Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Co mohu a nemohu po totální výměně kyčle. - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Co mohu a nemohu po totální výměně kyčle.

Co mohu a nemohu po totální výměně kyčle.

Roman  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den. Je mi 54 let. Jsem už šest měsíců po výměně kyčelního kloubu. Chodím bez holí a zdá se, že je vše v pořádku. Ale od nikoho jsem se nedozvěděl, co nadále můžu a co nemůžu, abych kloubu neuškodil. Někdo říká, že můžu veškeré sporty provozovat a jiní tvrdí, že některé sporty nesmím.
Děkuji Roman.
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Dobrá den, mám vyměněné oba klouby, už šest let, bylo mi 50. Hlavní doporučení mého lékaře - vyvarovat se pádu. Takže žádný sport, kde to hrozí, Aby náhrada vydržela co nejdéle, omezit běh po tvrdém povrchu, doskoky, hluboké dřepování, nedávat nohu přes nohu. Pokud posilujete, tak žádné velké váhy, tedy pohyb, kdy zabírají stehna, hrozí uvolnění. Teoreticky můžete cokoli, ale hrozí, že náhrada bude mít kratší životnost, či její uvolnění. Ideální je kolo, chůze, na tenis se doktor moc netvářil, podobně na lyže. Ze strachu z pádu jsem odložila brusle. Co lékař, to jiná názor.
Hezký den! Ája

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí