Neprovedená operace TEP kolene

Neprovedená operace TEP kolene

kiklop12  |  návštěvník
Dobrý den. Dne 2.9.jsem měl mít proveden TEP pravého kolene. V den výkonu mi bylo sděleno , že jsem příliš mladý na takovýto zákrok a ze mám změnit zaměstnání. Koleno prý je v pořádku i když moje diagnoza zní 7x artroskopie ruptura zadního vazu arthtoza 3 gr. Na koleno si nekleknu neudělám dřep po delší chůzi mi otéká a trpím obrovskými bolestmi k vůli kterým jsem již 3 měsíce doma. Nemohu chodit do práce a nevím co dál. Nemohu čekat do konce roku na další konzultace u jiných orthopedů v kraji a tak prosím o pomoc. Přijme mě někdo co nejdřív?
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, chápu Vaše roztrpčení, každý lékař ortoped se rozhoduje sám za sebe, někdo je radikálnější někdo opatrnější. V dnešní době není neobvyklé i veĺmi mladým pacientům implantovat umělý kloub. Pokud Vy sám jste pevně rozhodnut pro umělý kloub je potřeba si uvědomit, že kleky a dřepy se pacientům po TEP kolene nedoporučují. Zvyklá doba přežití u moderních implantátů je 20-25 let, u mladších pacientů, kteří zatěžují více, včetně sportovních aktivit bude však kratší s nutným dalším operačním zásahem. V případě, že pokročilá artroza kolene postihuje jenom určitou část, lze nabídnout jako alternativu tzv. "valgizační osteotomii" - změní osu končetiny se zásahem na kosti - může oddálit operaci TEP cca o 7-10 let. V případě neoperačních metod, ortoped může nabídnout aplikaci chondroprotektiv - aplikace v podobě injekcí (zřejmě jste už měl po předchozích ASK) , nebo léčbu plazmou ( na většině pracovišť hrazeno pacienty ). U mne jinak čekací doba na TEP je 1/2 roku, u každého pacienta posuzuji individuálně.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí