Endoprotéza kyčle a výměna dříku - bolesti po 10 letech

Endoprotéza kyčle a výměna dříku - bolesti po 10 letech

Mudr.Hana Rádlová  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den!Mám 2 endoprotézy a pravá je po výměně dříku.Je to 10let a asi rok mám bolesti na stehně a v třisle a to už u v noci.Byla jsem na kontrole v Praze a údajně je vše v pořádku a endoprotéza mi prý vydrží ještě léta.Tak jsem navštívila neurologii a údajně taky vše v pořádku,co mi všude doporučují jsou léky na bolest.Příčina tedy neznámá a já nechci skončit na vozíku.Jsem už dost zoufalá.Spozdravem Mudr.Rádlová
prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
Možnosti jsou v principu jenom dvě. Uvolnění nejspíš dříku a zhoršení nálezu na pateři.
V Některých případech se to diagnostikuje velmi obtížně. Neurologie- špičkový neurolog na pohybovku, NMR, emg studie by měly napovědět. Ortopedicky - prostý rtg v časných stadiích nestačí, je třeba sledovat v čase, ev scinti, leukoscinti, zánětlivé faktory a sledovat v čase . Ono se něco vyklube.
Mudr.Hana Rádlová  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den!Děkuji za odpověd,chtěla bych vědět jak se mám bránit bolesti,která je někdy krutá něčím jiným než analgetiky,zda můžu cvičit,plavat,což jsem dříve dělávala

Reakce na Mudr.Hana Rádlová

prim. MUDr. Jiří Selucký  |  Basic member  |  Traumatologie  |  Přerov
  • 355 odpovědí
  • 6 Likes
nevidím důvod, proč by jste nemohla
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Paní doktorko,
pokud je podle operatéra a neurologa vše v pořádku, chybí ještě vyšetření rehabilitačním lékařem nebo fyzioterapeutem. Obtíže v pohybovém aparátu jsou velmi často způsobeny ne strukturálním nálezem, ale ze svalových příčin. Než budete absolvovat různá složitá přístrojová vyšetření, určitě bych vyloučil tuto jednoduchou příčinu.

Ať je to lepší
P.Bajnárek
Mudr.Hana Rádlová  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji Vám za Vaši odpověd,zkusím rehabilitačního lékaře i fyzioterapeuta

Reakce na Mudr.Hana Rádlová

beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den já mám levou kyčel operovanou už dvakrát,první mně vydržela 23 roku,podruhé před 13 mněsici, vše e ok,dělali mi to v Brně U Sváté Any,opravdu si nestěžuji,je to vcelku dobré,přejiVám aby jste se brzy vyléčila.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí