Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Jaké druhy kyčelních protéz se používají? - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Jaké druhy kyčelních protéz se používají?

Jaké druhy kyčelních protéz se používají?

Myšička  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 Like
Dobrý den , měla bych dotaz , podle čeho se určuje druh , nebo použitý materiál /cementová, necementiva, titanová, keramická / endoprotézy kyčle. Zda je možné , aby muž ve věku 52 let, váhy 115 kg dostal titanovou náhradu , která vydrží . Děkuji.
MUDr. Marek Večeřa  |  Basic member  |  Olomouc, Lutín, Prostějov
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, Muž ve věku 52 let samozřejmě může dostat titanovou náhradu, která vydrží.
Dívám se na bydliště - Ústecký kraj - Totální náhrady operuji v Olomouci..
Pokud budete mít zájem, můžete se ozvat. dr. Večeřa
Monika  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 9 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké jsou vlastně rozdíly v druzích endoprotézy, je to pouze v materiálu ? Jaké má která výhody a nevýhody? Píšete titanová vydrží, tzn. že ty druhé méně? Je mi 42let 80kg, oddaluji TEP jak můžu ale nevím jak dlouho to ještě půjde. V dětství jsem měla oboustrannou luxaci kyčlí, v mládí jsem aktivně sportovala, potíže přišli v 13 letech r.1991 operace stříšky na levé straně, ve 34 letech r.2011 Chiariho osteotomie vpravo. Nyní KOxartroza vpravo III vlevo VI st. Na bolesti beru Tramal a Nimesil. Chtěla bych to ještě do 50ti vydržet, můj ortoped napsal vzhledem k věku TEP nedoporučuji, říká, že nemá dobré zkušenosti s reoperovanými pacienty. A kamarád vozíčkář říká bolest není nemoc :-) Pravda však je že kvalita života je druhá věc. Předem děkuji za odpovědi. Monika77

Reakce na Monika

Avina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, píšete,že na bolest berete Tramal a Nimesil? - přijde mi hrozný brát tuhle kombinaci dalších 8let! Co pak žaludek,ledviny a ostatní - další léky? Asi bych konzultovala taky s jiným ortopedem! A mladším lidem se prý už cement nedává, jak tu někdo psal - záleží taky,jak se k novýmu kloubu ,,chováte,,?.

Reakce na Monika

MUDr. Marek Večeřa  |  Basic member  |  Olomouc, Lutín, Prostějov
  • 8 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den paní Moniko,
děkuji za otázku a omlouvám se za pozdní odopověď, zpráva mi pravděpodobně zapadla v mailboxu..
Bohužel Vaše přiložené rtg snímky potvrzují velice těžkou postdysplatiskou arthrozu kyčelních kloubů, kvalita života je pravěpodobně velice omezena, bolesti pravděpodobně výrazné.
Ve Vašem případě pokud již selhala konzervativní léčba (fyzioterapie, analgetika),
už bych Vám asi jako jediné přijatelné řešení doporučil TEP kyčlí i ve Vašem věku...
Materiály se myslím nemusíte až tak zaobírat, Váš ortoped by měl zvolit vhodný implantát jak z hlediska životnosti, tak z hlediska vhodného ukotvení...ale klidně to s ním proberte.
Nevím z jakého jste regionu.., pokud by jste chtěla dojet do Olomouce, budu se snažit Vám pomoci.
S pozdravem dr. Večeřa

Reakce na MUDr. Marek Večeřa

Monika  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 9 odpovědí
Dobrý den pane doktore,
omlouvám se, že tak pozdě odpovídám taktéž jsem měla zprávu ve spamu. Velice Vám děkuji za vaši odpověď i ochotu. Jsem z Plzně a podařilo se mi objednat se k panu profesorovi Dunklovi na Bulovku, Olomouc je pro mne příliš daleko. Ještě jednou Vám velice děkuji a přeji Vám v soukromém životě i v profesi velmi úspěšný celý rok 2019.
S pozdravem Monika

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí