Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kdy si mohu lehnout na operovanou kyčel? - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Kdy si mohu lehnout na operovanou kyčel?

Kdy si mohu lehnout na operovanou kyčel?

Meddy  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
kdy si můžu lehnout na operovanou kyčel? operatér řekl za půl roku a PB 3 měsíce.pak 4 měsíce FH.rehabilitační doktorka řekla,že je to kravina.
že můžu ležět na tom boku už teď,2 1/2 měsíce po zákroku.taky mi řekla,že PB už se nenosí,že stejně chodím blbě,ať nosím FH. že lidi chodí bez holí už po 6 týdnech...
tak komu a čemu mám věřit???????
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Meddy, tolik kravin pohromadě jsem už dlouho nečetla........Jednejte, vždy tak, jak si "tělíčko řekne" a poslouchejte ho s vlastním rozumem. Každý je jiný a v jiné fázi "devastace" , ale co považuji v tom ležení za nejdůležitější, je mít vždy nějaký polštář nebo míč , mezi koleny a postelové cvičení, které vám jistě rehábo naučilo. Poslouchala bych hlavně rehabilitační, zkušené pracovníky. Bez dvou holí bych určitě nechodila dokud bych nebyla 100% ok.
Nikdy nechodit jen s jednou holí! Buď do jistoty stavu s oběma a pak už žádnou. S jednou si tak zaděláte na problém s páteří a začnete "KACHNIT". Hlavně koukat pokorně pod nohy kam šlapete a neupadnout. Oatatní potom je už kvalitnější život! / i když dodnes mám problémy si navléknout kalhotky a ponožky, když nejsou lidi....../Jinak, jen mazat jizvu a cvičit/třeba jen na posteli, ale nejlepší je plavání! a bezbolestné cvičení ve vodě/ Ahoj pejskomilka
veha  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Prosím, máte na mysli plavání "prsa" ?

Reakce na veha

Jara  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Jaké koliv plavání, třeba šlapat vodu.
Meddy  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
no,máte pravdu,už jsem se 2x chytil v noci,že na tom boku spím a spokojeně si mlaskám.
s těma holema chodím ale doma je to občas rychlejší bez nich.taky si musím donést kafíčko k počítači :-).ale chodím s nima pořád.ahoj :-)
Jara  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Meddy,já jsem byla na TEP kyčle 2.7 2018,po osmi dnech jsem byla převezena na rehabilitační oddělení a tam jsem začala zkoušet ležet na operované kyčli.Kdyz to shrnu tak asi po 15 dnech od operace jsem už chvíli vydržela ležet na boku,doba se postupně protahovala a teď už vydržím na kyčli spát.Kazdy je jiný a každý musí sám posoudit co si může dovolit,ale musí dbát rady Rh pracovníků.
Pipalka  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Jmenuju se Lída. Je mi 46 a mám nedávno - 6 týdnů jsem prodělala TEP levé kyčle. Artrozu způsobila displazie.
Podpažni berle jsem neměla vůbec. Od druhého dne po operaci používám francouzské hole. Chodím bez potíží a doma i sem tam bez FH.
Operovali mě ve Vojenské nemocnici v Brně a už druhý den po operaci jsem udělala 2 kroky. Cvičím od 3.dne. S FH chodím tak dobře, že to vypadá, že je mám jen na parádu. 🙂
Chce to prostě cvičit a zkoušet co vám dělá dobře. Vybrat si jeden názor a toho se držet. Znám dva lidi po TEP kyčle. Jeden chodí bez FH už od 8 týdne po operaci a druhý po 2 měsících. Je to individuální. Přeji hodně sil k uzdravení. 🙂

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí