Jízda autem po TEP

Jízda autem po TEP

zeuskahor  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy mohu jezdit autem. Na operaci jsem byla 19.4. na kontrole po dvou měsících, Dr. miřekl zátěž na 1/3, nerozumím, co to znamená, chodím o dvou holích, ale mohu i o jedné jen jsem to zkoušela, nechodím tak, cvičím na další kontrolu jdu 20.8 a chtěla bych vědět jestli bych mohla jezdit autem. Po operaci jsem hned byla na rehabilitaci a tam v nějakém letáku co smímbylo, že jízda autem po 3 měsících. děkuji
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pokud si nastavíte sedadlo tak, aby jste neměla výrazné pokrčení v kyčelním kloubu, tak jezdit autem můžete, jen pozor při nastupování a vystupování na zakázané pohyby (dolní končetina přes osu těla, velké pokrčení v kyčelním kloubu, vybočení kolene ven). Samozřejmě, že ze začátku doporučuji jezdit pouze jako spolujezdec, Vaše noha teď není tak pohotová a nemusela by dostatečně včas reagovat na vzniklé situace na silnicích.
Přeji brzké uzdravení a krásný den.
Mgr. Kateřina Pešlová
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,
pokud budete mít sedadlo nastaveno tak, aby nedocházelo k výraznému pokrčování v kyčelním kloubu, tak již autem jezdit můžete. Pokud máte TEP kyčle dávejte však pozor při nastupování a vystupování na zakázané pohyby (dolní končetina přes osu těla, vybočení kolene ven, pokrčení kyčelního kloubu přes 90°). Samozřejmě, že ze začátku doporučuji jezdit pouze jako spolujezdec, Vaše dolní končetina po operačním zákroku ještě nedokáže tak pohotově reagovat na vzniklé situace v silniční dopravě.
Přeji brzké uzdravení a krásný den.

Mgr. Kateřina Pešlová
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o.
Jana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Jsem 10 měsíců po TEP kyčle. Chodím neustále s jednou holí, ani přes odbornou rehabilitaci jinak chůzi nezvládnu pro bolest jednak v kyčli a jednak v zádech. Bolest v kyčli je někdy z ničeho nic při sebemenším pohybu tak prudká, že nemůžu chvíli udělat žádný pohyb. Potom jako by se to usadilo a je to vpořádku. Často bolest vystřeluje až do stehna. Prosím o vysvětlení potíží, protože na kontrole je vždy konstatováno, že implantát je vpořádku- Děkuji
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den, ve vašem případě může jít o potíže související s bederní páteří. Po operaci podvědomě či vědomě operované noze chcete ulehčit a změníte tzv. stereotyp chůze, stoje ..., tím dochází k dysbalanci v oblasti bederní páteře a odtud k vystřelování bolesti do boku, hýždí, stehna ...

Doporučuji vyhledat fyzioterapeuta, který se zaměřuje na funkční poruchy pohybového aparátu. Váš problém je poměrně snadno řešitelný správným cvičením, mobilizacemi, rázovou vlnou,...

Přeji mnoho zdraví, Mgr.Iva Bílková
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
albia  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Hezký den, jsem také 10 měsíců po TEP kyčle. Cítím se výborně a každý měsíc je znát na fyzické kondičce.:-)Jedíný problém, který mám je jízda autem.Při delší než 100 km jízdě mi operovaná noha bolí. Zlepšilo se to, když jsem si dala na sedadlo podložku. Bolesti jsou menší, ale jsou. :-( Neřídím, jsem spolujezdec.Jeto normální, nebo je něco v nepořádku.Děkuji....děkuji moc všem lékařům, kteří zde odpovídají na dotazy.....hodně nám pomáhají...aspoň mě ano :-)zdravím a přeju všem všechno krásné

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí