Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Po TEP délka +3 cm - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Po TEP délka +3 cm

Po TEP délka +3 cm

jjb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
prosím o zkušenosti - jak dál ? Jsem 4M po TEP levé kyčle, jizva krásně zhojená, kyčel dle ortopeda v pořádku, ale při RHB-vyšetření, pro setrvalou pajdavou chůzi a bolestivost v hýždi až tříslech, změřena operovaná noha o ca. 3 cm delší. Jsem už také po lázních. Doporučena další intenzivní rehabilitace a úprava boty o 1-2 cm. Má někdo zkušenost s tímto problémem ? Při hledání odpovědi jsem potkal i video od údajně ortopeda, který tvrdil, že vložky a podpatěnky jsou špatně a že pánev dokáže pobrat až 5 cm rozdílu délky......
jjb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
oprava konce......pánev dokáže údajně pobrat až 1 cm rozdílu délky nohou = podpatěnky do 1 cm tedy by neměly hrát roli. Řešil někdo takovýto pooperační problém ?
jjb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Oprava - ta nožka je delší 3-4 cm, nějak se nedaří shodnout na přesné míře, a k tomu videu bylo upřesněno, že ten rozdíl co pobere samotná pánev není 5 cm ale o řád méně, tedy 0,5-1 cm.
Aktuálně mám podraženo 20 mm + přidávám dle pocitu asi 10 mm vložkou vyrobenou slepením dvou silnějších a tvrdších vložek. Chystám se na vyšetření ke špičkovému operatérovi s pravděpodobným odoperováním druhé kyčle ke korekci , tato je už po způsobeném přetěžování také ve 3+ stupni, snad někdy na jaře.

Reakce na jjb

Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 11 odpovědí
Mě čeká druhá noha v březnu. Také mi slíbili, že mi nohy srovnají. Ať vám to dobře dopadne. Hezký den Šafaříková
Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den, já jsem po TEP 6měs. a mám operovanou nohu delší o 2,5cm. Nechala jsem si podrazit boty a nebo využívám podpatěnky. Doktor s tím souhlasí. Bez nich si vůbec kvůli bolesti v bederní páteři , chůzi neumím představit. Na jaře jdu na druhou nohu a rozdíl mi mají upravit. S pozdravem Šafaříková
jjb  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
cítím s Vámi - po tom, co mi ten rozdíl úspěšně skoro 4 měsíce tajili ( že to chce více RHB ) mám také rozhozenou páteř - bederku + skolioza + krční..... vyhrotilo se až do nápodoby Menierova syndromu neprokázaného původu, domnívám se že tou krční páteří....
Přeji zlepšení zdraví !

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí