injekcí (MD Knee). Po 1 roce od operace se nález na koleni již zásadně měnit nebude. Pokud po této době přeskakování bude přinášet bolesti či nutnost omezení pohybových aktivit doporučuji provedení artroskopického releasingu čéšky ( povolení zevního čéškového vazu) k uvolnění tahu na zevní straně a zábraně další devastace chrupavky.
pepa  |  návštěvník  |  New York
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
dobry den. ja mam celkem stejny problem jen s tim rozdilem, ze mam nahradu kolenniho kloubu 8.5. 2018. zhruba po 1,5 mesici me krupalo v koleni a stav se zhorsoval az do bolestiveho nadzvednuti a preskoceni cesky. pri pritazeni paty pod zadek bez problemu, pri natahovani, zhruba v uhlu jak si sednete do vozidla natahnete nohy k pedalum, nejsem schopen pro bolest natahnout nohu.....(musim si pomoci druhou) dojde k viditelnemu nadzvednuti cesky a naslednemu bolestivemu preskoceni. letos v unoru 2019 jsem prodelal artroskopicke vysetreni kde byl problem odstranen. ale znovu se zhruba po mesici se opakuje stejny problem. muze to zpusobovat hojici se jizva zevnitr? nejake objevujici se srusty? fakt nevim, co s tim. dekuji za vas nazor

Související recenze a zkušenosti

katem 13.7.2023
Spokojený/á

Podstoupila jsem zákrok na levém koleni. Maximální spokojenost - sestřičky 👍👍👍, MUDr. Zdráhala 👍👍👍, pobyt 👍👍👍 … cítila jsem se jako doma☝️👍 Mega poděkování všem👌

Koleno - operace menisku - Související videa

Doktor ve Vašem okolí