Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nástup do práce po TEP kyčle - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Nástup do práce po TEP kyčle

Nástup do práce po TEP kyčle

valeva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Jsem 7 týdnů po TEP kyčle (necementovaná náhrada). Po operaci jsem absolvovala 12 dnů RHB na lůžkovém oddělení a teď mám doporučeno ještě několik procedur (ILTV a měkké a mob. techniky). Doma chodím s jednou f.holí a i tu už mám odkládat. Bez ní mi to ale moc nejde - špatně našlapuji, křivím se... Za jak dlouho je běžný návrat ke správné chůzi bez berlí a tedy i do zaměstnání? (nepracuji manuálně, ale minimálně polovinu pracovní doby musím chodit nebo stát) Děkuji.
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Dobrý den,
děláte chybu, že chodíte o jedné berli! To svádí ke špatnému držení těla a našlapovaní!
Učíte se tak špatným návykům! I doma noste boty /nejlepší polobotky na suchý zip/ NE - PANTOFLE,atd..Do práce nepospíchejte a nechte to na doktorovi až po posledním kontrolním RTG. Hlavně koukejte kam šlapete a neuklouzněte !!
Vy jste nebyla v lázních?? PO TEP KYČLE máte nárok, ale nástup musí být do 3 měsíců po operaci!!!Nejlepší je plavání, když je jizva již zahojená a rotoped. REHABILITACE JE LEPŠÍ NĚKDE POD STŘECHOU A NIKAM na rehabilitace v tomto počasí NEDOJÍŽDĚT!!!!Lázně Vám doporučí OPERATÉR a ostatní přes obvodního.
Teď není sezona tak místo v lázních seženete. Poraďte se s Vaší pojišťovnou se kterými lázněmi má smlouvu. Doporučuji, dotáhněte léčbu pod dohledem a nedělejte chyby!!! Držím palce - pejskomilka
valeva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za odpověď - právě doktor mi 6 týdnů po operaci řekl, že můžu (nebo mám?) jít do práce. Na další RTG už prý nepůjdu, jen na kontrolu po 4 měsících od operace. A berli mám doma už odkládat...

Reakce na valeva

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
To co Vám píší kolegině, je pravda. O jedné holi nechoďte, křiví se Vám páteř a doma jen s pevnou obuví. Já jsem po operaci kyčle 1 a půl roku a jsem už doma, A divím se, že Vám buď ortoped nebo operatér nenavrhli lázně. Do 3 měsíců je máte zdarma. Ty lázně jsou suprové, ještě v lázních jsem chodila s holemi a doma ještě na delší vzdálenost také. Nespěchejte. Přeji dobré pořízení :))

Reakce na Juliesvarc

Jarka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, zdá se mě to divné . Já po operaci jela do lázní, které mě navrhl operatér, hole jsem používala 3 měsíce. Braňte se a vyžadujte to na co máte nárok. Jarka

Reakce na Jarka

Havluše  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobry den já lázne taky neměla ,operater mi řekl,že je nedoporučuje,že se rozhybu sama ,ale až pujdu na druhou TEP už se nedám a lázně chtít budu .Do práce sem nastoupila po 7 měsících .Veronika

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí