Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ležení na operované kyčli - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Ležení na operované kyčli

Ležení na operované kyčli

ILA  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 Like
Dobrý den,
mám 2 měsíce po operaci levého kyčelního kloubu a chci se zeptat, kdy si můžu lehnout na operovanou levou stranu ? Děkuji Ilona Koplíková
jjb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den, mám 4M po TEP kyčle. Ve druhém týdnu po operaci mi přibyl na pokoj spolupacient, který již po těch 14 dnech zvládal spát na operované kyčli. Já jsem to nedal dříve než po 3M a to ještě krátkodobě na ca. 1/2 hod. Ani terazky to stále není bezbolestné.
Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den, jsem po operaci 6měs. a na doporučení lékaře jsem začala na oper. boku spát po 3měs, ale i dnes to občas pobolívá a nutí mě to se přetočit. S pozdravem Šafaříková
jjb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
tak už také dávám 6-měsíc, operovaný bok stále citlivý a nutí po nějaké době se přetočit. Bohužel i ten "zdravý" se už zhoršíl a není úplně bez bolesti.
Stálé zdraví !

Reakce na jjb

Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den, mě to na druhém také bolí. ale kloub už je hodně špatný a na jaře mi čeká operace. Přeji vám ,ať se to zlepší.
Standa  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den jsem čerstvě po TEP kyčle. Po operaci následoval 14 denní pobyt na lůžkové rehabilitaci.Čtrnáctý den od operace mě rehabilitační pracovnice řekla ať se ke cvikům na břiše obrátím přes opětovanou stranu. Musím říci že mě to velice překvapilo,tak jsem to udělal a kupodivu žádný problém. A od té doby mi bylo doporučeno na té straně i spát.Výhoda je že mezi nohy při spaní na operované končetně nemusíte nic vkládat protože noha nejde přes osu těla jako je to při spaní na zdravé boku kde je nutné cca 12 týdnů vkládat molitanový kvádr a pod. Když cítím že mi po nějàkém čase ležení na operované nevyhovuje změním polohu. Vše je samozřejmě individuální ale pokud člověk nedělá blbosti tak si tělo samo řekne co se mu líbí. TEP kyčle je poměrně velký zásah do naší schránky ale pokud doma člověk ještě nějáký čas rehabilituje a přece jenom je na sebe opatrný brzy bude O.K. Smekám před lékaři kteří nàs dávají dohromady a v í nás do plnohodnotného života. Přeji ať vám nohy běhají a zdraví slouží. Standa
Jaroslav  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Krátce jsem si na operovaný bok lehal už v nemocnici, tedy do 9. dne). Teď doma už od zhruba 20. dne na operované straně i spím. V noci se probouzím a převracím, to jsem dělal i dříve.

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí