Pooperační paréza po TEP kyčle

Pooperační paréza po TEP kyčle

zdenka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, v lednu 2014 mi byla v nemocnici Mostiště operována kyčel- totální endoprotéza. Jsem z Pardubic a zde mi nabídli termín 15-18 měsíců. Měla jsem hrozné bolesti, proto jsem hledala, kde mi operaci provedou dříve. O Mostišti jsem se setkala s dobrými zkušenostmi lidí z místa mého bydliště. Anestezie - přes mé výhrady byla spinální. Bezprostředně po operaci, kdy jsem již cítila neoper. nohu, jsem zároveň necítila operovanou a jak se později ukázalo, vznikla mi paréza od kolena dolů. Podstoupila jsem rehabilitace, sama si vše zařídila, Nemocnice Mostiště se mnou vůbec nekomunikovala a dělali, jako že se nic nestalo. Dnes po 10 měsících dle EMG nerv neroste, paréza přetrvává, objevily se neuropatie. Mám bolestivé vzruchy v hleznu, oteklý kotník. Stále rehabilituji 2x týdně v rehab ambulanci stimulace + pasivní cvičení, manžel byl se mnou v Luži na zácviku a denně se mnou 2x cvičí. Jakou mám naději, že se stav zlepší a jaká je vyhlídka - mám jít na endoprotézu druhé kyčle - nemůže se totéž stát znovu? Mám diagnostikovanou revmatoidní artritidu. Děkuji za odpověďIng. Zdenka Burešová
Antonín Cuc
Antonín Cuc  |  návštěvník  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 1 Like
Ortopedi nesledují kontextulání vznik kompliklací vyvolaných primooperací TEP kyčle, protože se rádi schovají za práci "neurologů" nebo "neurochirugů", kteří by měli být Ortopedy traumatology oficiálně pozvání k rozhodnutí - jak lze účinně řešit Váš problém. Bezodkladně žádejte o stanovisko Neurochirurgické kliniky, často je v době 1 roku možnost rekonstrukce nervového spojení plastickou reimplantací kusů nervu z Vaší hrany chodidla - ale operace musí být provedena včas od vzniku traumatu (ideálně do 2 měsíců, ale možno i po 10 měsících pro záchranu aspoň částečné funkčnosti) ale ortopedi raději se tváří - že za Vaše komplikace nebo individuální přidružené potíže vůbec nemohou, což je ovšem lež! Bojí se Vaší žaloby na nežádoucí vzniklé následky.
anonym  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
dobry den ,
ja som dopadla tak isto ako vy len s tym rozdílem,že mne operovali v Egypte a tam mi operaci zbabrali ,už jsem po 2 revizní operaci operace se zdarila na podruhé jenom nerv mi už nedoroste s tym jsem smírena on totiš dorusta do 1 roka .
Na vysvetlení byla jsem v Egypte na dovolené a tam jsem tak neštastne spadla a zlomila jsem si bedrovou kost..
jestli chcete vic vedet tak mi napište ...reakce na paní Zdenku.
p.s take jsem byla na EMG kde se potvdila Pareza OLGA
Martina  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám podobný problém. Po totální endoprotéze kyčle mám parezu. Ze začátku jsem s nohou vůbec nehnula, teď po 6 týdnech od operace ji zvedám, ale cítím divný tlak pod kolem a nad kolenem v oblasti stehna. Mohu vědět jak jste na tom teď vy?

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí