Výměna kolenního kloubu po TEP

Výměna kolenního kloubu po TEP

anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, mám na Vás dotaz týkající se výměny kolenního kloubu mého otce (67 let). V současné době je po druhé výměně kolenního kloubu. Po první operaci tělo kloub nepřijalo, tak mu jej v nemocnici odstranili a po třech měsících znehybnění mu dali kloub nový. Bohužel tělo asi odmítá i ten. V únoru se mu v koleni vytvořil píštěl, ten mu v nemocnici vyčistili. Bohužel se píštěl objevil znovu, takže mu do něj dali drén a každý týden s tím jezdil na výměnu drénu. Nyní se píštěl čistí samovolně (bez drénu). Samozřejmě celou dobu od února bere antibiotika. Asi před 3 týdny se mu na té samé noze objevila nad kotníkem růže, takže dostal jiný typ antibiotik. Po dnešní kontrole mu v nemocnici řekli, že se příští týden rozohodne, zda mu kloub vyndají nebo ne. Ráda bych znala Váš názor, protože se otec velmi děsí představy, že opět zažil to, co během 3 měsíců bez kolenního kloubu. Už jste měl někdy zkušenost s tím, že se po náhradě kolenního kloubu objevil v měkké tkání v koleni píštěl? Jak se to léčí? Předem moc děkuji za odpověď. Ptáčková Ludmila
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Korektní postup je okamžité odstranění, dokonalé vyčištění od mrtvých hmot, zhruba 6m bez kolena, po PROKAZATELNÉM vyhojení )opakovaně nízké crp např) zvážit, co se dá dělat. Někdy je možné koleno dát nové, někdy je lepší volit dezu- ztužení kolena. Záleží taky na na typu infekce (jaká bakterie), celkovém stavu pacienta- čím déle se čeká, tím většinou hůře, vyšší věk je také jistá limitace.... a taky je hodně podstatný stav v místě kolene- trvající infekce laicky řečeno likviduje kosti, vazy.... Někdy je to uvažování, jak dál velmi těžké. Někdy je při opakujících se infektech a naprosto korektním postupu deza kolena vhodným , v podstatě život zachraňujícím výkonem. (infekce dlouho v těle = devastace imunity, jater, ledvin.... celkové zřetelné někdy i pak rychlé horšení.
Jde taky o velmi drahou léčbu, dobré pracoviště se ale stará o své pacienty a situaci řeší....
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Každý hluboký infekt umělého kloubu je medicínská katastrofa. Pokud má na stejné noze růži a pokud se infekce opakuje po replantaci, je asi nejvhodnějším řešení artrodeza, tedy ztužení klou, ač to zní sebedivněji. Je to prostě nejméně špatné ze špatných variant.Objevuje se mi zde i původní text, nějak blbne počítač,jsem na chatě a mám chabé připojení, tak to berte jako pokračování.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Pan doktor Hein mě byl doporučen. Šla jsem s velikým strachem a obavou na operaci ale vše bylo zbytečné.Zase běhám jako dřív a hlavně bez bolesti. Pan primář je úžasný člověk a odborník. Takových lékařů vic. Velké díky. ... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí