Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Špatné přijmutí kyčelního kloubu - Kyčel - totální endoprotéza klasická - Diskuze

Špatné přijmutí kyčelního kloubu

Špatné přijmutí kyčelního kloubu

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Zdravím. Jsem 2.měsíce po operaci kyčelního kloubu. Na rendgenu je vše v pořádku, ale já mám stále bolesti okolo kloubu, také často v tříslech. Mám zvýšené teploty a občas také zimnici. Jsem po lázních, kde jsem 14 dní ležela s teplotama av tom vedru se dvěma dekama. Lékař mi řekl, že se mé tělo špatně srovnává s tou operaci- to bylo v lázních. Ale jak dlouho mohou ty bolesti přetrvávat? Prosím poraďte mi. Je mi 72 let a jsem silnější postavy.
lena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 3 Likes
Já měla v roce 2013 výměnu levé kyčle a téměř rok trvalo než jsem sama mohla všude zajít tehdy jsem měla 49 let.Kycel vás bude bolet na chlad když budou mrazy a ráno než ji rozhybete.
mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Lenko, moc děkuji, že jste si mě všimla. Ale moc jste mě nepotěšila. Mámchodit na procházky, ale mám přetíženou pravou ruku. Bydlím ve 4.tém poschodí bez výtahu, takže se mi někdy ani ven nechce. Teď to nezvládám, ale celý rok? moc Vám děkuji. Přeji pěkný den.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Já mám pořád pocit, že endoprotézu v stehenní kosti u jedné nohy cítím, jakoby tlak při některém pohybu. Budou to už tři roky, druhá noha dva. Operatér tvrdí, že se tělo brání kovu. Reaguji bolestí na změny počasí, nebolí kloub, ale stehno, tlak v kosti. Druhá noha v pohodě, tam jen občas bolest v tříslu, ale jen u určitého pohybu. Je to velký zásah, každé tělo se s ním srovnává jinak. Já mám i pocit, že noha, která byla operovaná první je víc citlivá, byla to pak pro ni větší zátěž u druhé operace.
Hodně mi pomáhá rotoped, chodím a chodím, ale jsem o dvacet let mladší než vy. Prostě jsem se naučila žít s občasnou bolestí, občas mě to děsí, ale ten pocit, že zase můžu chodit, ohýbat se, ten je úžasný. Po šesti týdnech od propuštění jsem doma mohla popocházet bez berlí, venku až po třech měsících, ale úplnou jistotu v chůzi jsem cítila až po 7 měsících od operace. Noste ven berle dokud si nebudete 100% jistá, používejte obě, s jednou vás rozbolí záda. Snažte se denně cvičit cviky z lázní (já nebyla nikde), dlouho nesedět, chodit po bytě. To zvládnete, nebojte, chce to trpělivost.

Reakce na mojinko

lena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 3 Likes
Hlavně každý to má jinak,prostě chce to čas a musíme věřit,že to zvládneme.

Reakce na lena

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Děvčata děkuji za povzbuzení. Budu čekat jak to se mnou dopadne. Už jsem 2apůl měsíce po operaci a včera jsem zkoušela spát na levé strně ale bolest mi to nedovolila. Jak říkáte chce to čas.
myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj Iren, jsme stejně staré a jsem adeptka na TEP už cca 8.let. Držím pohromadě a operaci -obou kyčlí -odkládám dokud to jde. Nekulhám, neusínám s bolestma..jen prostě nemůžu chodit na dlouhé procházky, tak jezdím na kole a plavu. Proto si říkám, že na operaci prostě spěchat nebudu. Nicméně chodím každý rok na RTG a kontrolu k lékaři. Během jednoho roku - až se rozhodnu - budu muset absolvovat obě nohy. Chci se zeptat, zda jsou klouby, které už vydrží bez další výměny, lékař říká, že takové nejsou ani ve světě. Dále, jak dlouhá je jizva po operaci, 10cm, 20cm..až ke koleni...A zda je možné pak normální chození po horách, tanec atd. Nebo už je omezení napořád. Ani nečekám, že odpovíš, ale co kdyby. papa a ať se daří! Táňa

Reakce na myska

lena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 3 Likes
Zdravím,tím že už jednu kycel mám tak jizva je v pohode není víc než 10cm a není nijak viditelná v nevykrojenych plavkach,je to pořád me téma operaci druhe kyčle odkládám a nejhorší je že lékaři neřeknou co je lepší,ja spíš že mám ještě jiné zdravotní potíže a mám pocit že nemám sílu,kyčel mám nehybnou,vyskakuje mi a bez léků nevydržím,ale pořad když se nepretezuji mohu pracovat na zahradě,tančit a vylézt na židli,operovana kyčel taky bolí dává najevo co si nesmíte dovolit,třeba když jdu ze schodu,mám pocit že padám.

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Ahoj Mysko,
já mám obě kyčle odoperované přesně rok po sobě. Odkládala jsem to co nejdéle, i doktor říkal, že jsem ještě "mladá", jenže pak jednou řekl poslední rok a musí být operace. Já už se ani neohnula natáhnout ponožky, zavázat boty, bolesti při chůzi už šly celou nohou. Endoprotéza podle doktora vydrží tak dlouho, jak šetrně se k ní pacient chová. Jizvy mám asi 15 cm, hned po vyndání svorek je potřeba je několikrát denně masírovat, natahovat, štípat, mazat, nejlepší je domácí sádlo. Půl roku po operaci jsem byla po každé operaci u moře, lázně jsem odmítla. Dříve jsem hodně cvičila, to mi doporučil zvolnit, hlavně minimálně první rok nepřetěžovat nohy. Plavu, ale nedoporučil mi prsa. Túry v pohodě (ale nohy cítím, hlavně při nerovném povrchu), ale žádný těžký batoh, i běžně nosit max. 5kg, opravdu to občas cítím, když váhu přeženu. Jsou určité pohyby, které nedoporučují navždy, ale je to doktor od doktora jiné. Třeba žádná noha přes nohu, hluboký dřep, do měkkých a nízkých sedaček usedat opatrně.... Pokud jsi ve stavu v jakém jsi, tak bych nespěchala, já po cca 5 letech už fakt bolestí sotva chodila, noha se zkracovala, kulhala jsem, šlo to pak strašně rychle. Bohužel je tu vždy riziko uvolnění endoprotézy, to mi řekl hned na první kontrole. Buď se brání tělo, nebo stačí pár nešikovných pohybů, je to prý individuální. Někomu drží dvacet let, někdo jde na výměnu třeba po třech, pěti letech. Prý, když ji dostane starší člověk, tak už tolik pohybu nemá a vydrží mu, ale pokud ji máš v aktivním věku, tak holt dostane víc zabrat. Doporučuji pročíst diskusi na webu Doktorka.cz ,Totální endoprotéza kyčle (http://diskuse.doktorka.cz/totalni-endoproteza-kycle/archiv/10780/). Jsou tam skvělé rady tepkařek, já ji před operací pročítala poctivě celou a moc mi to pomohlo.

Reakce na Jája

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj Jájo, moc děkuji za odpověď, všechno se hodí. Já držím od doporučení k operaci již osm let, bylo mi 45., zdálo se mi to brzy, v kyčli mě občas píchlo a podlomila se mi noha, ale nic víc. Už tehdy mě hnali na operaci. Prošla jsem osm doktorů. Společný jmenovatel byl operace, jinak se ale názory dost lišily. Poslechla jsem sama sebe a dokud nebudu trpět bolestmi, budu odkládat. Nemůžu na tůry, vydržím max.hodinku chůze. Současná doba, tj. ježdění všude autem mi velmi nahrává. Pohyb doplňuji ježděním na kole a plaváním. Musela jsem tedy změnit aktivity, nemůžu běhat, hrát tenis - to je pro mě těžké, ale jsou horší věci a jsem ráda, že můžu aspoň něco. Beru denně vápník a hořčík , a to mi taky velmi pomáhá. No..uvidíme. Mám velké obavy, vím, co všechno se může stát. NEsedne, kulhání...tohle všechno je pro mě strašák. Vím, že když člověk přestane chodit, vlastně je mrtvý. Zažila jsem to s mámou. Tak si držme všichni palce, nic jiného nezbývá.

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mysko, tak když započítám i občasné píchnutí jak popisuješ, tak jsem vydržela deset let. Doktor mi přímo řekl, že padesátka bude optimální. První doktor neviděl důvod, proč mám problémy, tak jsem změnila zařízení i město. Druhý by hned operoval, to už jsem měla problémy s bolestí a pohybem. Jenže jsem chtěla zkusit metodu ACP, tak mě předal primáři a u toho jsem zůstala doposud. Právě on řekl, ať vydržím co nejdéle, že je to na operaci brzy. On je fakt odborník, hodně operoval sportovce, jsem ráda, že jsem u něj, i když už odešel do důchodu. Jeho kolega mi řekl, ať se vykašlu na veškeré doplňky, že jsou to vyhozené peníze. Dodnes si 2x ročně koupím Condrosulf, 400 je to lék, hlavně prevence pro kolena. Silnější verzi píše ortoped, vyjde levněji, ale nechce se mi tam jen kvůli tomu. Slabší polknu dvě tablety. Kachnila jsem už tak tři roky před operací, bohužel i po operacích, kdy obě nohy stejně dlouhé, ale je to vše v hlavě, musím se soustředit na chůzi a jde to i normálně. Po operaci hlavně varují před pády. Dál kolo a plavání, overball a hlavně chodím, chodím a chodím :D Držím palce, neboj, to se zvládne, jen si člověk musí zvyknout na upravený režim. Jak popisuji výše, nejsem úplně bez bolestí, ale nedá se to vůbec srovnávat. Hezký den :D!

Reakce na Jája

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Jájo, a co to je ACP?

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
ACP zjednodušeně jsou injekce vlastní plazmy rovnou do kloubu. Je to placená metoda, ceny se různí a pořád je to +/- 3 tisíce jedna injekce, doporučují se tři. Odeberou ti krev, ve speciálním přístroji okamžitě odstředí plazmu a aplikuje se do kloubní štěrbiny. Uleví od bolesti, zlepší pohyb. První doktor mě seřval, co vymýšlím, druhý mě odeslal za primářem. Ten mi narovinu řekl, že už jsem na hraně, že on to doporučuje do II. stupně artrózy, já měla začínající trojku. Chtěla jsem to zkusit, abych si nic nevyčítala, tak souhlasil, ale dal mi jen půl roku účinku. A přesně tak to bylo, ale nelituji, teda jedině toho, že jsem ztratila rok, mohl být účinek delší. Oni to běžně dělají soukromé i státní ordinace, já jezdím do krajské nemocnice. Ale je to individuální, každý reaguje jinak.
http://www.acpmetoda.cz/acp.html

Reakce na Jája

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Jájo, to já mám artrozu 4.stupně na jednom a 3.st. na druhém, takže vhodná nejsem. Ke všemu mám dysplazii, tj. špatné postavení kyčlí od narození, do toho vrcholový sport do 20.let. Jaký druh kloubu máš Ty, jako stejně stará žena, jako já? Četla jsem, že druhá operace, tedy výměna umělého kloubu za další už je téměř jistý vozík, proto to tak oddaluji.

Reakce na myska

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Zdravím vás . Jsem po operaci 2měsíce a 20 dnů a stále mám bolesti na operované kyčli stále spát nemůžu, ale mě zajímá od kdy můžu porušit 90 úhel. Neporadíte mi někdo? Přeji všem kdo se na operaci chystá aby to dobře dopadlo.

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Myska, tak já šla na operaci a už bylo napsáno těžký stav artrózy, už to nemělo ani stupně :D Jj, taky jsem se hodně hýbala a vrozenou vadu stříšek mi odhalili, až jsem začala mít problémy. Nechtěl doktor věřit, že nemám problémy od mládí, ani v těhotenství. Doktor mi řekl, že dostanu tu nejlepší a nejvhodnější náhradu, jsou jich desítky tvarů. Mám titanovou směsku, ale vždy se zapomenu zeptat, jakou mám hlavici, v papírech to nebylo. Výměna je prý náročnější, ale vozíku se neboj. Na rentgenu mi řekli, že mám dlouhé dříky ve stehně, že musí udělat ještě další snímek, že jsou zvyklí na kratší. Teď jde na operaci můj známý, nemá bolesti, jen kulhá a omezený pohyb, 4. stupeň, ale hlavice už déle nevydrží. To mi řekl i můj doktor, prý rok a muže se rozpadnout, jak je poškozená. Já nemít bolesti už v celé noze, tak nejdu, vydržím, ale už jsem sotva chodila. Omezit pohyb bylo těžké, hlavně si to srovnat v hlavě, ale teď jsou jiné priority, než cvičení. Ale bez něj není nutné být, jen se musí zvolit optimální sport, přeci jen, je to velký zásah do těla.

Reakce na Jája

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Mockrát děkuji, bojím se, ale nic jiného mi stejně nezbyde. Každý rok chodím na RTG, nemám bolesti, jen prostě nevydržím chodit, začnu odlehčovat horší nohu, a tím pádem kulhám. Všude jezdím autem nebo na kole. Chodím plavat, abych měla nějaký pohyb. Tohle mi snad zůstane ještě i po operaci. Já mám vrozenou dysplazii obou kloubů, takže operace obou bude muset proběhnout v jednom roce, což je šílená představa. NEvím, jak s prací, aby mi nepropadla licence, musím alespon jednou za měsíc odpracovat jednu službu. Bohužel na pracoviště musím vyšlapat schody. To už jsou jen další detaily. Doufám, že mi dají správný kloub, klidně bych si připlatila. Nemám žádné známé. Kdybych jela někde mimo své bydliště -Ostrava, tak nevím, jak bych se pak dostala domů, např. z Prahy, jak by mě dostávali do Ostravy. Asi bych to neuseděla nebo vleže sanita asi ne.

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mysko, neboj se operace, oni to opravdu umí, určitě Fakultka v Porubě má kvalitní ortopédy. Já měla výhodu, že jsem chodila do nemocniční ambulance, přímo k primáři a s ním se rovnou domluvila, že mě odoperuje jedině on, věřila jsem mu. Náhradu určí doktor, věř mu. Pokud jde o mladší ročníky, všude dávají co nejkvalitnější, už vzhledem k aktivnímu životu. Stejně nerozumíme jaký je mezi nimi rozdíl. Nám "mladicím", pokud nemáš osteoporózu dávají samozarůstající protézu, dříkem proroste kostní dřeň, starší dostávají cementované. Ta necementovaná má asi o týden delší dobu než se usadí pevně, to mi řekl doktor. Cementované to trvá prý dva týdny, necementované o týden déle. Zhruba dvanáct dní v nemocnici, vytáhnou stehy nebo svorky, potom sanitkou vleže převoz domů, první kontrola po 6 týdnech, pak ti dovolí i řídit auto, jen opatrně při nasedání. Jako spolujezdec jsem poprvé jela po třech týdnech, podruhé už 14 dní po propuštění. Každý doktor má svůj režim, ten můj mi už po těch šesti týdnech dovolil plně došlápnout a doma popocházet bez berlí, za dalších šest jsem mohla odložit berle i venku. Ale nesmí se nic přehánět, i doma jsem nechodila zprvu hned jen bez berlí, k večeru už nohy byly unavené. Schody se trénují pátý den po operaci, nic to není, chce to cvik. Z nemocnice jsem odcházela rozchozená, uměla cviky, nejela jsem do lázní, což mi doktor schválil, že to není nutné, že cvičím sama. Po první kontrole jsem opět sedla na rotoped, ten denně od 15 minut až zase hodinu, jak jsem byla zvyklá, ale bez zátěže. když jsem odložila berle, začala jsem chodit pravidelně plavat (nesmím po operaci plavat prsa), ve vodě jsem si u kraje i cvičila různé cviky na rozsah kloubů. Pokud jsi sportovala, nemáš se čeho bát. Druhou operaci mi navrhovali po 9 měsících od první, já trvala na 12 měsících. Poslední dva už jsem si nadávala, že jsem měla souhlasit. U druhé nohy šlo všechno tak nějak samo. Poprvé, když mě rehabilitační postavila, jsem řekla, že nikdy chodit nebudu, za pár dní jsem rázovala po chodbě od rána do večera, co taky v nemocnici dělat. U druhé jsem si hned po přeložení z JIPky došla sama na záchod, dokonce jsem táhla i kapačku. Čtvrtý den po operaci mi nový primář řekl, že by mě klidně pustil domů a přijela bych až na stehy, ale vzhledem k počasí (ledovka, sníh) a vzdálenosti (40 km) je to risk. Vše už umíš, až jsem se musela krotit, abych neběhala moc brzo. Chce to hlavně posilovat svaly nohou. Je fakt, že pravá noha, prvně odoperovaná dostala potom zabrat, víc ji cítím, občas pobolívá ve stehně. Víš co je zajímavé? Jeden doktor mi v nemocnici řekl, že když jsem měla vrozenou vadu kyčlí, tak plavání mi rozjelo artrózu. Plavání je zdravé, ale pro zdravé kyčle. Já chodila asi 12 let pravidelně několikrát týdně plavat, nebo do fitka. Jsem OSVČ, tak jsem si mohla marodit jak chtěla, ale omezené vycházky mi vadily. Poprvé jsem končila neschopenku po třech, podruhé po čtyřech měsících. Ale znám pacienty, co šli po první kontrole sedět do práce. Obvoďák brblal, že běžně se marodí půl roku a déle, ale to bych nevydržela. Bát se je přirozené, ale úleva po operaci je neskutečná.

Reakce na Jája

Avina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Zdravím,já se taky před operací strašně bála,měla jsem děsivé sny-hrůza, dnes jsem 6 týdnů po ve Voj.nemocnici v Brně, po 11 dnech me vezla sanitka v leže z nemocnice rovnou do Jevíčka,kde jsem se bezvadně rozhýbala a za necelé tři týdny mě sanitkou vleže odvezli domů a v lednu jedu na měsíc do lázní. Myslím,že je to celé hodně o vůli,o nastavení si všeho v hlavě, já nejsem už žádná mladice-58 let,ale přiměřeně aktivního života se vzdávat nehodlám. Tyto stránky-diskuze mě před operací i po ní mocmoc pomohly, takže díky vám všem!

Reakce na Avina

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký máte kloub? Zdali s keramickou hlavicí nebo jaký? To je to hlavní, o co mi jde. Tvrdí, že nejsou možnosti si připlatit lepší, ale pak čtu články s různými osobnostmi a tam si přečtu třeba to, že jsou lepší klouby. Ale ani ten nejlepší zatím nikde neuvedli jako doživotní, tedy pokud jsme ta mladší - 50.-60.let.Jistěže 75.letá babička už to bude mít asi do smrti. Jednak kloub už nebude tak namáhat, protože tolik nesportuje, je ráda, že chodí. Mně je 54.let a v mládí jsem dělala vrcholový sport. Nyní úměrně zdravotnímu stavu jen plavu a jezdím na kole. Nezvládám dlouhou chůzi, noha se mi začne podlamovat, Bohužel mě čeká operace obou kloubů v jednom roce, mám dysplazii a ještě vysokou artrozu. Vbec nevím, jak se to dá v jednom roce zvládnout. Odkládám už osm let, zatím nespím s bolestma, takže to není takový problém. Omezení cítím jen v těch dlouhých procházkách. Ráda bych šla na hory nebo dlouze o městě, ale to bohužel nejde. Hýbu se ale každý den.Prostě plavu, i když to zrovna není můj šálek kávy a za normálních okolností bych si určitě věnovala jiným sportům, třeba tenisu. Pokud je výsledkem operace jenom to, že můžu chodit, je to pro mě zoufalá představa. Budu to odkládat do poslední možnosti, samozřejmě pokud budou bolesti, nedá se nic dělat. Posouvám taky další reoperaci, která je cca po 15.letech, podle aktivit majitele. Napište mi, prosím, jestli s Vámi konzultovali typ kloub a jaký máte. Děkuji Vám, Táňa

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mysko, jako laici se v kloubech stejně nevyznáme. Co rozhoduje o kvalitě? Cena? Výrobce? Já měla také oba klouby během jednoho roku, bylo mi padesát. Byla jsem zvyklá na aktivní život, což poslední roky bolesti stejně hodně omezily. Operoval mě primář, vyhlášený odborník, chodila jsem k němu už na ambulanci několik let. Ten mi řekl, že dostanu tu nejlepší TEP, co je možné. Mám slitinu s titanem a hlavice tuším keramika. Záleží na mnoha faktorech - věk, zda cementovaná či necementovaná (ty mám já), výška, váha, postavení kyčle v pánvi, stav kostí, aktivity .... Bylo mi řečeno, že má pacienty 15-20 let s náhradou, jiným musí třeba i po třech letech a dříve dělat reoperace. Upozornil mě, že mi náhrada vydrží tak dlouho, jak se k ní budu chovat. Takže nepřetěžovat skoky, doskoky, horské túry bez těžkého batohu a s hůlkami, plavat, ale ne prsa, kolo, chůze, nezvedat těžké věci, nosit max. 5kg, vyhnout se některým pohybům už navždy (noha přes nohu, hluboký dřep, žádné vibrační plošiny na cvičení). Hlavní je se vyvarovat pádu, hrozí prasknutí kosti, uvolnění atd. Proto nedoporučuje lyžování, ale prý je to na každém, jak se přizpůsobí. Já už mám nacvičené určité pohyby - klek, lehnutí, ohnutí, dělám je automaticky, což by mě dříve se zdravým kloubem ani nenapadlo, ale vyskočit prý může kdykoli, stačí mžik. Jak dlouho kloub vydrží, to ti nikdo přesně neřekne, ona stačí hloupá neléčená infekce a může se uvolnit. Já roky nebrala antibiotika, teď musím, zubař, infekty v krku, močové cesty, vše je riziko. Holt, je to kus cizího železa v těle a tomu se musíme přizpůsobit, něco za něco.

Reakce na myska

Avina  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer,mám kloub Zimmer,hlavice Metasul,operatér se mnou vše konzultoval,styl života a tak,takže prý mám kloub pro sportovce?, nic jsem neplatila,jen jsem si zjišťovala předem,do které nemocnice a ke kterému doktorovi půjdu. Jsem bez bolestí,vyspím se a znovu chci lyžovat,chodit po horách a tancovat-nic by prý neměl být problém,když budu rozumná.Jak píše Jája, trocha omezení je,ale s tím se dá srovnat, já si zatím vsugerovávám,že si prostě nedřepnu,ale všechno se mnou natrénovali v OLU Jevíčko-zase s ohledem na životní styl.

Reakce na Avina

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer. Já jsem po operaci 4.měsíce a mám stále bolesti, hlavně v tříslech a dále do stehna. Jsem trochu zklamaná, hodně lidí mi říká, že mám už hole zahodit,ale co pak. Operace dopadla velmi dobře , ale moje tělo stále stávkuje. Nevím kde dělám chybu. Neobleču si silonky a ani ponožky.

Reakce na Avina

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer, já vám závidím, že Vás v Jevíčku vše naučili. Mně naučili jen otáčet se na posteli, chodit po schodech. A v lázní mě nenaučili nic. Jen ne nohu přes nohu a nepřekročit ůhel 90 stupňu. Nevím jak se dostat s kleku, nebo se země.Jak obléci silonky. Vlázních jsem 14.dní ležela s horečkama. Prý moje tělo nechce přijmout cizí těleso. Jsem 4. měsíce po operaci a stále mám bolesti, ale už menší. Minule jsem si sedla k vnučce na zem a nahoru mě tahal manžel s nevěstou. Čtu vše co děvčata píši a něčemu už rozumím. Třeba, že bolesti budou ještě trvat. Jo je mi 72.let. Ať se Vám v životě daří.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, já v lázních ani na rehabilitaci nikde nebyla, operatér mi to schvaloval, prý pro mě ztráta času, já letěla půl roku po operaci raději k moři. Cviky mě naučila rehabilitační v nemocnici, měla jsem spoustu informací z internetové diskuse na https://diskuse.doktorka.cz/totalni-endoproteza-kycle?page=380. Je tam asi 10 tisíc příspěvků, pročetla jsem celou a získala snad ty nejlepší rady, rovnou od tepkařů. Třeba ti tam taky někdo poradí něco nového. Po první kontrole jsem sedla na rotoped a sedím na něm pravidelně. Mě pobolívá pravé stehno i tři roky po operaci, reaguji i na změny počasí, taky mi tvrdí, že tělo se cizímu předmětu brání, ale já můžu "normálně" fungovat. Hezký den a nevzdávej to!!!!
Když jsem byla "chvilku" po operaci a občas i dnes, tak když jsem klečela nebo seděla na zemi a chtěla se postavit, tak zpět do kleku a opřela jsem se o něco kolem mne - židle, gauč a s pomoci této opěry se postavila. Dodnes se preventivně přidržuji, když lezu na židli, ze židle, či do výšky. Ráda se koupu ve vaně a i z ní lezu styl na kolena a postavit se. Čím déle budeš mít po operaci, tím víc věcí zvládneš. Dnes už se ohýbám až dlaněmi k zemi, 90 stupňů často nedodržím, jen si hlídám nohu přes nohu a hluboký dřep.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jájo, díky za rady. Mám ještě jiný problém . Operovaná noha je podle manžela o jeden a půl cm delší. U svého ortopeda jsem ještě nebyla. Takže to řeším rozdílnou obuvi. Ve vaně jsem také jednou byla, ale dopadlo to katastroficky. Divím se, že mi kyčel nevyskočila. Ještě jednou děkuji a přeji pěkné další dny.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Tak problém s délkou nohy znám moc dobře. Už před první operací se mi noha zkrátila, začala jsem chodit jako kachna. Po operaci byla noha naopak delší. Používala jsem do boty podpatěnku, celkem to pomáhalo. Operatér mi řekl, že u první operace se hledí hlavně na správné posazení kloubu, při druhé noze se srovnává délka. Prý natáhnout druhou nohu je jednodušší, než ji pak zkracovat. Mně nohy srovnali, ale u té co museli prodloužit občas cítím bolest v třísle, jakoby ten úpon byl krátký, ale to se dá přežít, objevuje se to hlavně při ranním vstávání. Pořád mám pocit, že jsi ještě poměrně čerstvě po operaci, vše se zlepší.

Reakce na mojinko

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Ahojte, já jsem před operaci, ale nějak to vůbec nechci přijmout. Držím pohromadě a tak čtu vaše příspěvky jen jako příběhy. Nicméně s tou délkou nohy, mám už už teď o 1,5cm kratší, jako kachna nechodím a lékař řekl, že to je na hranici meritelnosti. Byla jsem u pěti lékařů, každý mi řekl něco jiného, jeden mi napsal opatenku,... Nejvíc mi pomohl rehabilitační doktor, který řekl, že kdybych začala žít jako sedmdesátiletá babička, více ztratím než získám. Ať dále sportují, jen už ne běhat a skákat. Dá se jezdit na kole, bruslit, lyžovat, plavat. A tak jsem se přizpůsobila. Operace v budoucnu bude nutná, obě nohy v jednom roce, ale já to zatím nepřijímám. Píšete tu hrozně věci a když mi operovat any soused předvedl, jak už "běhá" Po 4.mesicich po operaci, tak tak si běhání skutečně nepředstavují... Ach jo.

Reakce na myska

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Myska, já se s tím smiřovala čtyři roky. Bolesti neuvěřitelné, skoro do konce jsem chodila do fitka. Doktor chtěl, ať vydržím do padesátky, v té době už byl na hraně životnosti, hrozil rozpad. Obě operace v pohodě, a opravdu nový život. Ano občas něco zabolí, občas zatuhne, ale nedá se to srovnat s dobou před. Sport mi nezakázali, jen holt doporučil nepřetěžovat, vyvarovat se pádu. Myslím, že každý si může najít nové aktivity, nic nekončí. Jen každé tělo jinak zásah přijímá. Bylo mi řečeno, že i když to mám za sebou, ať si uvědomím, že mám za sebou dvě těžké operace. Podpatěnky jsem kupovala v obuvi, mám botů plnou šatnu, tak teď tam je krabice vyřazených podpatěnek. Noha se před operací zkracuje úbytkem chrupavky a to kachnění, tím už člověk uhýbá bolesti.
Mysko, pokud máš operaci teprve výhledově, tak to máš pohodu. Kousek výš jsem dala odkaz na jinou diskusi, tam jsou opravdu skvělé rady, jen je potřeba se tím prokousat. Já ji pročítala před první operací asi půl roku. Teď změnili grafiku, ale pořád je to nejlepší diskuse, co na netu je.

Reakce na Jája

myska  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
ahoj Jájo, prosím Tě, mohla bys mi poslat ten odkaz na diskusi do mailu? xxxxxx

Reakce na myska

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
mysko, email jsem smazala z důvodů ochrany soukromí a možnosti zneužití. Vše si můžete poslat skrz soukromou zprávu jednoduchým klikem z profilu uživatele.
Lucie

Reakce na Avina

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer. Ch těla bych říci, že se moje tělo umoudřilo a konečně přijalo TEP. Jsem po operaci 7.měsíců. CHTĚLA BYCH PORADIT JESTLI MŮŽU CVIČIT dámské kliky. Může mi někdo poradit? Děkuji předem. Je mi 73.let a potřebuji posílit ruce.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, gratuluji. Dámské kliky můžeš, ale výborné na posílení rukou je cvičení s gumičkami. Stačí dát do vyhledávače a určitě vám vyjedou ukázky cviků. Gumu mívají i v Lidlu nebo Rossmannovi v akcích, ale jinak každá prodejna se sportem. Co ten pád? Předpokládám, že to nic nebylo. (snad si vás nepletu) Hezký den!

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jájo moc Vám děkuji za vaši radu. Ta guma to je ta široká stěma barvama? Ty doma mám, ale bojím se je teď používat na tu TEPku jestli si neublížím. Jináč ten pád dopadl celkem dobře, jen se něco málo uvolnilo. Přeji Vám pěkný a bezbolestný den. Vážím si Vašeho zájmu .

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Ano Mojinko, to jsou takové barevné, širší gumy, čím světlejší barva, lehčí pružnost - tu zvolte. Cvičte pouze cviky na ruce a zádové svaly, Cvik, kdy se zapojí i nohy bych zatím necvičila. Cvičte klidně v sedu. Můžete posilovat i s malými činkami, nebo pet láhve s vodou. Hezký víkend!

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji děkuji za nápad s činkami, na ně jsem úplně zapoměla. Přeji Vám pěkný večer. Klidně mi můžete tykat

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, já už vám tykám, vykám, vždy si to uvědomím po odeslání. Vy- ty mně tykejte, když vím, ráda poradím :D Jinak já pravidelně jezdím 4-5x týdně na rotopedu (už 15 let), udržel mi kyčle jakž takž před operacemi a od první kontroly jedu a jedu (mimo jiné cvičení).

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji, já se snažím také jezdit, ale vždy mám bolesti. Vydržím tak 20.minut a musím dolů. A v noci mám velké křeče. Stále mi připadá ta noha jako by nebyla moje. Už jsem se domluvila k doktorce, ale až v březnu. Tak uvidím. Ale jdu tam hlavně k vůli denní bolesti hlavy. Ale to sem nepatří.Přeji dobrou a bezbolestnou noc.
mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer.Jsem už skoro 5.měsíců po operaci. Dlouho se mi tělo nemohlo vyrovnat s operací. Už 14. dní jsem mohla doma chodit bez berlí. konečně jsem se začala radovat. A teď jsem spadla na zem jako pytel brambor. Spadla jsem na opačný bok. Teď mám bolesti opět a ještě k tomu otok. Nevím co dál. Celý den jsem ležela, snad se to sklidní. Ať se to nikomu nestane mějte se dobře.
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, pády jsou velmi nebezpečné, ale úplně se jim asi vyhnout nedá. Já spadla 2x venku, mžik. Jednou v Lidlu na kousku ovoce na zemi, podruhé mi sjela noha na obrubníku. U mě je jedno na kterou stranu. Nohy vydržely, ale podruhé jsem si natloukla žebra a měsíc sotva dýchala. Pokud máš otok, tak ho leduj - gelové sáčky, nebo stačí mražený hrášek, či kus masa v utěrce. Nikdy zmraženou věc rovnou na kůži, popálila by ses. Máš brzo po operaci, mohla sis něco natáhnout v noze. Moje známá uklouzla 8 týdnů po operaci, bolest, otok, modřiny, šla za operatérem a ten ji uklidnil, že je to jen natažený sval a prasklé cévky v něm. Pokud se ti za pár dní neuleví, "utíkej" na kontrolu za ortopedem. Hlavně se nenechej odbýt, že mají dlouhé objednání.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jájo, z celého srdce Vám děkuji za uklidnění. Já dva dny ležela v posteli s tabletkama od bolesti. Zítra to chci zkusit doma aspoň chvíli bez berlí, pokud mi to bolest dovolí. No uvidíme. Přeji Vám život bez pádu a bolesti. Ještě jednou děkuji

Reakce na mojinko

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Bolesti nepřešly, tak jsem se objednala k ortopedovi. Jájo přeji Vám ať se Vám dobře daří a bolesti už žádné nebyly.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, určitě to u Vás dobře dopadne, nebojte. Pokud dokážete chodit s berlemi, určitě to nebude (snad) nic strašného. Ona naraženina často bolí víc než zlomenina. Držím palce a šťastné, i když bolavé vykročení do nového roku.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jáji,dopadlo to dobře a dnes už můžu půl hodiny ležet na operované noze, jen mám stále bolesti, ale už menší. Děkuji Vám za rady. Přeji bezbolestné období.

Reakce na mojinko

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jáji, často vzpomínám na vaše rady, byla jste mi velkou oporou v mých bolestech. Prošla jsem rehabilitací, je to lepší, ale kotník mám stale špatný. Jináč krátké tratě jdu bez FH, ale ty nosím sebou, tady alespoň jednu. Když jsem unavená, tak ji použiji. Anavíc stále TEPKA nechce chodit do schodů ato bydlím ve 3 patře. Zkouším to stále, ale víc jak 4 schody neudělám. Pak se začnu kroutit. Tak jsem si vylila srdíčko a moc Vám ještě jdnou děkuji. Přeji hodně sil k řešení prolémů

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, moc zdravím, zrovna před pár dny jsem si na vás vzpomněla, jak se vám asi daří, jak zvládáte marodění manžela. To mě mrzí, že máte pořád problémy. Píšete, že používáte jednu berli, nezkoušela jste hůlku? Jenom jako oporu. Vyzkoušejte, jak by se s ní chodilo, třeba doma s velkým deštníkem. Chůze do schodů by už měla být v pohodě, je to divné. Je fakt, že mě u levé nohy občas bolí v třísle když chci nohu víc zvednout, třeba u nastupování do auta, občas i u pár schodů to cítím, ale to jsou jen chvilky. Vím, dělá se to těžko, mně trvalo rok, než jsem to udělala, ale co změnit doktora? Nový pohled. Objednací doby jsou tragické, chodit s bolestí není nic příjemného. Za chvilku budete rok po operaci, někomu trvá rekonvalescence déle, snad se to srovná také. Přeji pevnou vůli i nervy!!! Jsem ráda, že si občas napíšeme, škoda, že nemůžu víc pomoci.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jáji, už to bude skoro rok po operaci a noha mě nechce do schodů stále nosit. A o kotníku ani nemluvím. Doktor mi tam dal 2 injekce, ale nic se neděje. Byla jsem na nějakých stránkách a tam měli problémy i jiní. Takže mám smůlu. Možná třeba jen ještě počkat. Moc na Vás myslím. Jste moje trpělivá vrba a já Vám za to moc děkuji a přeji Vám hodně zdraví. Manžel prodělal ozářky a stále čekáme na odpověď. Jsem ráda, že Vás mám.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, jsem vždy ráda, když se ozvete, je mi vás líto, protože očekáváme úlevu a ona nikde. Je zvláštní, že máte problém "jen" se schody. Je pravda, že já mám problém s bolestí v pravém stehně i tři roky po operaci, když chci zvednout nohu výš než je běžný schod, třeba vylézt na židli. Občas nemám jistotu a musím se přidržet, jindy si vezmu stupínek, z něj lezu na židli. Doktor mi tvrdí, že tělo odmítá přijmout ten dřík ve stehenní kosti a proto ho občas cítím. Já si před operací pročítala diskusi, kde jsou tisíce příspěvků, našla jsem tam cenné rady. Čtu si tam dodnes. Možná jste tam byla také - Totální endoprotéza kyčle Doktorka.cz. Tam jsou opravdu lidé s různými problémy, možná položte dotaz i tam a někdo měl podobný problém. Spoustu lidí si jen čte, ale většinou se tam každému poradí. Smutné je, že doktor vidí snímek a to je pro něj směrodatné. Tam je vše OK, že vy máte potíže odmítá vidět. Co ještě "obtěžovat" neurologa? Mějte se krásně, manželovi samé dobré výsledky, jsem ráda, že jsme se tu potkaly a ráda vás čtu i odepisuji :-)
joseph321
joseph321  |  návštěvník  |  Trnava
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Zdravim vsetkych, kazdy operacny zasah do tela je nevratny! Clovek ktory sa rozhodne pre taketo krajne riesenie by si mal vo vlastnom zaujme zistit zo VSTKYCH moznych info kanalov ake ma moznosti a tie su velmi velke. Precestoval som bezmala sto krajin, stretavam sa s ludmi a kedze mam tiez obojstrannu koxartrozu 4.stupna (genetika) riesil som po absolvovani terapie s kmenovych bunkami a MBST otazku: operovat ci neoperovat? Uz som mal termin na zakrok , predoperacne hotove no zhodou okolnosti som sa na cestach stretol s metodou, ktora riesi tento zavazny zdravotny problem. Zrusil som termin operacie a po 2,5r odvtedy CHODIM. Kto hlada ten najde
Drzim Vam palce

js
lena  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 3 Likes
Zdravím a prosim o jakou metodu se jedná,ja mam pravou v roce 2013 a příští měsíc jdu s levou,oddalovala jsem to a nyní mi kycel vyskakuje s velkou bolestí .
Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Dovolím si vám pane Joseph odporovat. Myslíte, že já jsem si vše nezjistila? Že jsem roky seděla a čekala na operaci? Myslíte, že jsem ji podstoupila jen tak, z plezíru? Jsem aktivní člověk, vyznávám moderní metody, ale ty mají své limity. Kmenové buňky? Můj ortoped mi to vymluvil, žádné hmatatelné důkazy o jejich účincích nejsou. Věřím mu, má za sebou stáže v USA, kde se tomuto tématu hodně věnují. Přečetla jsem na toto téma mnoho odborných článků i rozhovorů s předními ortopedy. Jejich budoucnost vidí až tak minimálně v horizontu padesáti a více let. Obnovit chrupavku nedokáží, zatím jsou to experimenty v laboratořích. Dokonce jsem četla studii, že se začíná ukazovat, že kmenové buňky mohou více uškodit, než pomoci. Ano, jsou u nás soukromé kliniky, kde vám je za cca 40 tisíc aplikují, znám pár pacientů, ani jeden nepotvrdil zlepšení. Placebo efekt? Tomu věřím, psychika dělá hodně. Já několikrát použila metodu ACP, ale to je jen pro dočasnou úlevu. Takže váš názor neberu jako relevantní. Jsou lidé, kteří mají II. stupeň a sotva chodí, jsou i lidé, kteří se IV. sportují. Doložte mi lékařský závěr, že se váš stav zlepšil po kmenových buňkách a budu váš názor respektovat. Za roky jsem vyslechla spousty zaručených metod, Dornovou metodou a buňkami konče. Pokud jsem měla kloubní štěrbinu srostlou, rozsah pohybu max.40 stupňů, tak jediné řešení byla endoprotéza. Ano, jsem dál aktivní, i když volím jiné pohybové aktivity. Ano. víc přemýšlím o pohybu, jsem ráda, že chodím bez bolesti, že nekulhám, že se ohnu.... Kdo hledá, najde? Nezlobte se, váš názor nesdílím. Každý je originál a každá artróza může mít jiný průběh, jen tady matete lidi. Hezký den!

Reakce na Jája

joseph321
joseph321  |  návštěvník  |  Trnava
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Ak ste absolvovali operativny zakrok potom uz nieje cesta spat .(
V USA ide v prvom rade o business presne ako v EU (
Ak by ste si pozorne precitala moj prispevok tak by ste mi nekladla taku otazku, je zbytocna.
Problem pri artroze je v tom ze nieje míesto v klbe a o tom to cele je ...

Skuste sa zamerat na Aziu, tam su korene civilizacie

Reakce na joseph321

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
to Joseph,
TEP je vyhlášená operací 20. století. Jsem poměrně mladá, nemám medicínské vzdělání, ale pokud podrobně znám stav kloubu a medicínské možnosti, tak jsem zvolila pro mne nej řešení, rozhodně žádný asijský experiment. Myslíte přikládání jantaru, tygří drápy, meditace? Můžete mi teda objasnit, a bude vám velmi vděčná, jakou metodou se dají zprovoznit klouby postižené těžkou formou artrózy, kdy je štěrbina téměř srostlá (noha nemá rotaci), hlavice začíná nekrotizovat a hrozí rozpad? Prosím jasnou a konkrétní metodu, žádné odkazy na původ civilizace, děkuji. Proč Kiska, Gott, Klaus, Sklovská, Švandová, Vyskočil....., proč nevolili jiné metody? Nemám problém s financemi, ale kromě ACP mi lékař nic jiného nedoporučil. To nepočítám různé magnetoterapie, které mi rovnou v mém stavu nedoporučili. Ono vše má své meze a záleží na stavu kloubu. U mne devastace bohužel postupovala velmi rychle, hledala jsem způsoby a skončila s TEP.

Reakce na Jája

joseph321
joseph321  |  návštěvník  |  Trnava
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Proc? Lebo ludska blbost nema hranic! Ziadne drapky ci vymetace duchov, to by som uz bol davno po operacii a aj ti dalsi ludia ktori ma kontaktovali. Vec je ovela jednoduchsia a v tom je jej krasa a ucinnost. Hlavne MUDr to hned chapu a idu do toho no clovekovi zo stada nebudem nic vysvetlovat, je to skoda casu ako mojho tak aj jeho .(
Skoda ze ste sa neozvala skor, ak ste uz po operacii potom Vam nedokazem pomoct, bohuzial .(
pekny den
js

Reakce na joseph321

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Je jedno, že mám po operaci, můžete zde "pomoci" jiným lidem, kteří hledají informace. Nechápu, proč zde exhibujete, ale konkrétní způsob pomoci sem nenapíšete, místo toho urážíte. Proč? Jste pro mne nedůvěryhodný prudič, člověk, který si zde honí ego. Já vám položila konkrétní dotazy, vy místo toho urážíte a nic kloudného z vás nevypadlo. Dealer předraženého "zázraku" na počkání? To nejspíš a další diskuse je zbytečná, vy totiž nechcete a neumíte odpovědět. Ve finále vám nevěřím, že máte jakýkoli problém s klouby.

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji, Vy jste mi několikrát poradila a moc Vám za to děkuji. Chtěla jsem Vám napsat jak jsem na tom dnes. Konečně jsem se začala cítit lépe. Doma chodím bez berlí, ale venku stále o dvou FH. Bydlím ve 3. patře. Se schodů chodím normálně, ale na horu to stále nejde. Podlamuje se mi noha. Manžel je nemocný, tak jsem musela do obchodu sama o 1.FH. Udělala jsem chybu nakoupila jse trochu více a bolestí dříku se ozvala. Už jsem po operaci 7. měsíců a pořád nějaké problémy. Ještě se nesehnu dolů. Moc Vás zdravím. Přeji pěkný večer.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, moc zdravím, jsem ráda, že se lepšíte. Já když nesu těžší nákup, tak tlak ve stehně nebo v zádech cítím i po třech letech. Doktoři radí nosit do dvou kilo, max. 5kg, ale fakt už kolem 3 kg je to poznat. Chodit s jednou holí je hloupost, je to nepohodlné, ničíte si záda. Raději batoh, však on vám s ním na záda rád někdo pomůže. Vím to, mám tatínka, který chodí o dvou berlích, občas se mi přizná, že nakoupil víc než chtěl, že mu batoh pomohli v obchodě nahodit na záda. Je 230 km daleko, sestra mu dělá velké nákupy, ale chci, aby chodil ven, ať má pohyb, je už roky vdovec. Nebo tašku na kolečkách, s tou a jednou berlí chodí teď paní u nás v ulici, operovali ji na podzim. Podlamování nohy jsem se bála taky. Ještě tak rok po operaci jsem se do schodů i ze schodů přidržovala zábradlí. Vyzkoušejte do schodů jít vždy jen jednou nohou, tou, které to jde lépe, tu druhou jen přisouvat, třeba to pomůže. Pokud nemáte jistotu, raději chodit i venku s berlemi, to mi radil doktor, nehrát hrdinu. On je to zásah do těla, 100% už to nikdy nebude, ale z toho co píšete, to zvládáte dobře. Hodně taky záleží na počasí. Teď ty výkyvy způsobují to, že náhrady jsou více cítit. Já bych se mohla živit jako rosnička. Dokonce podle typu bolesti poznám vítr, déšť i mrazy. S ohýbáním to chce čas, správně by jsme se neměly ohýbat už nikdy. Doporučuji se vždy něčeho přidržet, získáte jistotu. Přeji hezký den a nebojte, jste/jsi veliká šikula, zvládáte to dobře :-)

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji, děkuji Vám opět za pěkné povzbuzení. Já do obchodu nechodila, byla to záležitost manžela. Já měla před operací velké bolesti kyčlí a bederky, takže obchodil manžel. Jenže teď měl angínu tak došlo i na mě. Zjistili mu rakovinu prostaty a zítra jde na první ozářky. Takže musí fungovat já. Ale byla jsem u ortopeda aon mi napsal rehabilitaci. Budu chodi u nás do lázní. Možná jste slyšela o Karviné. Takže se těším, že mi pomohou. včera mi bylo řečeno, že jizva se má masírovat a mazat aspoň rok. Já to opět zkusila a dnes mě stále bolí, tak nevím. A to ji řekli na rehabilitaci. Od operace mám ještě problém s kotníkem je jako cizí. Ortped mi tam dal 2.injekce, já ji stále cvičím, ale on se se mnou nechce kamarádit. Já si beru Vaše rady-- že to Chce čas a trpělivost. Moc si Vás vážím a děkuji za Vaši trpělivost se mnou. Přeji pěkný podvečer a co nejmíň bolesti PANI ROSNIČKO. Dělám legraci, snad jste se neurazila.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, to je mi líto vašeho manžela, přeji ať mu léčba dobře dopadne a ať léčbu zvládá. Já pocházím z Ostravy, takže okolní lázně znám dobře, táta bydlí v Porubě, tak Klimkovice nadohled. Já mám po operaci "cizí" stehno na přední straně, plocha jako dlaň, skoro necitlivé, asi přerušený nějaký nerv. Už jsem si na to zvykla. Ano, jizvu masírujte co nejdéle, úplně nejlepší je sádlo a měsíčková mast.
Masáž: Prstem (palec je nej) tlačte na jednotlivá místa jizvy po dobu až 30 sekund (tlak by měl být tak velký, že nehtové lůžko na prstu zbledne). Počkejte několik sekund a pokračujte o kousíček dál. Masáž je potřeba provádět s citem několikrát denně. Rozhodně po jizvě prsty nepřejíždějte, hrozí její poškození. Potom jsem jizvu masírovala štípáním, mezi dva prsty ji lehce zvedejte, štípejte - jemně. Nakonec jsem ji lehce masírovala tahem to tvaru céčka. Občas je obě promasíruji i teď. Je pravda, že jizvy pracují minimálně rok. Nebojte, já se neurazím, mně se v létě chodí sousedi ptát, zda počasí vydrží, když si vyjíždí na kolech. Opravdu Rosnička, ještě by se mi hodil pan Tau a jeho buřinka :D Mějte se moc hezky!!!!

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji, Vy jste moje zlatíčko, poradíte. Prosím pěkně, to CIZI stehno máte po operaci kyčle? Já mám také pocit, moje lýtko a kotník nejsou moje a úplný vrch stehna ze předu je tvrdý. Čekám na rehabilitaci, že mi pomůžou. Manžel mi poctivě každý večer lýtko a kotník masíruje, ale výsledek žádný. Chce to čas jak říkáte. Přeji Vám moc pěkný večer. A díky za Vaši trpělivost.

Reakce na mojinko

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Mojinko, ano, to mám po kyčli, je to plocha přední strany stehna přesně od jizvy do středu. Nanejvýš cítím mravenčení, klidně se tam škrábnu a sotva to cítím, občas mi to pěkně ztvrdne. Jsou dny, kdy je to "skoro" v pohodě, ale pak znovu necitlivost. Z jiné diskuse vím, že problémy s lýtkem a kotníkem měly i jiné dámy po operaci a časem odezněly. Uvidíte na rehabilitaci, tam poproste o uvolnění lymfatického systému (snad to také dělají), často je po operacích ucpaný a mohou být problémy. Když se sprchujete, střídejte teplou a studenou vodu na nohy, taky jim to uleví. Je zajímavé, že mám obě nohy po operaci, ale každá má jiný průběh PO. Ta první, pravá, u té cítím ve stehně občas dřík, u levé, kterou prodlužovali mám občas pocit, že mi táhnou úpony v třísle, to jsem cítila hned v nemocnici. Jakoby tam milimetry chyběly. Ale s tím se dá fungovat. Hezký víkend a klidně se ptejte, když vím, odpovím a já také měla kdysi plno otázek :D

Reakce na Jája

mojinko  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 28 odpovědí
  • 3 Likes
Jaji, moc děkuji za to, že máte se mnou trpělivost. Ani nevíte jak mi pomáháte tím, že mi popisujete, co sama prožíváte. Mi to moc pomáhá a nejsem tak vyplašená. Do schodů stále nemůžu plně došlápnout. Stále používám FH. noha se mi stále podlamuje. No uvidím co se mnou udělají ty rehabilitace. Snad už konečně se ten kotník a lýtko umoudří. Moooooc děkuji apřeji méně bolesti a příjemnou dobrou noc.

Reakce na Jája

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Jájo, pan Joseph už si profil deaktivoval, pokud se znovu ozve usměrníme ho do patřičných mezí.
Lucie, administrátor

Reakce na Lucie

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Lucie, psal mi i soukromě, už ale nereaguji a je to lidově řečeno "šmejd". Nahání klienty na nějaký podivný zázrak, určitě patřičně předražený, prý má klienty z celé Evropy. Nemám takové lidi ráda, protože ne každý dokáže rozlišovat a zbytečně mu naletí. Děkuji :-)

Reakce na Jája

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Jájo, děkuji za info. Pokud by se Vám ještě ozval, napište mi, okamžitě ho blokujeme, aby neobtěžoval. Tento portál je tu pro Vás a pro lékaře a ne pro vlastní reklamu pofiderních produktů nebo co pán nabízí. Profil již má neaktivní, tak snad bude v pořádku.
Děkuji Lucie, administrátor
bobinek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Prosim pane joseph321 napište mi jak jste to dokázal,mně čeká operace mám 4 stupen a chtěla bych se ji taky vyhnout děkuji za odpověd

Reakce na bobinek

bobinek  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
jejda tak jsem se dověděla,že si pán deaktivoval učet jsem nalitlano nevadi dobře že to vim,nechápu co tady dělal,jsem moc duvěřivá a to se asi nevypláci.
Prochy  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
a mužes poradit tu metodu???Prochy

Reakce na Prochy

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Nemůže, je to podvod. Byl to dealer nějakého zázraku, byl zde zablokovaný, psal mi i soukromě. Shromažďoval lidi, aby je obral o peníze i iluze, Nevěřte zázrakům na počkání, neexistují, jsou to šmejdi.
Dráža  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, můžete mi napsat něco bližšího. Já jsem člověk, kterému jeho tělo všechno odmítá. Od léků, kovů, i chirurgickou ocel, jsem alergik snad na vše, mám autoimunitní problémy, vitiligo, které samo o sobě mluvím o všem. Mám doporučenu operaci kyčelního kloubu, kde mám artrozu 4. stupně. Bohužel, mi nyní sebrali plný invalidní důchod a dali mi 2. stupeŇ s tím, že se léčebnými způsoby mohu dostat na situaci, kdy mi za další 3 roky buď dají jen 1. stupeň nebo odeberou úplně. Přitom mám problémy s páteří, kdy operace nepřipadá v úvahu, kvůli špatné prognoze. Invalidní jsem víc jak 10 let. Dojíždět za prací nejsem schopna, protože se mi kolem páteře začne dělat otok, ten tlačí na výrůstky a výhřezy plotýnky a to potom utlačuje míchu. Jsem zoufalá, protože tím pádem nemám ani na nájem. :-( Nevěřím ani tomu, že by mne zaregistrovali na úřad práce, abych alespoň měla placené zdravotní a sociální pojištění.:-( Nikdy jsem se práce nebála, dokud to šlo, pracovala jsem i s velkými problémy, což nakonec vedlo i k problémům se srdíčkem. :-( Prostě, kdo mne zná, nechápe, jak mi to mohli sebrat! Ale to jsem se rozepsala až moc. Jen bych ráda věděla, jak jste si pomohl bez operace. Děkuji za radu. Prosím napište mi na meil: draha.k@email.cz

Reakce na Dráža

Jája  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 46 odpovědí
  • 22 Likes
Drážo,
jsem laik po dvou TEPkách, ale toto je na konzultaci přímo s ortopedem. Alergiků je spousta, náhrady jsou i titanové (jednu mám). Titan snáší i alergici na kov. Mně se osypala ruka z každých hodinek, pořídila jsem titanové a klid. Stejně tak kvalitní ocel snesu. Asi reagujete na Joseph123. Tak to byl leda podvodník, nebo tahal z lidí peníze. Ve stavu, v jakém jste, vám žádný zázrak nepomůže, jen přijdete o peníze a iluze. Pokud máte šanci zlepšit stav operací, jděte do toho. Život s bolestí, která se dá řešit je nesmysl. Ad páteř. Podobný problém má kamarádka. Jediné co jí pomáhá je cvičení a zase jen cvičení. Denně, klidně několikrát. Cviky jí naučila fyzioterapeutka na rehabilitaci. Dokonce teď dostala na záda lázně. Pokud na ÚP nezajdete, nevíte, zda vás zaregistrují. Nevěříte? Co si to raději ověřit? Tipuji, že ano. Sociální za vás platit nebudou, zdravotní ano. Ale můžete na sociálním odboru ÚP požádat o doplatky na bydlení, hmotnou nouzi atd. Proč jste se proti odebrání ID neodvolala? Zamítnou podruhé? Odvolám se na MPSV, kde v odvolání upozorním na tvrdost opatření. Se divím, že toto vám nikdo neporadil. Zníte rezignovaně, hlavu vzhůru a vyražte do boje. Držím palce!!! Hezký den :-)
Libuše  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 11 odpovědí
To, je v pořádku. Regenerace trvá daleko déle. Je potřeba cvičit, chodit, hýbat se i když to bolí. Musíte posílit svalstvo, které jste nepoužívala. Já jsem po TEP půl roku a občas mě to taky zabolí. Změny počasí, když se moc namáhám a přeženu to. Je potřeba to rozhýbat a rozmasírovat. Taky by jste měla zhubnout, pak to jde líp. Přeji vám, aby se vám to zlepšilo. S pozdravem Šafaříková

Související recenze a zkušenosti

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí