O centimetr menší noha po výměně kyčle

O centimetr menší noha po výměně kyčle

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
24.4. 2015 mi byla provedena operace tep pravé kyčle. Měla jsem strach, ale zbytečný. Na operaci jsem byla v Litoměřicích. Po operaci jsem byla v pořádku, žádné problémy, a běhala jsem s berlama. Potom na reh. oddělení a domů. Teď 8. 6. jdu na rentgen a 16. 6 ke svému ortopedovi. Tak jsem zvědavá jak dopadnu.A potom lázně.Ale co mě překvapilo, že mám nohu o 1cm delší tak jsem zvědavá jak to bude s chůzí bez holí.Máte s tím někdo také problém? Díky za odpověď. A P. Pejskomilce sděluji ať se nebojí nestojí to za ten strach.Dostanete injekce na bolest a nejsou žádné potíže. U mě bylo a stále je spaní na zádech. Ještě, že mohu spát na zdravém boku.Díky Julie
Irena  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Já mám oprerovanou o 1 cm kratší.
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
A řek Vám někdo čím to je? Já jsem se nezeptala ale až půjdu na další kontrolu tak se zeptám. Dělá Vám to potíže při chůzi? Kulháte? Díky za odpověď. Julie

Reakce na Juliesvarc

Irena  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Byla jsem na reoperaci 15.5.2015, takže zatím chobím o berlích. 25.6. jdu na kontrolu po 6 týdnech, tak uvidím ,co se dozvím. Před reoperací jsem měla nohu kratší o 2 cm a nosila jsem podpatěnku.

Reakce na Irena

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Já měla nohy stejné tak zkusím také tu podpatěnku a uvidím. Už mi ji nabízel ort. ale pak jsme to zamluvili. Ale stejně ještě chodím s holema. Hezký den a ať Vám to zítra dobře dopadne:)
Ywet  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Ja zase o 2,5 delší.
Dá se to nějak zvládnout, ? Od ledna 2020
Havluše  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Dobry den mě byla provedena operace tep leveho kyčle 2.6. 2015 v Plzni a také mám operovanou nohu o centimetr delší,bylo mi vysvětleno,že si to sedne a nebude to poznat havluse
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Díky, tak budu čekat a uvidím. Jsem ráda, že jste se ozvala. Děkuji :)

Reakce na Juliesvarc

Havluše  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Nemáte zač,jen ted když tady čtu o vypadávání kyčle mam trochu obavy,já vím ,že se musím hlídat a nemyslet na to,ale přece jen,se bojím :-(
Ywet  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,sedlo si to?
pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Milá Julinko, už jsem po operaci od 24.dubna! V červenci jedu do lázní.
Taky když "zlobím " a potřebuji k lince obě ruce mám pocit, že kulhám, ale možná je to podvědomí...Uvidíme. Jen se na sebe zlobím, že oproti pobytu v zařízeních, doma cvičení drobně flákám. Bylo teď příšerné počasí a byla jsem ráda, že vegetuji. Těším se zase na přísnější režim,abych se opět rozcvičila a vylepšila. Pěkné dny a pobyt v lázních.Pak si písneme....
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Milá Pejskomilko! Tak to jsme byli na operaci stejně, já též 24. 4. Teď čekám každý den, kdy mi přijdou lázně. Jdu do Teplic. Doma ale cvičím a šlapu rotoped. a pouštím se bez holí ale jen na malou vzdálenost. Ještě nesmím. Kam jedete do lázní? Jinak přeji jen to nej......Julik

Reakce na Juliesvarc

pejskomilka  |  návštěvník  |  Praha
  • 69 odpovědí
  • 19 Likes
Julinko, jedu do Varů do hotelu, který je zaměřen na pohybovky.
Jsem š´tasná, že jsem se vůbec v sezoně chytla do předepsaných 3 měsíců po operaci. Všechno blíž Praze,aby děti nemusely tak daleko za mnou/ hlavně s pejskem, abych odlukou nestrádala/ na návštěvu dojíždět bylo beznadějně obsazené. Měla jsem jít původně na operaci v lednu a měla rezervaci v Bohdanči, ale to padlo, tak potom jsem měla fofr.Moje kamarádka /zdravotnice/ jezdí každý rok do po operaci páteře do Teplic, které si cíleně vybrala a je vždy moc a moc spokojená.Tak věřím, že bude i Vy. Po návratu si písneme.
V pondělí slavím 70-tiny a vyžádala jsem si rotoped, tak věřím, že budu po návratu ukázněná. Ale já hodně chodím do lesa na procházky z mým milovaným jezevčíčkem, a mám toho, včetně kilometrů po bytě /to by nikdo nevěřil, kolik toho člověk napajdá a zejména, když zapomíná, a jde do lednice opakovaně/ plné kecky a cvičím poté jen s balonem v posteli.Srdečně zdravím a pokračujte, jste lepší než já!!!,ale já budu taky!L.

Reakce na pejskomilka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Díky milá Pejskomilko, Hlavně ať se Vám tam líbí a užijte si to. Já se do Teplic těším, jezdí tam kamarádka už 14 let. na křížek. CHtěla jsem se zeptat, pokoj se prý platí. Budu platit asi přes 4000 tisíce. Za jednol. až 8000 tisíc. Ale já jsem kamarádská tak mě nevadí být s někým na pokoji. Až se vrátíme tak jak píšete si dáme vědět. Zatím hezký víkend.
Evka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Jsem po operaci obou kyčlí pravý kyčel mě operovyli v 2006 a levý 2010 a v 2013 jsem s levým již byla na reoperaci a ted se chystám na další reoperaci levého kyčle. Kyčel mě vypadává již mě vypadl 11 krát.Taky mám kratší nohu i když se mě zdálo,že po reoperaci se to zpravilo tak je jedna kratšíKrok je pak takový kolebavý navíc bolí v zádech.Pokud je noha o moc kratší doporučují nechat jednu botu podrazit.Jste krátce po operaci třeba se to srovná.Přeji at je vše v pořádku.Eva
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Děkuji za odpověď, myslím, že to bude dobré, ale ještě chodím s holema tak to není tak poznat. Uvidím ale co se dá dělat hlavně že chodím bez bolesti. Přeji Vám ať vše dobře dopadne a aby to už bylo dobré.Hezký večer Julie
Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
Paní Evičko, chtěla jsem se zeptat, když Vám to vypadlo to muselo hrozně bolet? A co Vám s tím dělali? Díky za odpověď. Julik

Reakce na Juliesvarc

Evka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den!Když se Vám kyčel vykloubí tak Vám to tam musí zpatky zakloubit to jest nahodit zpátky je to podobné třeba jak rameno asi o něco horší .Bolí to hrozně.To Vás chytnou dva doktoři za kyčlejeden za ramena abyste sebou moc nezkubala a čtvrtý Vás chytne dole za nart a různe Vám jí kroutí,natahuje a zkouší,aby to zkočilo zpátky většinou na počtvrté to tam zkočilo,ale mezi tím jak to zkouší tam zakloubit Vás vozí na rengen,aby zkontrolovali jestli,už ten kloub je zpátky jak není tak znovu.Co mě ted naposled po dvakrát vypadl kyčel tak to zkoušeli čtyřikrát a nešlo to tak mě museli uspat a nahodit to v narkoze.I to předělávání na rengen a zpátky Přeji hezký den neskutečně bolí.Pak se Vám uleví i když od posledního vykloubení mám dost velké bolesti a tak domlouvám další reoperaci snad se to podaří.Ted to domlouvám u Svaté Anny v Brně.Přeji hezký den

Reakce na Evka

Juliesvarc  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 58 odpovědí
  • 13 Likes
No to je hrůza to budu moc opatrná oni nám v nemocnici sestry říkaly aby jsme si dali na to pozor.Ale díky za informaci. Julie
Ywet  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Jak je teď stav s kyčlemi
Monika  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 3 Likes
Jsem po operaci 3 měsíce a operovanou pravou nohu mám asi o 3cm delší, před operací byla o 2 cm kratší. Je to docela skok. Nechala jsem si podrazit boty o 3cm, ale zdá se mi to stále málo, stejně se houpu. Bez berlí si to neumím představit, vypadá to, že je budu mít do operace levé nohy, obě mám po vrozené dysplazii. Ale kdo ví, kdy to bude
JuliS  |  návštěvník  |  Zilina
  • 1 odpovědí
Ahoj Monika, to ma mrzí, mám niečo podobné, mohla by som ti napísať súkromne (sklenarovaju@gmail.com)? Zatiaľ držím palce. Julis

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí