Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Přetrvávající potíže po TEP kolene - Koleno - totální endoprotéza - Diskuze

Přetrvávající potíže po TEP kolene

Přetrvávající potíže po TEP kolene

Krista Pelechová  |  návštěvník  |  Washington
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Krista Pelechová, 70 roků
Dobrý den, jsem 9 měsíců po TEP kolene, při chůzi a jízdě na kole mám mírnou
řezavou bolest v dolní pravé části kolene pod céškou .Koleno se stále dost zahřívá. Mám naději, že tato potíž
do roka po operaci vymizí? Slyšela jsem o výstelce při takových potížích. Znamená
to další operaci. Jak dlouho by trvala rehabilitace k návratu k chůzi bez berlí a
ohybu kolene k současnému ohnutí na120 st.
Děkuji za odpověď.
MUDr. Jaroslav Laštůvka  |  Basic member  |  Ortopedie  |  Boskovice
  • 19 odpovědí
  • 11 Likes
Dobrý den, při operační náhradě kloubu kolene se nejčastěji nahradí stehenní a holenní část, Náhrada čéšky se většinou neprovádí, ale při operaci se poškozená část čéšky upravuje případně odstraní poškození defektů či okrajových výrůstků. Většina pacientů má před operací vybočení kolene a při operaci se osa srovná, přináší to však často, že čéška není optimálně vedena připohybu ve žlábku na stehenní část endoprotezy - je přitažená na zevní straně. Hodně pacientů má připohybu pohmatem zjistitelné přeskakování, ale většinou nebolí , neomezuje pohyb. Jestliže však tento mechanický problém způsobuje bolest ,slyšitelné přeskakování omezení pohybu je navržena uvolňující operace čéšky nebo operater se rozhodne pro náhradu i tzv. patelární části. Otoky na končetině mohou přetrvávat dlouhodobě nejsou však známkou problému endoprotezy, ale je pravda, že překrvení způsobuje tlak citlivost okolí. Ustálení většiny neduhů opravdu ustává do roku. Přesto i nadále bych se na Vašem místě neohlížel na potíže a snažil bych se zvykat koleno na plnou aktivitu.
Krista Pelechová  |  návštěvník  |  Washington
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Vážený pane doktore, děkuji Vám za vyčerpávající odpověď. Od doby, kdy
jsem vložila příspěvek pociťuji mírné zlepšení svých potíží. Snažím se
hodně chodit, jezdím na kole, posiluji nohu. Doufám, že další operace nebude
nutná.
Přeji hezký den Krista Pelechová
PetrK  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Já mám podobný asi podobný problém jsem 5 měsíců po TEP pravého kolene.Měl jsem nohu do X (druhá je do O) a byla mne srovnána pomocí technologie Visionaire, kde mi byli udělány šablony v USA na základě magnetické rezonance. Byl jsem na rehabilitaci i v lázních a stále mne hřeje pod kolenem, chladím i 5-7 denně. Při chůzi cítím přeskakování (prskání) které cítím i při volném ohybu kolene.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí